Lisabon a královská sídla
(Lisabon a okolí)

Doporučený termín: 

duben - červen, září - říjen

Počet dní:

4 dny

Doprava:

Letecká

Strava:

Portugalská kuchyně

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Lisabon – výlet Ribatejo, Sintra, Cabo da Roca, Cascais, Estoril

Doprava

letecká a autobusová

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy do Lisabonu. Po příletu transfer do centra města a ubytování v hotelu. Možnost krátké procházky s průvodcem.

2. den

Snídaně v hotelu. Odjezd na výlet do středního Portugalska . Zastávka ve městě Santarém, správním středisku oblasti Ribatejo, městě s bohatou historií, které bylo od 12. století sídelním městem portugalských králů a dějištěm býčích zápasů. Procházka centrem přes náměstí Sá da Bandeira s impozantním barokním kostelem Igreja do Seminário, 22 metrů vysoká středověká hodinová věž Torre das Cabaças, zahrady Jardim das Portas do Sol obehnané středověkými městskými hradbami, s nádherným výhledem na řeku Tejo. Pokračování na farmu na tradiční oběd spojený s ochutnávkou vína. Odpoledne návrat do Lisabonu, cestou zastávka v moderní východní čtvrti Park národů s moderními budovami z oceli a skla, mezi nimiž dominuje futuristická budova Oceanária s téměř 8 tisíci živočichů a rostlin. Večeře a nocleh v hotelu.

3. den

Snídaně v hotelu a odjezd na celodenní výlet do okolí Lisabonu. Cestou zastávka ve čtvrti Belém u stejnojmenné věže a kláštera sv. Jeronýma. Strážní věž Belém postavená v tzv. manuelském slohu ve tvaru lodi byla symbolem portugalských mořeplavců a objevitelů. Pokračování do starobylé Sintry, jednoho z nejromantičtějších míst Portugalska, součásti světového dědictví UNESCO. Od 14. stol. byla letním sídlem portugalských králů a šlechty, kterou připomíná řada paláců a palácových zahrad. Možnost návštěvy královského paláce. Pokračování na Cabo da Roca (nejzápadnější mys kontinentální Evropy), odtud do malebné rybářské vesničky Cascais, jež je dnes oblíbeným přímořským letoviskem a do letoviska Estoril se známým kasinem a vyhledávaným golfovým hřištěm. Návrat do Lisabonu. Večeře s tradiční hudbou „fado“, nocleh v hotelu.

4. den

Snídaně, dopoledne prohlídka města s průvodcem (pěšky s využitím místní dopravy). Uvidíte náměstí Rossio – nejznámější lisabonské náměstí, dominují mu monumentální kašny a socha krále Petra IV., typické je též černobílou mozaikovou dlažbou ve tvaru vln. Zavítáte do starobylé čtvrti Alfama na strmém svahu pod hradem s úzkými uličkami a schodišti, s obchůdky, řemeslníky a kavárničkami. Nakonec navštívíte hrad sv. Jiří – bývalá citadela na vrcholku čnícím 110 m nad městem nebo možnost volna k individuálnímu programu. Společný oběd. Po poledni transfer na letiště a odlet do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.