Kostarika – jeden z posledních rájů na zemi
(národní parky)

Leden – duben, září - říjen

Seznámení s kuchyní tropické Kostariky

San José - NP Irazú / zahrady Lankaster - NP Poás / zahrady vodopádů La Paz - NP Tortuguero - NP Arenal - rezervace Monteverde - Tamarindo

hotely 2* - 5* podle přání, lodge v národních parcích

Obědy a večeře podle požadavku, plná penze v NP Tortuguero

Odlet z Prahy přes některou tranzitní destinaci do San José. Po příletu setkání se zástupcem naší CK, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh v San José.

Po snídani odjezd na návštěvu národního parku sopky Irazú s nejvyšší sopkou Kostariky a současně největší aktivní sopkou - Irazú 3432 m n. m.. Možnost procházky ke kráteru, pohled do hlavního kráteru Diego de la Haya se zeleným jezerem v hloubce 300 m. Zastávka ve městě Cartago, bývalém hlavním městě Kostariky, na návštěvu katedrály Nuestra Señora de los Angeles. Pokračování k zahradám Lankaster, univerzitnímu výzkumnému centru s více než 800 druhy orchidejí, bromelií a množstvím dalších rostlinných druhů. Dále jízda údolím Orosi - říčním údolím s kávovými plantážemi, kolem kterých vede scénická okružní cesta. Návrat do San José, nocleh v hotelu.

Snídaně v hotelu, odjezd do oblasti NP Poás ke stejnojmenné sopce vysoké 2704 m.n.m.. Možnost procházek sopečnou krajinou s dýmajícími výrony par a plynů, která je porostlá dřevinami a kapradinami a tzv. trpasličím horským mlžným lesem. Jízda malebnou cestou mezi kávovníkovými plantážemi, farmami na pěstování květin a jahodníku, do oblasti zahrad La Paz Waterfall. Zde procházka po stezce k vodopádu uprostřed deštného pralesa. Pozorování kolibříků, motýlů, plazů v teráriu, žab. Odjezd do hotelu v oblasti, nocleh.

Po snídani odjezd z hotelu směrem k pobřeží Karibiku. Příjezd do přístavu, nástup na loď a plavba do NP Tortuguero v karibské oblasti. Jedná se o oblast kladení vajec mořské želvy. Cestou možnost pozorování různých druhů zvěře. Připlutí na ubytování v lodži, večeře a nocleh.

Celodenní pobyt v národním parku – pozorování života v parku, plavba člunem po kanálech národního parku. Plná penze a nocleh v lodži.
Národní park Tortuguero se nachází na severozápadním pobřeží Kostariky a je přístupný pouze lodí po uměle vybudovaném vodním kanále nebo letecky. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších hnízdišť mořských želv karet, které u zdejšího pobřeží každoročně kladou vejce. Národní park zahrnuje pláž, hustý tropický deštný les, pobřežní mangrovové porosty, vodní kanály a laguny. Je domovem pro ohromné množství druhů zvířat, z nichž některá jsou na pokraji vyhynutí (opice, lenochodi, jaguár, ocelot, rybožravý netopýr, kapustňáci či krokodýli).

Po snídani plavba po kanálu zpět do přístaviště v Caño Blanco. Pokračování do oblasti národního parku Arenal. Cesta vede mezi plantážemi cukrové třtiny, palem, ananasů a farmami s chovem skotu. Příjezd na ubytování, nocleh.

Celodenní pobyt v národním parku. Možnost denního a nočního pozorování činnosti blízké sopky Arenal, túra k lávové stěně a lávovým skalám. Při troše štěstí je možno vidět rozžhavený popel z kráteru a slyšet erupce plynů. Možnost vyhlídkové jízdy otevřenou lanovkou nad deštným pralesem. Návštěva motýlí zahrady a zahrady orchidejí. Večer možnost koupání v teplých minerálních pramenech Tabacón s výhledem na tekoucí žhavé lávové proudy. Nocleh.
Národní park Arenal Volcano nese název po aktivním stratovulkánu, který má kráter ve tvaru kužele o šířce 140 metrů a tyčí se do výšky 1670 m.n.m.. Arenal je jednou z nejaktivnějších sopek v celé Americe. Téměř denně vypouští do vzduchu popel a z jejího jícnu vytékají červené proudy žhavé lávy, které jsou nejlépe pozorovatelné v noci.

Po snídani odjezd směrem k rezervaci Monteverde, oblasti mlžných lesů a kávovníkových plantáží. Cestou možnost zastávky na rodinné farmě, kde se pěstují různé druhy místních plodin (prohlídka farmy a seznámení se zpracováním plodin). Příjezd na ubytování, nocleh.
Rezervace Monteverde je unikátní přírodní rezervace v oblasti horského hřebene Cordillera de Tilarán na jih od jezera Arenal. Je zde možnost procházek v prostředí horského mlžného lesa s teplotami okolo 15 °C. 2 500 druhů rostlin, z toho více než 420 druhů orchidejí, na stovky druhů ptáků, motýlů a dalších živočichů včetně ohrožených druhů velkých kočkovitých šelem. Součástí tras jsou mosty a lávky umístěné vysoko mezi korunami stromů, které umožňují pozorovat rostliny a živočichy.

Snídaně. Celodenní pobyt v parku. Možnost procházek po turistických trasách různých obtížností, včetně návštěvy zážitkového parku Selvatura uprostřed pralesa, kde napříč vegetací vedou zavěšené mosty. Návrat do hotelu, nocleh.

Po snídani odjezd směrem na pobřeží Pacifiku na ubytování v městečku Tamarindo. Příjezd do hotelu, ubytování, nocleh.

Snídaně a nocleh v hotelu. Celý den volno na individuální aktivity – koupání, šnorchlování atd.. Podle aktuální situace noční výprava do národního parku Las Baula do míst, kde hnízdí mořské želvy.

Snídaně a nocleh v hotelu. Celý den volno na individuální aktivity.

Snídaně, po poledni transfer do San José. Po příjezdu transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

Přílet na evropské tranzitní letiště, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od ledna do dubna a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.