Velký okruh Portugalskem
(Lisabon a okolí - Střední Portugalsko - oblast Monforte - Fátima - Porto)

Doporučený termín: 

duben - květen, září - říjen

Počet dní:

7 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Portugalská kuchyně

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Lisabon a okolí – Střední Portugalsko - oblast Monforte – Fátima - Porto

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy do Lisabonu přímou linkou TAP Air Portugal, po příletu  transfer do hotelu na ubytování. Nocleh v Lisabonu.

2. den

Snídaně v hotelu. Okružní jízda Lisabonem – zříceniny monumentálního karmelitánského kláštera na svahu nad náměstím Rossio, hrad sv. Jiří, katedrála Sé – nejstarší stavba v Lisabonu, rušné náměstí Praça do Comércio (Obchodní náměstí) – jedno z největších a nejkrásnějších v Lisabonu, čtvrť a věž Belém, klášter sv. Jeronýma, starobylá čtvrť Alfama, monumentální mosty přes zátoku řeky Tejo  - Most 25. dubna a Most Vasco da Gama – nejdelší most v Evropě (17 km), socha Krista Krále (výběr podle času a zájmu). Možnost večeře s programem („fado“), např. ve čtvrti Bairro Alto vyhledávané pro čilý večerní a noční život. Nocleh v Lisabonu.

3. den

Snídaně, odjezd na mys Cabo da Roca, nejzápadnější pevninský výběžek Portugalska a kontinentální Evropy. Nedaleká lokalita Colares je méně známou vinařskou oblastí soustředící se na prestižní odrůdy vín (př. Ramisco). Pokračování do starobylé Sintry, jednoho z nejromantičtějších míst Portugalska, součásti světového dědictví UNESCO. Od 14. stol. byla letním sídlem portugalských králů a šlechty, kterou připomíná řada paláců a palácových zahrad. Možnost návštěvy královského paláce. Odtud do malebné rybářské vesničky Cascais, jež je dnes oblíbeným přímořským letoviskem, podle zájmu a časových možností zastávka v letovisku Estoril se známým kasinem a vyhledávaným golfovým hřištěm. Návrat do Lisabonu. Nocleh v Lisabonu.

4. den

Snídaně v hotelu. Odjezd do oblasti středního Portugalsko, do oblasti Alentejo. Cestou zastávka v Adega Mae na návštěvu vinařství a ochutnávku vína, dále pokračování na prohlídku města Santarém, správního střediska oblasti Ribatejo, sídelního města portugalských králů. Pokračování do oblasti Monforte, ubytování v Arronches, nocleh.

5. den

Snídaně, následně návštěva farmy s rostlinnou výrobou (obilí, slunečnice), vinohrady a vinařství – prohlídka s výkladem, ochutnávka vína. Oběd na farmě. Odpoledne možnost krátkého výletu do přírodního parku Serra de São Mamede, s porosty dubů, kaštanů, borovic, olivovými háji. Tento park je domovem mnoha druhů ptáků včetně orla jestřábího a supa hnědého, ve vápencových jeskyních hnízdí hejna netopýrů. Nocleh v hotelu v Arronches.

6. den

Po snídani odjezd přes Tomar - dřívější sídlo Řádu templářských rytířů, s klášterem Řádu Kristova zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Dále zastávka v městečku Fátima, známém poutním místě, kde se v roce 1917 třem malým dětem-pastýřům údajně zjevila Panna Maria. Návštěva Cova da Iria, velkého prostranství, kde je na místě zjevení vybudovaná malá kaple a gigantická bazilika v neoklasicistním stylu s centrální věží vysokou 65 metrů, která se začala stavět v roce 1928. V bazilice jsou hrobky Francisca a Jacinty, dvou z tří dětí, kterým se zjevila Panna Maria. Pokračování přes Coimbru do Porta. Příjezd na ubytování v hotelu, nocleh.

7. den

Snídaně. Celý den v Portu, prohlídka města a návštěva některého vinařství produkujícího portské, ochutnávka vína. Historická část Porta je specifická tím, že se zde nachází velké množství památek většiny stavebních slohů, tato část města byla zapsána roku 1996 na seznam světového dědictví UNESCO. Např. katedrála Sé, původně románská stavba z 12. století, barokní věž a kostel Igréja e Torre dos Clérigos, nejstarší kostel v Portu Igreja de Cedofeita. Episkopální palác, Burzovní palác, městská radnice. Mosty přes řeku Douro - ocelový most Ponte Maria Pia, jehož stavbu řídil Gustave Eiffel, dvoupatrový Most Ludvíka I. Nocleh v hotelu.

8. den

Snídaně v hotelu. Transfer na letiště a odlet do Lisabonu, pokračování do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do května a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.