Safari v Keni a Tanzanii s pobytem na Zanzibaru
(Keňa - Tanzánie)

Červen - říjen

Setkání s keňskou a tanzánskou kuchyní

Nairobi – rezervace Samburu – jezero Nakuru – rezervace Maasai Mara – Viktoriino jezero – NP Serengeti – rezervace Ngorongoro – Arusha – Zanzibar

v národních parcích kempy a lodže (vybavené stany, bungalovy) / na Zanzibaru2* - 5* hotely podle přání

plná penze v parcích / na Zanzibaru podle přání

Odlet z Prahy do Nairobi.

V časných ranních hodinách přílet do Nairobi, setkání se zástupcem naší CK a transfer do hotelu na krátký odpočinek a snídani. Později dopoledne odjezd centrální Keňou na sever přes rovník do národní rezervace Samburu. Oběd během cesty. Odpolední safari v parku, večeře a nocleh v kempu.

Ranní a odpolední safari v parku za pozorování divoké zvěře. Přírodní rezervace Samburu je domovem vzácných druhů – přímorožec beisa, zebra Grevyho, pštros somálský, žirafa síťovaná. Při troše štěstí je možno potkat i levharta, geparda nebo psa hyenovitého.

Po snídani odjezd do oblasti NP jezera Nakuru. Po příjezdu do lodže oběd a u bytování. Odpolední projížďka parkem a pozorování zvěře. Lake Nakuru je velmi mělké alkalické jezero o rozloze 62 km2, obklopené porosty stromů a travnatých plání. Národní park je domovem více než 450 druhů ptactva, včetně kolonií plameňáků, v oblasti parku se vyskytují i antilopy, hroši, gazely, černí i bílí nosorožci, žirafy, buvoli a opice.

Po snídani odjezd přes Narok, směrem do rezervace Masai Mara. Rezervace nabízí překrásné scenérie a řadu možností safari projížděk. Po příjezdu do parku první safari, následně oběd a ubytování v kempu. Krátký odpočinek před odpoledním safari. Večeře a nocleh v kempu. Rezervace leží u hranic s Tanzanií a je pokračováním NP Serengeti. Jižní hranici s Tanzanií tvoří řeka Mara. V rezervaci žije řada druhů divoké zvěře včetně „velké pětky“ - lev, levhart, slon, buvol, nosorožec, dále zebry, gazely, antilopy, gepardi, žirafy, hyeny. Ze suchých tanzanských savan sem migrují za pastvou obrovská stáda pakoňů hřivnatých, v říjnu a listopadu pak hlavní stáda migrují zpět do Serengeti, ale v Maasai Mara zůstávají tzv. rezidentní stáda, pro která nabízí park dostatek potravy po celý rok.

Ranní a odpolední safari v parku. Nocleh v kempu a plná penze.

Snídaně, odjezd směrem k tanzanské hranici na přechod v Isebania, oběd cestou formou pikniku. Překročení hranice do Tanzanie, vyřízení vstupních formalit, přestoupení do místního vozu 4x4 s místním průvodcem. Poté odjezd do hotelu u Viktoriina jezera. Večeře a nocleh.

Snídaně, dopoledne možnost plavby loďkou po jezeře. Odjezd směrem do NP Serengeti a oběd formou balíčku. Po příjezdu do parku odpolední safari, následně pokračování do lodže. Největší národní park Tanzanie se rozkládá na ploše téměř 15 tisíc km2, je součástí obrovského komplexu divoké přírody, na severu hraničí s keňským NP Masai Mara, na východě s Ngorongoro Conservation Area a na západě leží nedaleko od Viktoriina jezera. Nekonečné pláně parku táhnoucí se na všechny světové strany jsou domovem více než 70 druhů větších savců a kolem 500 druhů ptáků. Vyskytuje se zde největší množství pasoucích se zvířat na světě - pakoně, zebry, buvoli, gazely Grantovy i Thomsonovy a antilopy, i jejich predátoři, např. lvi, gepardi, levharti, hyeny, šakali, psi ušatí, krokodýli, servali a karakali. Významná je i populace slonů, žiraf, prasat bradavičnatých, hrochů, paviánů či kočkodanů.

Ranní a odpolední safari v parku za pozorováním divoké zvěře. Snídaně, oběd a večeře v lodži.

Snídaně v lodži a ranní safari v parku, po obědě odjezd směrem do chráněné krajinné oblasti Ngorongoro. Cestou možnost zastávky v rokli Olduvai, která je významná díky nálezům pozůstatků nejstarších hominidů, předchůdců moderního člověka. Sestup na dno kráteru Ngorongoro na prohlídku. Po prohlídce odjezd do hotelu. Kráter Ngorongoro je ve skutečnosti 19 km široká kaldera - kráter, který vznikl explozí sopky a jejím následným zhroucením vlastní vahou. Stěny dosahují výšky 600 metrů a je součástí přírodní rezervace o rozloze cca 8.000 km2, je uzavřenou oblastí s unikátním ekosystémem - travnatá savana, akáciový les, sezónní slané jezero, močály a křoviny i les. V kráteru žije obrovské množství zvěře na relativně malé ploše. Tzv. africká velká pětka - slon, buvol, lev, levhart a nosorožec, se tu vyskytuje celá. Nosorožec dvourohý byl bohužel pytláky téměř vyhuben a dnes tu žije už jen několik kusů. Z kopytníků tu převažují pakoně, zebry, gazely Thomsonovy, buvoli, antilopy losí.

Snídaně a odjezd do Arushy. Transfer na letiště k vašemu přeletu na ostrov Zanzibar. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a nocleh.

Individuální volno na odpočinek, koupání a výlety.

Individuální volno na odpočinek, koupání a výlety. Možnost společného celodenního výletu – dopoledne návštěva Kamenného města (Stone Town) procházka úzkými uličkami s patrným vlivem různých kultur v minulosti. Odpoledne návštěva farmy s pěstováním koření – hřebíčku, kardamomu, vanilky, fenyklu a zázvoru.

Individuální volno na odpočinek, koupání a výlety.

Transfer na letiště k vašemu odletu domů. Přílet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od června do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.