Jižní Vietnam – deltou Mekongu na tradiční lodi, koupání na ostrově Phu Quoc
(Saigon (Ho Či Minovo Město) - delta Mekongu - ostrov Phu Quoc - Saigon)

listopad - duben

Vietnamská kuchyně

Saigon (Ho Či Minovo Město) – delta Mekongu – ostrov Phu Quoc – Saigon

V odpoledních hodinách odlet z Prahy přímou linkou společnosti Emirates do Dubaje.

Přílet do Dubaje, transfer do hotelu a nocleh. Po snídani transfer zpět na letiště a odlet do Saigonu. Večer po příletu do Saigonu transfer do hotelu, ubytování. Uvítací večeře, nocleh v Saigonu.

Po snídani prohlídka Saigonu / Ho Či Minova Města – čínská čtvrť Cho Lon („velké tržiště“) s řadou zajímavých čínských chrámů, centrum se stavbami z koloniální éry města, městské divadlo, budova hlavní pošty, katedrála Notre Dame, Palác sjednocení (Thong Nhat). Oběd v průběhu programu. Odpoledne dokončení prohlídky, popř. návštěva v muzeu tradiční medicíny FITO. Nocleh v hotelu.

Po snídani odjezd do Cu Chi na návštěvu podzemních tunelů Vietkongu. Během cesty návštěva gumovníkových plantáží s ukázkou sběru kaučuku. Oběd v místní restauraci. Dle času a místních podmínek možnost využití střelnice Vietkongu se zbraněmi AK atp. Odpoledne návrat do hotelu a ubytování. Možnost nákupů například na tržnici Ben Thanh, která je otevřená denně od 6:00 - 24:00. Nocleh v Saigonu.

Po snídani v hotelu transfer autobusem do Cai Be. Plavba lokální lodí na návštěvu plovoucího trhu, oblastí ovocných sadů a zahrad. Před polednem nalodění na loď Le Cochinchine, uvítací nápoj a oběd. Plavba lodí po proudu řeky Co Chien a dále po řece Mang Thit. Zastávka na procházku (nebo projížďku na kole) ovocnými zahradami a krajinou kolem ramen řeky. Nástup zpět na loď, večeře a nocleh na lodi (dvoulůžkové kajuty).

Časně ráno možnost pozorování východu slunce. Snídaně na lodi, připlutí do Can Tho, místa konce plavby na Le Cochinchine. Následně výlet malou lodí do Cai Rang, k velkému plovoucímu trhu - možnost pozorovat cestou okolní palmové háje, ovocné sady, domy místních obyvatel. Návrat do Can Tho, transfer na oběd do místní restaurace. Odtud přesun autobusem do přístavu Rach Gia a odplutí na ostrov Phu Quoc, největší vietnamský ostrov. Po připlutí transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

Snídaně v hotelu. Volný den s odpočinkem u moře. Koupání, relaxace. Nocleh Phu Quoc.
Možnosti půldenních výletů:
- terénním automobilem po ostrově
- návštěva vězení Coconut Prison v An Thoi vybudované původně Francouzi a poté využívané Američany
- krokodýlí farma
- Vinpearl Safari a zábavní park
- továrna na tradiční rybí omáčku
- vodopády Tranh
- přírodní rezervace National forest
- pepřovníkové plantáže
- noční lov olihní

Snídaně v hotelu. Volný den s odpočinkem u moře. Koupání, relaxace, možnost fakultativních výletů. Nocleh Phu Quoc.

Snídaně, transfer na letiště. V odpoledních hodinách odlet do Saigonu.  Ze Saigonu dále nočním letem do Dubaje.

Přílet do Dubaje v časných ranních hodinách m. č., následně pokračování linkou Emirates do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od listopadu do dubna. Termín si můžete určit podle vlastního přání.