Thajsko – výlet za dávnou i nedávnou historií
(Bangkok - řeka Kwai - ostrov Phuket)

únor – duben, říjen – listopad

Seznámení s exotickou kuchyní Thajska

Bangkok - řeka Kwai - ostrov Phuket

hotely 2* - 5* podle přání, plovoucí bungalovy v rezervaci Sai Yok

Odlet z Prahy do Bangkoku přes některé tranzitní letiště.

Kolem poledne m. č. přílet do Bangkoku, transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne volno k individuálnímu programu a aklimatizaci, později odpoledne možnost krátké pěší prohlídky Bangkoku. Nocleh v Bangkoku.

Snídaně. Dopoledne okružní jízda městem s návštěvou tří nejznámějších buddhistických chrámů: Wat Trimitr se sochou Zlatého Buddhy, Wat Po – nejrozsáhlejší chrámový komplex v Bangkoku s monumentální sochou Ležícího Buddhy a Královská stúpa.  Návštěva Královského paláce, bývalého sídla thajských králů. Odpoledne pokračování prohlídky v západní části města – Thonburi Klong. Plavba lodí po kanálech a seznámení se specifickým způsobem života kolem místních vodních cest. Cestou zastávka u muzea Royal Barges a Chrámu boha červánků. Návrat do hotelu. Nocleh.

Po snídani odjezd na dvoudenní výlet k řece Kwai, cestou návštěva plovoucích trhů v Damnoen Saduak. Po příjezdu do Kanchanaburi bufetový oběd. Návštěva mostu přes řeku Kwai, možnost návštěvy válečného hřbitova a bývalého vězeňského tábora. Po skončení prohlídek odjezd na ubytování na plovoucích bungalovech v Sai Yok. Večeře na raftu, nocleh.

Po snídani pěší výlet podél staré železniční trati do tzv. „Průsmyku pekelného ohně“. Následně zastávka na návštěvu Sloní vesnice na řece Kwai Noi, možnost společného oběda, popř. projížďka na sloním hřbetu. Po skončení prohlídky transfer na letiště v Bangkoku a odlet na Phuket. Po příletu transfer do hotelu na Patong Beach, ubytování, nocleh.

Snídaně. Volný čas na odpočinek, koupání, vodní sporty a fakultativní výlety. Nocleh.
Fakultativně: okružní jízda po ostrově Phuket (město Phuket, trhy, mořské akvárium, motýlí farma, výhled na ostrov z nejvyšší hory, pěstování kaučukovníků aj.); návštěva farmy na chov perlorodek na ostrově Naga; výlet do mangrovových pralesů provincie Phang-nga a na tzv. ostrov Jamese Bonda; jízda na slonech.

Po snídani transfer na letiště a odlet do Bangkoku. Po příletu transfer do města, volno k individuálnímu programu. Později večer transfer zpět na letiště, noční odlet na tranzitní letiště.

Přílet na tranzitní letiště, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od února do dubna a od října do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.