Vietnamem od severu k jihu
(Hanoj – Halong – Hue – Da Nang – Hoi An – Ho Či Minovo Město – Cu Chi)

Viz popis zájezdu

Hotel **+

Program je možné upravit dle Vašich požadavků.
ANGLICKY hovořící průvodce.

Hanoj – Halong – Hue – Da Nang – Hoi An – Ho Či Minovo Město – Cu Chi

LETECKY Praha – Hanoj a Ho Či Minovo Město - Praha

hotely 3* (za příplatek hotely 4*)

snídaně, 6x oběd

Odlet Praha
Odlet z letiště v Praze.

Přílet do Hanoje
Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Individuální volno. Nocleh Hanoj.

Prohlídka Hanoje (snídaně, oběd)
Po snídani následuje prohlídka Hanoje autobusem. Navštívíte náměstí Ba Dinh, kde prezident Ho Či Min vyhlásil roku 1945 nezávislost Vietnamu, dále Ho Či Minovo mauzoleum a Pagodu jednoho sloupu - buddhistickou modlitebnu z 11. století, stojící na jediném sloupu nad vodou a připomínající tak posvátný lotus. Pagoda Tran Quoc, chrám Quan Thanh a Van Mieu – Quoc Tu Giam (chrám literatury z roku 1070, 1. císařská škola ve Vietnamu). Po obědě výlet na jezero Hoan Kiem a chrám Ngoc Son, věž But, či kamenné sousoší Dai Nghien. Přejdete dřevěný most Huc a nasednete do cyklo-taxíku, který Vás proveze starou čtvrtí Hanoje. Ubytování v hotelu. Večer návštěva tradičního představení vodního loutkového divadla. Nocleh Hanoj.

Hanoj - Halong Bay - Hanoj (snídaně, oběd)
Snídaně. Výlet k zátoce Halong. S průvodcem se vypravíte malebnou vietnamskou krajinou k moři. Přírodní památka, zátoka Halong, je od roku 1994 na seznamu UNESCO. K nebi se zde z moře tyčí tisíce ostrovů. Následuje zhruba čtyřhodinová výletní plavba zátokou. Cestou spatříte jeskyně Dau Go a Thien Cung, Ostrov psů a ostrov Dinh Huong. Oběd z mořských plodů na lodi. Večer návrat do hotelu. Nocleh Hanoj.

Hanoj - Hue (snídaně)
Snídaně. Ráno individuální volno, odpoledne transfer na letiště a odlet do Hue. Ubytování v hotelu. Nocleh Hue.

Hue (snídaně, oběd)
Po snídani Vás čeká plavba lodí po Parfémové řece k pagodě Thien Mu. Prohlídka mauzolea císaře Ming Manga. Oběd v místní restauraci, poté návštěva Císařské citadely, Věže vlajek, Polední brány, Uren devíti dynastií, 9 posvátných děl a paláce Thai Hoa. Volno na nákupy na tržišti Dong Ba. Nocleh v hotelu v Hue.

Hue – Da Nang – Hoi An (snídaně, oběd)
Snídaně. Cesta pokračuje jízdou do Hoi An. Cestou uvidíte průsmyk Hai Van, odkud se Vám naskytne výhled na Východní moře, dále se zastavíte v Da Nang na prohlídku muzea Cham a Mramorových hor. V Hoi An ubytování v hotelu a nocleh.

Hoi An (snídaně)
Snídaně. Individuální volno v Hoi An. Možnost fakultativního výletu ke svatyni My Son či ke slavnému Zlatému mostu. Nocleh v hotelu v Hoi An.

Hoi An – Da Nang – Ho Či Minovo Město (snídaně, oběd)
Po snídani transfer na letiště v Da Nang a odlet do Ho Či Minova Města. Po příletu transfer do místní restaurace na oběd. Odpoledne Vás čeká prohlídka města: Operní budova, budova bývalé radnice, rudá katedrála Notre Dame – vše pozůstatky po francouzské kolonizaci. Následuje budova Hlavní pošty ovlivněná renesanční architekturou, bývalý Prezidentský palác a Muzeum pozůstatků války. Ubytování. Nocleh Ho Či Minovo Město.

Ho Či Minovo Město - Cu Chi - Ho Či Minovo Město (snídaně, oběd)
Po snídani dvouhodinová jízda ke spletitému systému tunelů Cu Či používaným za časů válek k rychlému přesunu vojáků, jídla a zbraní. Vybudován byl roku 1948, za časů Vietnamské války zde vznikly celé podzemní vesnice a nemocnice pro guerillové válečníky. Během dne oběd v místní restauraci. Návrat do Ho Či Minova Města a nocleh.

Ho Či Minovo město - odlet (snídaně)
Snídaně. Individuální volno, poté transfer na letiště a odlet do Evropy.

Praha - přílet
Přílet do Prahy během dne.

mezinárodní letenku Praha – Hanoj a Ho Či Minovo Město - Praha vč. letištních tax (běžná ekonomická třída)
pojištění proti úpadku
služby anglicky mluvícího průvodce
vstupy do památkových a dalších objektů podle programu
privátní transfery dle programu
6x oběd v místních restauracích
snídaně
ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím (za příplatek možno 4* hotely)
místní přelety Hanoj – Hue a Da Nang - Ho Či Minovo Město

cestovní pojištění – na požadavek rádi zajistíme
poplatky za fotografování a natáčení v památkových objektech (pokud jsou)
spropitné místním průvodcům a řidičům cca 3USD/os./den
stravování a nápoje nad rámec programu
další vstupy, výlety a aktivity neuvedené v programu
fakultativní výlety a aktivity
vízum do Vietnamu (e-vizum rádi zajistíme za příplatek)
cestovní pojištění – na požadavek rádi zajistíme
nápoje

Uvedená cena zahrnuje program dle itineráře včetně letenek pro místní přelety.
Mezinárodní letenka Praha - Hanoj / Ho Či Minovo město - Praha vč. všech tax