Safari v Keni a Tanzanii s pobytem na Zanzibaru
(Keňa - Tanzánie)

Doporučený termín: 

Červen - říjen

Počet dní:

15 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Setkání s keňskou a tanzánskou kuchyní

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Nairobi – rezervace Samburu – jezero Nakuru – rezervace Maasai Mara – Viktoriino jezero – NP Serengeti – rezervace Ngorongoro – Arusha – Zanzibar

Doprava

letecká

Ubytování

v národních parcích kempy a lodže (vybavené stany, bungalovy) / na Zanzibaru2* - 5* hotely podle přání

Stravování

plná penze v parcích / na Zanzibaru podle přání

Program

1. den

Odlet z Prahy do Nairobi.

2. den

V časných ranních hodinách přílet do Nairobi, setkání se zástupcem naší CK a transfer do hotelu na krátký odpočinek a snídani. Později dopoledne odjezd centrální Keňou na sever přes rovník do národní rezervace Samburu. Oběd během cesty. Odpolední safari v parku, večeře a nocleh v kempu.

3. den

Ranní a odpolední safari v parku za pozorování divoké zvěře. Přírodní rezervace Samburu je domovem vzácných druhů – přímorožec beisa, zebra Grevyho, pštros somálský, žirafa síťovaná. Při troše štěstí je možno potkat i levharta, geparda nebo psa hyenovitého.

4. den

Po snídani odjezd do oblasti NP jezera Nakuru. Po příjezdu do lodže oběd a u bytování. Odpolední projížďka parkem a pozorování zvěře. Lake Nakuru je velmi mělké alkalické jezero o rozloze 62 km2, obklopené porosty stromů a travnatých plání. Národní park je domovem více než 450 druhů ptactva, včetně kolonií plameňáků, v oblasti parku se vyskytují i antilopy, hroši, gazely, černí i bílí nosorožci, žirafy, buvoli a opice.

5. den

Po snídani odjezd přes Narok, směrem do rezervace Masai Mara. Rezervace nabízí překrásné scenérie a řadu možností safari projížděk. Po příjezdu do parku první safari, následně oběd a ubytování v kempu. Krátký odpočinek před odpoledním safari. Večeře a nocleh v kempu. Rezervace leží u hranic s Tanzanií a je pokračováním NP Serengeti. Jižní hranici s Tanzanií tvoří řeka Mara. V rezervaci žije řada druhů divoké zvěře včetně „velké pětky“ - lev, levhart, slon, buvol, nosorožec, dále zebry, gazely, antilopy, gepardi, žirafy, hyeny. Ze suchých tanzanských savan sem migrují za pastvou obrovská stáda pakoňů hřivnatých, v říjnu a listopadu pak hlavní stáda migrují zpět do Serengeti, ale v Maasai Mara zůstávají tzv. rezidentní stáda, pro která nabízí park dostatek potravy po celý rok.

6. den

Ranní a odpolední safari v parku. Nocleh v kempu a plná penze.

7. den

Snídaně, odjezd směrem k tanzanské hranici na přechod v Isebania, oběd cestou formou pikniku. Překročení hranice do Tanzanie, vyřízení vstupních formalit, přestoupení do místního vozu 4x4 s místním průvodcem. Poté odjezd do hotelu u Viktoriina jezera. Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně, dopoledne možnost plavby loďkou po jezeře. Odjezd směrem do NP Serengeti a oběd formou balíčku. Po příjezdu do parku odpolední safari, následně pokračování do lodže. Největší národní park Tanzanie se rozkládá na ploše téměř 15 tisíc km2, je součástí obrovského komplexu divoké přírody, na severu hraničí s keňským NP Masai Mara, na východě s Ngorongoro Conservation Area a na západě leží nedaleko od Viktoriina jezera. Nekonečné pláně parku táhnoucí se na všechny světové strany jsou domovem více než 70 druhů větších savců a kolem 500 druhů ptáků. Vyskytuje se zde největší množství pasoucích se zvířat na světě - pakoně, zebry, buvoli, gazely Grantovy i Thomsonovy a antilopy, i jejich predátoři, např. lvi, gepardi, levharti, hyeny, šakali, psi ušatí, krokodýli, servali a karakali. Významná je i populace slonů, žiraf, prasat bradavičnatých, hrochů, paviánů či kočkodanů.

9. den

Ranní a odpolední safari v parku za pozorováním divoké zvěře. Snídaně, oběd a večeře v lodži.

10. den

Snídaně v lodži a ranní safari v parku, po obědě odjezd směrem do chráněné krajinné oblasti Ngorongoro. Cestou možnost zastávky v rokli Olduvai, která je významná díky nálezům pozůstatků nejstarších hominidů, předchůdců moderního člověka. Sestup na dno kráteru Ngorongoro na prohlídku. Po prohlídce odjezd do hotelu. Kráter Ngorongoro je ve skutečnosti 19 km široká kaldera - kráter, který vznikl explozí sopky a jejím následným zhroucením vlastní vahou. Stěny dosahují výšky 600 metrů a je součástí přírodní rezervace o rozloze cca 8.000 km2, je uzavřenou oblastí s unikátním ekosystémem - travnatá savana, akáciový les, sezónní slané jezero, močály a křoviny i les. V kráteru žije obrovské množství zvěře na relativně malé ploše. Tzv. africká velká pětka - slon, buvol, lev, levhart a nosorožec, se tu vyskytuje celá. Nosorožec dvourohý byl bohužel pytláky téměř vyhuben a dnes tu žije už jen několik kusů. Z kopytníků tu převažují pakoně, zebry, gazely Thomsonovy, buvoli, antilopy losí.

11. den

Snídaně a odjezd do Arushy. Transfer na letiště k vašemu přeletu na ostrov Zanzibar. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

12. den

Individuální volno na odpočinek, koupání a výlety.

13. den

Individuální volno na odpočinek, koupání a výlety. Možnost společného celodenního výletu – dopoledne návštěva Kamenného města (Stone Town) procházka úzkými uličkami s patrným vlivem různých kultur v minulosti. Odpoledne návštěva farmy s pěstováním koření – hřebíčku, kardamomu, vanilky, fenyklu a zázvoru.

14. den

Individuální volno na odpočinek, koupání a výlety.

15. den

Transfer na letiště k vašemu odletu domů. Přílet do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od června do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.