Safari s pobytem u oceánu v Mombase
(Nairobi – Národní park Amboseli – Národní park Tsavo West – Národní park Tsavo East – Mombasa - Nairobi)

Strava dle itineráře

Viz popis zájezdu

Odlet každý čtvrtek, minimálně 2 osoby.

ANGLICKY hovořící průvodce.

LETECKY Praha - Nairobi - Praha

penzion v Nairobi
Amboseli - Sopa Lodge nebo Kibo Safari Camp
Tsavo West - Ngulia Lodge
Tsavo East - Sentrim Camp nebo Voi Safari Lodge
Mombasa - Jacaranda Ocean Beach Club 4*

snídaně v Nairobi / plná penze během safari / polopenze v hotelu Jacaranda Indian Ocean Beach Club v Mombase

Odlet z Prahy.

Nairobi
Přílet do Nairobi, oficiální přivítání zástupcem naší CK a transfer do penzionu. Nocleh v penzionu.

Nairobi - Národní park Amboseli
Odjezd z Nairobi do NP Amboseli. Pojedete přes město Namanga, jež je rozděleno Keňou a Tanzanií. Cesta potrvá přibližně 5 hodin. NP se nachází při úpatí hory Kilimandžáro, zdejší počasí je po většinu roku horké a aridní. Přijedete na oběd do Amboseli Sentrim Camp. Po obědě si užijete safari výlet, na němž budete moc zpozorovat místní bohatou faunu – slony, lvy, buvoly, hrochy, četné ptačí druhy, ad. Návrat na večeři a nocleh v Amboseli Sentrim Camp / Kibo Safari Camp.

Národní park Amboseli
Brzy ráno safari projížďka, během níž se většinou vyjeví jinak oblaky zakrytý vrcholek hory Kilimandžáro. Budete tak mít dobrou příležitost si vyfotit divokou zvěř a horu. Návrat na oběd a odpolední siesta. Večer se vydáte na další safari projížďku. Návrat na večeři a nocleh v Amboseli Sentrim Camp / Kibo Safari Camp.

Národní park Amboseli - Národní park Tsavo West
Po ranním odpočinku proběhne check out z Amboseli Sentrim Camp / Kibo Safari Camp a následná cesta do Národního parku Tsavo West. Ubytování a pozdní oběd v Ngulia Lodge. Následuje večerní safari projížďka největším keňským národním parkem, známým především početnou populací slonů. Navštívíte prameny Mzima, oázu, v níž lze spatřit hrochy a krokodýly. Návrat do Ngulia Lodge na večeři a následný nocleh.

Národní park Tsavo West - Národní park Tsavo East
Brzy ráno safari projížďka. Návrat do Ngulia Lodge na snídani, poté odjezd do Národního parku Tsavo East. Po cestě budete moct pozorovat místní faunu. Příjezd do Tsavo East Sentrim Camp / Voi Safari Lodge / Tsavo East Ashnil Camp na oběd. Odpočinek, večerní safari projížďka. Mezi dominanty parku patří Arubská přehrada, která přitahuje velké množství zvířat, jež sem chodí svlažit svá hrdla, dále třeba Mudanda Rock, jež během období sucha přitahuje slony a další zvířecí druhy, či Yatta Plateau, 300 km dlouhý lávový proud, jenž lemuje západní hranice Národního parku Tsavo East. Návrat do  Tsavo East Sentrim Camp / Voi Safari Lodge / Tsavo East Ashnil Camp na večeři a nocleh.

Národní park Tsavo East - Mombasa (cesta vlakem)
Brzy ráno safari projížďka. Návrat do Tsavo East Sentrim Camp / Voi Safari Lodge / Tsavo East Ashnil Camp na snídani a následný odjezd vlakem do Mombasy. Po příjezdu do Mombasy transfer na jih do hotelu Jacaranda Indian Ocean Beach Resort. Zde bude zajištěna polopenze a nocleh.

Mombasa South Beach
Den strávíte relaxací na pláži jižně od Mombasy. Přenocování a polopenzi máte zajištěnou v hotelu Jacaranda Indian Ocean Beach Resort.

Mombasa - Nairobi
Brzy ráno transfer na nádraží v Mombase a odjezd do Nairobi. Odpolední příjezd na letiště v Nairobi. Transfer do penzionu, v němž strávíte poledne a odpoledne. Večer transfer na letiště a odlet do Prahy.

mezinárodní letenka Praha – Nairobi – Praha (běžná ekonomická třída)
ubytování v penzionu v Nairobi se snídaní
ubytování v permanentních kempech / lodges během safari s plnou penzí
ubytování ve 4* hotelu v Mombase s polopenzí
přeprava klimatizovaným minibusem
vstupné do národních parků
anglicky mluvící průvodce

vízum do Keni
stravování a nápoje nad rámec programu
příplatek za jednolůžkový pokoj
fakultativní výlety, aktivity a rozšíření programu
spropitné místním průvodcům a řidičům
výdaje osobní povahy (prádelna, internet, suvenýry)
cestovní pojištění – na požadavek rádi zajistíme

Mezinárodní letenka Praha - Nairobi - Praha vč. všech tax.