Thajsko - za svědky historie a za koupáním
(Bangkok - Ayutthaya - Pattaya - Ko Chang)

únor – duben, říjen – listopad

Seznámení s exotickou kuchyní Thajska

Bangkok - provincie Kanchanaburi - řeka Kwai - Ayutthaya - Pattaya - ostrov Ko Chang

hotely 2* - 5* podle přání, plovoucí bungalovy v rezervaci Sai Yok

Odlet z Prahy přes některé tranzitní letiště do Bangkoku.

Přílet do Bangkoku. Z letiště odjezd do hotelu v centru Bangkoku v oblasti Sukhumvit Road. Ubytování. Volno na individuální program. Nocleh.

Snídaně. Dopoledne okružní jízda městem s návštěvou tří nejznámějších buddhistických chrámů: Wat Trimitr se sochou Zlatého Buddhy, Wat Po – nejrozsáhlejší chrámový komplex v Bangkoku s monumentální sochou Ležícího Buddhy a Královská stúpa.  Návštěva Královského paláce, bývalého sídla thajských králů. Odpoledne pokračování prohlídky v západní části města – Thonburi Klong. Plavba lodí po kanálech a seznámení se specifickým způsobem života kolem místních vodních cest. Cestou zastávka u muzea Royal Barges a Chrámu boha červánků. Večer možnost návštěvy představení Siam Niramit s večeří a transferem. Návrat do hotelu a nocleh.

Snídaně. Brzký ranní odjezd do provincie Kanchanburi. Po cestě prohlídka nejvyšší buddhistické pagody na světě v Nakhon Pathomu. Ve městě Kanchanaburi procházka po proslulém mostu přes řeku Kwai, prohlídka malého muzea u řeky Mae Khlong a válečného hřbitova. Dále autobusem do údolí řeky Kwai Noi do rezervace Sai Yok. Cestou možnost zastávky u trhů a u plantáží tamních exotických plodin, např. kasavy, cukrové třtiny, pitahaye atd., nebo u vodopádu Sai Yok Noi. Ubytování v plovoucích bungalovech. Večeře. Nocleh.

Snídaně. Krátká vyhlídková plavba po řece Kwai Noi. Zastávka na návštěvu Sloní vesnice na řece Kwai Noi, možnost společného oběda nebo projížďky na sloním hřbetu. Odpoledne přesun k železniční stanici Tham Krasae na krátkou projížďku po tzv. Železnici smrti přes dřevěný viadukt. Dále ke vstupu do národního parku Erawan Falls, cesta k vodopádům Erawan a podél jejich sedmi stupňů. Možnost koupání. Návrat do plovoucích bungalovů. Večeře. Nocleh.

Snídaně. Sestup k tzv. „Průsmyku pekelného ohně“, pokračování výkladu o historii stavby mostu přes řeku Kwai a celé železnice do Barmy. Možnost návštěvy Muzea „železnice smrti“. Přesun autobusem do historického města Ayutthaya. Po trase v provincii Suphanburi zastávky u chrámu Vat Pa Lelai s obří sochou sedícího Buddhy a u památníku královny Suriotthai. Cestou možnost zastávky u trhů a u plantáží místních plodin nebo rýžových polí. Ubytování v hotelu ve městě Ayutthaya. Nocleh.
Večer fakultativně okružní plavba po systému řek a vodních opevnění kolem historického centra původního hlavního města Siamu, s večeří na palubě.

Snídaně. Dopoledne prohlídka nejvýznamnějších památek v archeologickém parku Ayutthaya. Možno navštívit chrám Wat Phra Si Sanhphet, Vihaan Mongkhon Bophit, Wat Phra Men, komplex chrámu Wat Mahathat. Následně plavba po řece Chao Praya do Bang Pa In na prohlídku palácového komplexu (královský palác obklopený příjemným parkem s jezírky a několika romantickými stavbami byl minulosti využíván thajskými králi jako letní sídlo). Následně přesun autobusem do letoviska Pattaya. Ubytování. Možnost večerní procházky po nákupním centru Pattaye. Nocleh.

Snídaně. Odpočinek, koupání, vodní sporty. Nocleh.
Fakultativní výlety a programy: tropické zahrady Nong Nooch se sloním představením, Khao Dží Džán - největší vyobrazení Buddhy na světě, akvárium s podmořským tunelem, miniatury význačných siamských i světových staveb „Mini Siam“.

Snídaně. Celodenní přesun autobusem a lodí na ostrov Ko Chang. Cestou (podle časových možností) zastávka na návštěvu chrámu Wat Khao Sukhim (přístup pozemní lanovkou). Na Ko Changu transfer z přístavu do Ao Maphrao - Zálivu Kokosového potoka. Ubytování v hotelu u pláže. Nocleh.

Snídaně. Volno na odpočinek, koupání, možnost fakultativních výletů. Nocleh.
Fakultativně:  půldenní okruh po ostrově s návštěvou Bang Bao (rybářské vesnice na kůlech v moři) a s koupáním na dalších plážích ostrova; celodenní výlet rychlým člunem po několika nejkrásnějších ostrovech v okolí s koupáním, šnorchlováním a krmením korálových ryb

Snídaně. Volno na odpočinek, koupání, možnost fakultativních výletů. Nocleh.

Snídaně. Odjezd do přístavu, plavba na pevninu, celodenní přesun do Bangkoku na letiště. Odlet noční linkou do Evropy.

Přílet do evropské tranzitní destinace, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od února do dubna a od října do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.