Vietnam od severu k jihu
(Hanoj - Halong - Hue - Hoi An - Danang - Saigon (Ho Či Minovo Město) - delta Mekongu)

březen – duben, říjen - listopad

Vietnamská kuchyně

Hanoj – Halong – Hue – Hoi An - Danang – Saigon (Ho Či Minovo Město) – delta Mekongu

Odlet z Prahy.

Přílet do Hanoje a transfer do hotelu, ubytování. Doporučujeme odpoledne krátkou cyklistickou projížďku po okolí.

Po snídani se můžete těšit na prohlídku města – náměstí Ba Dinh, Ho Či Minovo mauzoleum, rezidence a chrám Quan Than. Dále navštívíte Chua Mot Cot (Pagodu jednoho sloupu), Van Mieu (Chrám literatury - 1. vietnamská univerzita z 11. století) a pagodu Tram Quoc. Odpoledne strávíte u jezera Hoan Kiem a v přilehlé koloniální čtvrti, prohlídka chrámu Ngoc Son a červeného mostu The Huc. Oběd během programu. Projížďka v cyklorikšách starou čtvrtí Hanoje (Old Quarter). Večer návštěva představení vodních loutek - tradičního vietnamského umění. Večeře a nocleh v Hanoji.

Ranní odjezd do zátoky Halong, prohlídka „Dračí zátoky“ - jednoho z přírodních divů světa, kde se nachází kolem 3.000 vápencových ostrůvků vystupujících ze smaragdových vod Tonkinského zálivu. Výlet lodí k jeskyním Thien Cung a Dau Go. Oběd a večeře během programu. Nocleh v kajutách na lodi v zátoce Halong.

Po snídani na lodi poslední plavba s lehkým obědem. Připlutí do přístavu a transfer autobusem zpět do Hanoje. Dle časových možností po cestě zastávka na prohlídku pagody Con Son a chrámu Kiep Bac. Pokračování do Hanoje na letiště a večerní let do Hue. Transfer do hotelu, ubytování a večeře.

Po snídani prohlídka města Hue – císařského města, sídla poslední vládnoucí dynastie. Návštěva hrobky císařů Tu Duc a Khai Dinh a pagody Tu Dam. Odpoledne projížďka člunem po řece Huong k pagodě Thien Mu a na návštěvu hrobky Minh Mang. Oběd v místní restauraci. Odpoledne pokračování prohlídky - zříceniny císařské rezidence v Císařské citadele, palác Thai Hoa, „Vlajková“ věž, 9 posvátných bronzových děl. Možnost nakupování na trhu Dong Ba. Nocleh v Hue.

Snídaně a odjezd panoramatickou cestou do Hoi An přes průsmyk Hai Van (mořských mraků) a kolem vesnic s ovocnými sady. Odpoledne prohlídka Hoi An (historického přístavu významného v 16. – 18. století), Japonského krytého mostu, místního trhu s rukodělnými výrobky (dřevořezba, hrnčířství, košíkářství, pletařství), historického domu Tan Ky a pagody Chuc Thanh. Ubytování a nocleh v Hoi An.

Po snídani odjezd na letiště v Danangu a přelet do Saigonu. Po příletu odjezd ke známým tunelům Cu Chi na jejich návštěvu.

Dnes bude následovat prohlídka města – čínská čtvrť Cho Lon („velké tržiště“) s řadou zajímavých čínských chrámů, centra se stavbami z koloniální éry města – bývalá i současná radnice, městské divadlo, budova hlavní pošty, katedrála Notre Dame a Palác sjednocení (Thong Nhat). Nocleh v Saigonu.

Ranní přejezd do My Tho v deltě Mekongu. Návštěva pagody Vinh Trang. Projížďka na loďkách po řece Mekong na ostrov Con Phung. Pokračování do města CanTho, „hlavního města“ delty. Transfer do hotelu a ubytování.

Po snídani lodní výlet do Cai Rang, k plovoucímu trhu. Po cestě budete sledovat každodenní život obyvatel delty Mekongu. Odpoledne návrat zpět do Saigonu. Nocleh v Saigonu.

Individuální volno na vlastní prohlídku města a poslední nákupy. Odpoledne návštěva Muzea válečných zločinů, možnost cyklistické projížďky ve staré čtvrti a nákupu na trhu Ben Thanh. Navečer transfer na letiště a odlet domů.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od března do dubna a od října do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.