Velký okruh Portugalskem
(Lisabon a okolí - Střední Portugalsko - oblast Monforte - Fátima - Porto)

duben - květen, září - říjen

Portugalská kuchyně

Lisabon a okolí – Střední Portugalsko - oblast Monforte – Fátima - Porto

Odlet z Prahy do Lisabonu přímou linkou TAP Air Portugal, po příletu  transfer do hotelu na ubytování. Nocleh v Lisabonu.

Snídaně v hotelu. Okružní jízda Lisabonem – zříceniny monumentálního karmelitánského kláštera na svahu nad náměstím Rossio, hrad sv. Jiří, katedrála Sé – nejstarší stavba v Lisabonu, rušné náměstí Praça do Comércio (Obchodní náměstí) – jedno z největších a nejkrásnějších v Lisabonu, čtvrť a věž Belém, klášter sv. Jeronýma, starobylá čtvrť Alfama, monumentální mosty přes zátoku řeky Tejo  - Most 25. dubna a Most Vasco da Gama – nejdelší most v Evropě (17 km), socha Krista Krále (výběr podle času a zájmu). Možnost večeře s programem („fado“), např. ve čtvrti Bairro Alto vyhledávané pro čilý večerní a noční život. Nocleh v Lisabonu.

Snídaně, odjezd na mys Cabo da Roca, nejzápadnější pevninský výběžek Portugalska a kontinentální Evropy. Nedaleká lokalita Colares je méně známou vinařskou oblastí soustředící se na prestižní odrůdy vín (př. Ramisco). Pokračování do starobylé Sintry, jednoho z nejromantičtějších míst Portugalska, součásti světového dědictví UNESCO. Od 14. stol. byla letním sídlem portugalských králů a šlechty, kterou připomíná řada paláců a palácových zahrad. Možnost návštěvy královského paláce. Odtud do malebné rybářské vesničky Cascais, jež je dnes oblíbeným přímořským letoviskem, podle zájmu a časových možností zastávka v letovisku Estoril se známým kasinem a vyhledávaným golfovým hřištěm. Návrat do Lisabonu. Nocleh v Lisabonu.

Snídaně v hotelu. Odjezd do oblasti středního Portugalsko, do oblasti Alentejo. Cestou zastávka v Adega Mae na návštěvu vinařství a ochutnávku vína, dále pokračování na prohlídku města Santarém, správního střediska oblasti Ribatejo, sídelního města portugalských králů. Pokračování do oblasti Monforte, ubytování v Arronches, nocleh.

Snídaně, následně návštěva farmy s rostlinnou výrobou (obilí, slunečnice), vinohrady a vinařství – prohlídka s výkladem, ochutnávka vína. Oběd na farmě. Odpoledne možnost krátkého výletu do přírodního parku Serra de São Mamede, s porosty dubů, kaštanů, borovic, olivovými háji. Tento park je domovem mnoha druhů ptáků včetně orla jestřábího a supa hnědého, ve vápencových jeskyních hnízdí hejna netopýrů. Nocleh v hotelu v Arronches.

Po snídani odjezd přes Tomar - dřívější sídlo Řádu templářských rytířů, s klášterem Řádu Kristova zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Dále zastávka v městečku Fátima, známém poutním místě, kde se v roce 1917 třem malým dětem-pastýřům údajně zjevila Panna Maria. Návštěva Cova da Iria, velkého prostranství, kde je na místě zjevení vybudovaná malá kaple a gigantická bazilika v neoklasicistním stylu s centrální věží vysokou 65 metrů, která se začala stavět v roce 1928. V bazilice jsou hrobky Francisca a Jacinty, dvou z tří dětí, kterým se zjevila Panna Maria. Pokračování přes Coimbru do Porta. Příjezd na ubytování v hotelu, nocleh.

Snídaně. Celý den v Portu, prohlídka města a návštěva některého vinařství produkujícího portské, ochutnávka vína. Historická část Porta je specifická tím, že se zde nachází velké množství památek většiny stavebních slohů, tato část města byla zapsána roku 1996 na seznam světového dědictví UNESCO. Např. katedrála Sé, původně románská stavba z 12. století, barokní věž a kostel Igréja e Torre dos Clérigos, nejstarší kostel v Portu Igreja de Cedofeita. Episkopální palác, Burzovní palác, městská radnice. Mosty přes řeku Douro - ocelový most Ponte Maria Pia, jehož stavbu řídil Gustave Eiffel, dvoupatrový Most Ludvíka I. Nocleh v hotelu.

Snídaně v hotelu. Transfer na letiště a odlet do Lisabonu, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do května a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.