Po kávových plantážích v Keni
(Nairobi – Kiambu – Ruiru – Nyeri – Ol Pejeta Ranch – Mugunda – Národní park Lake Nakuru – Nairobi)

Doporučený termín: 

Počet dní:

Doprava:

Letecky - Praha / Vídeň

Strava:

Strava dle itineráře

Ubytování:

Viz popis zájezdu 

Typ zájezdu:

Poznávací

Trasa

Nairobi - Kiambu - Ruiru - Nyeri - Ol Pejeta Ranch - Mugunda - Národní park Lake Nakuru - Nairobi

Doprava

LETECKY Praha - Nairobi - Praha
Mezinárodní letenky vám velmi rádi na požadavek zajistíme.

Uvedená cena letenky je kalkulována v běžné ekonomické rezervační třídě. Aktuální cena letenky bude potvrzena po ověření volných míst dle Vámi vybraného termínu a na základě objednávky na jména.

Ubytování

3*-5* hotely nebo lodge podle přání

Stravování

Strava dle itineráře.

Program

1. den

Praha
Odlet z Prahy.

2. den

Nairobi
Přílet do Nairobi, transfer do penzionu. Nocleh v penzionu v Nairobi.

3. den

Nairobi – Kiambu
Po snídani odjezd do Limuru/Kiamba a následně do oblasti Kiambu za návštěvou kávové farmy. Zde můžete mluvit s místními, trhat kávové boby, dozvědět se víc o této plodině a jejím pěstování. Navštívíte místní továrnu na kávu. Téměř veškerá keňská káva je zpracovávána tzv. „vlhkou metodou“, aby se zajistila vysoká kvalita. Pěstitelé sbírají pouze červené bobule, které následně třídí v továrně, a nezralých či přezrálých bobulí se pak zbaví. Poté se bobule zbaví vnější vrstvy. Oběd ve městě Kiambu.
Večeře a nocleh ve Spurwing Guest House.

4. den

Kiambu – Ruiru
Po snídani odjezd do Ruiru, kde se nachází Výzkumný Institut pro kávu a Kenya Coffee College.
Coffee Research Institute je přední výzkumnou institucí v Keni, potažmo na celém světě. Je financována pěstiteli zaměřuje se na specializovaný výzkum ve všech oblastech pěstování a zpracovávání kávy.
The Kenya Coffee College, nacházející se v areálu Coffe Research Institute, nabízí místním lidem i cizincům profesionální trénink ve všech oblastech pěstování a zpracovávání kávy. Vysoce kvalifikovaní zaměstnanci neúnavně pracují, aby byly informace o nejlepších a nejmodernějších technologiích pro pěstování kávy rozšiřovány k zainteresovaným osobám.
Oběd ve městě Ruiru. Večeře a nocleh ve Spurwing.

Poznámka: Pokud bude v daný den Coffee Research Institute nepřístupný návštěvám, tak pojedete do Kiambethu, kde navštívíte místní čajovou farmu a dozvíte se mnohé o pěstování čaje.

5. den

Ruiru – Nyeri
Po snídani odjezd do Mount Kenya v oblasti Nyeri. Po cestě, trvající 3 hodiny, uvidíte malé kávové farmy a velké ananasové farmy. Check in v Outspan Hotel, odpočinek a oběd. Poté odjezd na Nyeri Hill Farm. Nyeri Hill Farm se nachází zhruba 2 km cesty na severozápad od města Nyeri. Tato farma leží cca 170 km severně od keňského hlavního města Nairobi v nadmořské výšce 1800 m.n.m.
Návrat do Outspan Hotel na večeři a nocleh.

6. den

Nyeri – Ol Pejeta Ranch
Po snídani máte možnost buď navštívit Nyeri Hill Farm, nebo jednu z menších farem, a strávit tak ráno sbíráním kávy s místními. Poté odjezd na ranč Ol Pejeta, kde se ubytujete ve Sweetwater’s Camp. Zde se naobědváte a poté vyrazíte na safari projížďku. Návrat do Sweetwater’s Camp na večeři a nocleh.

7. den

Ol Pejeta Ranch – Mugunda
Ranní safari projížďka, návrat na snídani a poté odjezd do oblasti Nakuru, nacházející se ve Velké příkopové propadlině. Příjezd do kávové farmy Mugunda na oběd. Odpoledne strávíte na farmě, kde si budete moct prohlédnout sběr a zpracovávání kávy, dokonce si upražit několik kávových zrn na vaše kafe. Večeře a nocleh na farmě Mugunda.

8. den

Farma Mugunda – Národní park Lake Nakuru
Po snídani poslední kávové tour, následně odjezd do NP Lake Nakuru. Dopolední safari projížďka. Oběd ve Flamingo Hill Camp. Odpolední odpočinek, poté další safari projížďka. Toto mělké, silně zásadité jezero je obklopené malebnou z lesů a travin sestávající krajinou, která je domovem plameňáků, buvolů, lvů, zeber, žiraf, mnoha druhů ptáků a velkého množství dalších zvířat. Návrat buď do Nakuru Flamingo Hills Tented Camp, nebo do Lake Nakuru Sopa Lodge na večeři a nocleh.

9. den

Národní park Lake Nakuru – Nairobi
Ranní safari projížďka, poté návrat na snídani. Následuje odjezd do Nairobi, kde se naobědváte a budete mít čas na nákupy před večerním odletem. Večer transfer na letiště a odlet do Prahy.

10. den

Praha
Přílet do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!

PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.