Země úsměvů - Srí Lanka
(Colombo - Dambulla - Anuradhapura - Polonnaruwa - Sigiriya - Kandy - Nuwara Eliya)

Polopenze

Hotel ***

PRIVÁTNÍ zájezd. Odjezdy každý den, minimálně 2 osoby.
Anglicky hovořící průvodce. ČESKY hovořící průvodce za příplatek.

Colombo – Dambulla – Anuradhapura – Polonnaruwa – Sigiriya – Kandy – Nuwara Eliya – Colombo

LETECKY Praha - Colombo - Praha

3* hotely (za příplatek možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech)

polopenze

Odlet z Prahy na Srí Lanku.

Colombo - přílet (večeře)
Přílet na letiště a setkání s vaším průvodcem. Odjezd do Colomba. Odpoledne prohlídka města. Uvidíte různou architekturu od moderní, po staré holandské kostely, budhistické chrámy až po mešity. Zároveň ucítíte nádech rušného bazaru Pettah. Návrat do hotelu a přenocování.

Colombo – Dambula / Habarana (polopenze)
Snídaně v hotelu. Odjezd do města Dambulla. Po cestě návštěva jeskynního chrámového komplexu. Odpoledne možnost fakultativního výletu. Večeře a přenocování v hotelu.

Fakultativně: Jeep safari v NP Minneriya.

Dambula / Habarana (polopenze)
Snídaně v hotelu. Poté Vás bude čekat trek Hiriwaduna. Budete procházet přírodní rezervací s možností pozorování ptactva, motýlů a v případě trochy štěstí zahlédnete i krokodýly. Vaše cesta povede do místní tradiční vesnice, kde se setkáte s místními obyvateli při jejich každodenní činnosti jako je např. rybaření, praní prádla v jezeře a další aktivity. Fakultativně možnost jízdy na slonovi džunglí v Habaraně. Odpoledne prohlídka starobylého města Polonnaruwa ze 13.století. Návštěva řezbářské dílny. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Fakultativně: Jízda na slonovi džunglí.

Dambulla – Sigiriya – Kandy (polopenze)
Po snídaní odjezd na Sigiriyu „Lví horu“. Výstup na cca 200 m vysokou skálu, kde měl palác mocichtivý král Kashyapa, který nechal zabít svého otce a zbudoval zde hlavní město. Sigiriya je proslavená také svými freskami „nebeských dam“. Na skálu vede zhruba 2000 schodů. Není se, však čeho obávat, protože výstup není náročný. Odměnou za zdolaný výstup je krásný výhled do okolí. Odjezd do Kandy, po cestě návštěva manufaktury, kde se barví látky batikou. Návštěva zahrady s kořením v Matale. K vidění je například skořice, hřebíček, vanilka, kardamom, pepř, aloe vera a další. Můžete vyzkoušet tradiční 20 minutovou ajuvérdskou masáž (za poplatek). Večer shlédnete kulturní představení typické pro Kandy.

Kandy (polopenze)
Dnes bude následovat prohlídka Chrámu Buddhova zubu (Sri Dalada Maligawa), který skrývá nejposvátnější relikvii – Buddhův zub, jak už název napovídá. Návštěva muzea s drahými kameny, kde bude představena těžba kamenů, opracování i výroba šperků. Odpoledne prohlídka Královské botanické zahrady v Peradeniyi, která se rozkládá na ploše 60 hektarů a v současnosti je největší botanickou zahradou na Srí Lance. Pyšní se mnoha tropickými stromy, rostlinami a skleníkem plným orchidejí. Přenocování v hotelu.

Kandy – Nuwara Eliya (polopenze)
Ranní odjezd do Nuwara Eliya. Příjezd do města Nuwara Eliya, nejvýše položené město na Srí Lance (1889 m. n. m.). Město se přezdívá „Malá Anglie“, protože se zde zachovala architektura v anglickém stylu a i počasí odpovídá typickému londýnskému klimatu. Večeře a nocleh v Nuwara Eliya.

Fakultativně: Možnost vyzkoušení jízdy místním vlakem ze stanice Peradeniya do Nanu Oya.

Nuwara Eliya - Colombo (polopenze)
Snídaně v hotelu. Fakultativně možnost dopolední návštěvy Hortonových plání. Odjez do Colomba, po cestě návštěva krásných vodopádů Ramboda. Po příjezdu ubytování v hotelu.

Fakultativně: Návštěva Hortonových plání. Prohlídnete si čajové plantáže a továrnu na zpracování čaje.

Colombo - odlet (snídaně)
Transfer na letiště k vašemu odletu domů.

mezinárodní letenku Praha – Colombo – Praha vč. všech tax (běžná ekonomická třída)
7 nocí ubytování ve dvoulůžkových pokojích ve 3* hotelech
polopenze
program dle itineráře
uvedené vstupy do památek (Anuradhapura, Sigiriya, Polonnaruwa, Kandy, Peradeniya)
uvedené transfery klimatizovaným vozem
anglicky mluvící průvodce

vízum na Srí Lanku (zdarma do 31.1.2020)
stravu a nápoje neuvedené v programu
poplatky za fotoaparáty a kamery v památkách
ČESKY hovořícího průvodce (za příplatek)
spropitné místním průvodcům a řidičům
výdaje osobní povahy
fakultativní výlety, aktivity a rozšíření programu (jízda na slonovi, jeep safari, NP Minneriya, Hortonovy pláně, ajurvédské masáže, jízda vlakem)
cestovní pojištění – na požadavek rádi zajistíme

Mezinárodní letenka Praha - Colombo - Praha vč. všech tax.

Ubytování služby

Příplatek za ubytování ve 4* hotelech na osobu