Krátký okruh Srí Lankou s ČESKÝM průvodcem
(Colombo - Dambulla - Sigiriya - Matale - Kandy - Nuwara Eliya)

Polopenze

Hotel ***

PRIVÁTNÍ zájezd. Odjezdy každý den, minimálně 2 osoby.
ČESKY hovořící průvodce.

Colombo – Dambulla / Habarana – Sigiriya – Matale – Kandy – Nuwara Eliya – Colombo

LETECKY Praha - Colombo - Praha

3* hotely (za příplatek možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelech)

polopenze

Odlet z Prahy na Srí Lanku.

Colombo – Dambulla / Habarana (večeře)
Přílet na letiště v Colombu. Setkání s ČESKÝM průvodcem a odjezd do Dambully / Habarany.

Fakultativně: Jízda na slonovi v džungli nebo jeep safari v NP Minneriya.

Dambula / Habarana – Sigiriya – Matale – Kandy  (polopenze)
Po snídaní odjezd na Sigiriyi tzv. „Lví horu“. Výstup na 180 m vysokou skálu, kde měl palác mocichtivý král Kashyapa, který nechal zabít svého otce a zbudoval zde hlavní město. Sigiriya je proslavená také svými freskami „nebeských dam“. Na skálu vede zhruba 2000 schodů, avšak výstup není náročný. Odměnou za zdolaný výstup je krásný výhled do okolí. Poté odjezd do Kandy, po cestě návštěva manufaktury na barvení látek batikou a zahrady s kořením v Matale, kde se představí vyhlášené srílanské koření a ayurvédská medicína. K vidění je například skořice, hřebíček, vanilka, kardamom, pepř, aloe vera a mnohé další. Příjezd do města Kandy, které patří mezi nejvýznamnější města na Srí Lance. Město nabízí kulturní památky, tradice i zábavu. Večer následuje kulturní show, která představí srílanské tradiční tance. Přenocování v Kandy.

Kandy – Nuwara Eliya (polopenze)
Po snídani prohlídka Chrámu Buddhova zubu (Sri Dalada Maligawa), který skrývá nejposvátnější relikvii – Buddhův zub, jak už název napovídá. Dále navštívíte muzeum drahokamů, kde můžete vidět zpracování kamenů a následnou výrobu šperků, a ještě obchod s tradičním oblečením. Odjezd do oblasti čajových plantáží - Nuwara Eliya, kde navštívíte plantáže a továrnu na zpracování čaje. Přenocování v hotelu.

Nuwara Eliya – Colombo (polopenze)
Po snídani možnost fakultativní návštěvy Hortonových plání. Pláně jsou ideálním místem na treky, můžete zde zahlédnout i leopardy a opice. Poté návrat do Colomba. Odpolední prohlídka města, kdy uvidíte kostely, buddhistické chrámy, tradiční umění a sochy, hinduistické chrámy, mešity a rušnou oblast Pettah. Přenocování v Colombu.

Colombo (snídaně)
Po snídani individuální volno dle času odletu. Transfer na letiště k Vašemu odletu domů.

mezinárodní letenka Praha - Colombo - Praha vč. všech tax (běžná ekonomická třída)
4 noci ubytování ve 3* hotelech (dvoulůžkové pokoje)
polopenze
program dle itineráře
vstupy do památek (chrám v Kandy, tradiční tance v Kandy, pevnost Sigiriya, Dambulla)
česky mluvící průvodce
uvedené transfery klimatizovaným vozem
vládní taxy

vízum na Srí Lanku (zdarma do 31.1.2020)
stravování a nápoje nad rámec programu
příplatek za jednolůžkový pokoj
spropitné místním průvodcům a řidičům
fakultativní výlety, aktivity a rozšíření programu (jízda na slonovi, jeep safari, NP Minneriya, Hortonovy pláně, ajurvédské masáže)
příplatky v období svátků a slavností
poplatky za fotoaparáty a kamery v památkách
výdaje osobní povahy (prádelna, internet, suvenýry)
cestovní pojištění – na požadavek rádi zajistíme

Mezinárodní letenka Praha - Colombo - Praha vč. všech tax.