Thajsko – velká cesta na sever i na jih
(Bangkok - Ayutthaya - Chiang Mai - Mae Hong Son - Phuket)

únor – duben, říjen – listopad

Seznámení s exotickou kuchyní Thajska

Bangkok - Ayutthaya - řeka Kwai - Bangkok - Chiang Mai - Mae Hong Son - Phuket

obědy a večeře dle požadavku

Odlet z Prahy do Bangkoku přes některé tranzitní letiště.

Přílet do Bangkoku. Z letiště odjezd přímo do bývalého hlavního města Siamu Ayutthaye. Ubytování v hotelu, volno na odpočinek, nocleh.
Fakultativně: Vyhlídková plavba po vodních opevněních kolem historického centra s večeří, návrat do hotelu šlapacími samlory (rikši) a autobusem

Snídaně. Dopoledne prohlídka nejvýznamnějších památek v archeologickém parku Ayutthaya. Možno navštívit chrám Wat Phra Si Sanhphet, Vihaan Mongkhon Bophit, komplex chrámu Wat Mahathat s hlavou Buddhy v kořenech stromů. Následně plavba po řece Chao Praya do Bang Pa In na prohlídku palácového komplexu (královský palác obklopený příjemným parkem s jezírky a několika romantickými stavbami byl minulosti využíván thajskými králi jako letní sídlo). Přesun autobusem do města Kanchanaburi. Procházka po proslulém mostu přes řeku Kwai, prohlídka malého muzea u řeky Mae Khlong a válečného hřbitova. Pokračování autobusem do údolí řeky Kwai Noi do rezervace Sai Yok. Ubytování v romantických plovoucích bungalovech, večeře a nocleh.

Po snídani pěší výlet podél staré železniční trati do tzv. „Průsmyku pekelného ohně“, přesun k železniční stanici Tham Krasae, podle časových možností zastávka u vodopádu Sai Yok Noi. Následně přesun do Bangkoku, po cestě zastávka u nejvyšší buddhistické pagody Nakhon Pathom Chedi. Po příjezdu do Bangkoku ubytování v hotelu, volno na individuální program. Nocleh v hotelu.

Snídaně. Dopoledne okružní jízda městem s návštěvou tří nejznámějších buddhistických chrámů: Wat Trimitr se sochou Zlatého Buddhy, Wat Po – nejrozsáhlejší chrámový komplex v Bangkoku s monumentální sochou Ležícího Buddhy a Královská stúpa.  Návštěva Královského paláce, bývalého sídla thajských králů. Odpoledne pokračování prohlídky v západní části města – Thonburi Klong. Plavba lodí po kanálech a seznámení se specifickým způsobem života kolem místních vodních cest. Cestou zastávka u muzea Royal Barges a Chrámu boha červánků. Večer možnost návštěvy představení Siam Niramit s večeří a transferem. Návrat do hotelu a nocleh.

Snídaně. Volné dopoledne na individuální prohlídku města a nákupy. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Chiang Mai v severním Thajsku. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

Snídaně, návštěva nejvýznačnějších chrámů ve městě (Wat Phra Tat Doi Suthep, Wat Chedi Luang, WatPhra Singh, What Phan Tao). Možnost návštěvy některé z dílen tradičních severothajských řemeslníků – výrobky z hedvábí, vlny, stříbra, keramiky. Večer procházka po nočním bazaru. Nocleh.

Snídaně. Přesun minibusy do Mae Hong Sonu (7 až 8 hodin jízdy hornatou krajinou), zastávky po cestě. Po příjezdu ubytování v hotelu. Podvečerní návštěva chrámů - Wat Phra Doi Kong Mu, Wat Jong Kham, Wat Jong Klang. Nocleh v hotelu.

Snídaně. Plavba na vorech po řece Pai do vesnice horského kmene Karen Padaung, tzv. „dlouhokrkých“. Vesnice je živým skanzenem s ukázkou tradičního života. Možnost treku na slonech. Navečer návrat do hotelu, nocleh.

Snídaně. Odjezd na letiště. Místní přelet do Chiang Mai a poté do Bangkoku, z Bangkoku pokračování letu na ostrov Phuket. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

Snídaně. Volný čas na odpočinek, koupání, vodní sporty a fakultativní výlety. Nocleh.
Fakultativně: okružní jízda po ostrově Phuket (město Phuket, trhy, mořské akvárium, motýlí farma, výhled na ostrov z nejvyšší hory, pěstování kaučukovníků aj.); návštěva farmy na chov perlorodek na ostrově Naga; koupání na ostrově Phi Phi; výlet do mangrovových pralesů provincie Phang-nga a na tzv. ostrov Jamese Bonda; jízda na slonech

Po snídani transfer na letiště a odlet do Bangkoku. Po příletu transfer do města, volno k individuálnímu programu. Později večer transfer zpět na letiště, noční odlet na tranzitní letiště.

Přílet na tranzitní letiště, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od února do dubna a od října do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.