Kostarika – jeden z posledních rájů na zemi
(národní parky)

Doporučený termín: 

Leden – duben, září - říjen

Počet dní:

15 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Seznámení s kuchyní tropické Kostariky

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

San José - NP Irazú / zahrady Lankaster - NP Poás / zahrady vodopádů La Paz - NP Tortuguero - NP Arenal - rezervace Monteverde - Tamarindo

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání, lodge v národních parcích

Stravování

Obědy a večeře podle požadavku, plná penze v NP Tortuguero

Program

1. den

Odlet z Prahy přes některou tranzitní destinaci do San José. Po příletu setkání se zástupcem naší CK, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh v San José.

2. den

Po snídani odjezd na návštěvu národního parku sopky Irazú s nejvyšší sopkou Kostariky a současně největší aktivní sopkou - Irazú 3432 m n. m.. Možnost procházky ke kráteru, pohled do hlavního kráteru Diego de la Haya se zeleným jezerem v hloubce 300 m. Zastávka ve městě Cartago, bývalém hlavním městě Kostariky, na návštěvu katedrály Nuestra Señora de los Angeles. Pokračování k zahradám Lankaster, univerzitnímu výzkumnému centru s více než 800 druhy orchidejí, bromelií a množstvím dalších rostlinných druhů. Dále jízda údolím Orosi - říčním údolím s kávovými plantážemi, kolem kterých vede scénická okružní cesta. Návrat do San José, nocleh v hotelu.

3. den

Snídaně v hotelu, odjezd do oblasti NP Poás ke stejnojmenné sopce vysoké 2704 m.n.m.. Možnost procházek sopečnou krajinou s dýmajícími výrony par a plynů, která je porostlá dřevinami a kapradinami a tzv. trpasličím horským mlžným lesem. Jízda malebnou cestou mezi kávovníkovými plantážemi, farmami na pěstování květin a jahodníku, do oblasti zahrad La Paz Waterfall. Zde procházka po stezce k vodopádu uprostřed deštného pralesa. Pozorování kolibříků, motýlů, plazů v teráriu, žab. Odjezd do hotelu v oblasti, nocleh.

4. den

Po snídani odjezd z hotelu směrem k pobřeží Karibiku. Příjezd do přístavu, nástup na loď a plavba do NP Tortuguero v karibské oblasti. Jedná se o oblast kladení vajec mořské želvy. Cestou možnost pozorování různých druhů zvěře. Připlutí na ubytování v lodži, večeře a nocleh.

5. den

Celodenní pobyt v národním parku – pozorování života v parku, plavba člunem po kanálech národního parku. Plná penze a nocleh v lodži.
Národní park Tortuguero se nachází na severozápadním pobřeží Kostariky a je přístupný pouze lodí po uměle vybudovaném vodním kanále nebo letecky. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších hnízdišť mořských želv karet, které u zdejšího pobřeží každoročně kladou vejce. Národní park zahrnuje pláž, hustý tropický deštný les, pobřežní mangrovové porosty, vodní kanály a laguny. Je domovem pro ohromné množství druhů zvířat, z nichž některá jsou na pokraji vyhynutí (opice, lenochodi, jaguár, ocelot, rybožravý netopýr, kapustňáci či krokodýli).

6. den

Po snídani plavba po kanálu zpět do přístaviště v Caño Blanco. Pokračování do oblasti národního parku Arenal. Cesta vede mezi plantážemi cukrové třtiny, palem, ananasů a farmami s chovem skotu. Příjezd na ubytování, nocleh.

7. den

Celodenní pobyt v národním parku. Možnost denního a nočního pozorování činnosti blízké sopky Arenal, túra k lávové stěně a lávovým skalám. Při troše štěstí je možno vidět rozžhavený popel z kráteru a slyšet erupce plynů. Možnost vyhlídkové jízdy otevřenou lanovkou nad deštným pralesem. Návštěva motýlí zahrady a zahrady orchidejí. Večer možnost koupání v teplých minerálních pramenech Tabacón s výhledem na tekoucí žhavé lávové proudy. Nocleh.
Národní park Arenal Volcano nese název po aktivním stratovulkánu, který má kráter ve tvaru kužele o šířce 140 metrů a tyčí se do výšky 1670 m.n.m.. Arenal je jednou z nejaktivnějších sopek v celé Americe. Téměř denně vypouští do vzduchu popel a z jejího jícnu vytékají červené proudy žhavé lávy, které jsou nejlépe pozorovatelné v noci.

8. den

Po snídani odjezd směrem k rezervaci Monteverde, oblasti mlžných lesů a kávovníkových plantáží. Cestou možnost zastávky na rodinné farmě, kde se pěstují různé druhy místních plodin (prohlídka farmy a seznámení se zpracováním plodin). Příjezd na ubytování, nocleh.
Rezervace Monteverde je unikátní přírodní rezervace v oblasti horského hřebene Cordillera de Tilarán na jih od jezera Arenal. Je zde možnost procházek v prostředí horského mlžného lesa s teplotami okolo 15 °C. 2 500 druhů rostlin, z toho více než 420 druhů orchidejí, na stovky druhů ptáků, motýlů a dalších živočichů včetně ohrožených druhů velkých kočkovitých šelem. Součástí tras jsou mosty a lávky umístěné vysoko mezi korunami stromů, které umožňují pozorovat rostliny a živočichy.

9. den

Snídaně. Celodenní pobyt v parku. Možnost procházek po turistických trasách různých obtížností, včetně návštěvy zážitkového parku Selvatura uprostřed pralesa, kde napříč vegetací vedou zavěšené mosty. Návrat do hotelu, nocleh.

10. den

Po snídani odjezd směrem na pobřeží Pacifiku na ubytování v městečku Tamarindo. Příjezd do hotelu, ubytování, nocleh.

11. den

Snídaně a nocleh v hotelu. Celý den volno na individuální aktivity – koupání, šnorchlování atd.. Podle aktuální situace noční výprava do národního parku Las Baula do míst, kde hnízdí mořské želvy.

12. den

Snídaně a nocleh v hotelu. Celý den volno na individuální aktivity.

13. den

Snídaně, po poledni transfer do San José. Po příjezdu transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

14. den

Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

15. den

Přílet na evropské tranzitní letiště, pokračování do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od ledna do dubna a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: email(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
Tel.: +420 266 311 543 - 5
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.