Po kávových plantážích v Keni
(Nairobi – Kiambu – Ruiru – Nyeri – Ol Pejeta Ranch – Mugunda – Národní park Lake Nakuru – Nairobi)

Strava dle itineráře

Viz popis zájezdu

Nairobi - Kiambu - Ruiru - Nyeri - Ol Pejeta Ranch - Mugunda - Národní park Lake Nakuru - Nairobi

LETECKY Praha - Nairobi - Praha

3*-5* hotely nebo lodge podle přání

Strava dle itineráře.

Odlet z Prahy.

Nairobi
Přílet do Nairobi, transfer do penzionu. Nocleh v penzionu v Nairobi.

Nairobi – Kiambu
Po snídani odjezd do Limuru/Kiamba a následně do oblasti Kiambu za návštěvou kávové farmy. Zde můžete mluvit s místními, trhat kávové boby, dozvědět se víc o této plodině a jejím pěstování. Navštívíte místní továrnu na kávu. Téměř veškerá keňská káva je zpracovávána tzv. „vlhkou metodou“, aby se zajistila vysoká kvalita. Pěstitelé sbírají pouze červené bobule, které následně třídí v továrně, a nezralých či přezrálých bobulí se pak zbaví. Poté se bobule zbaví vnější vrstvy. Oběd ve městě Kiambu.
Večeře a nocleh ve Spurwing Guest House.

Kiambu – Ruiru
Po snídani odjezd do Ruiru, kde se nachází Výzkumný Institut pro kávu a Kenya Coffee College.
Coffee Research Institute je přední výzkumnou institucí v Keni, potažmo na celém světě. Je financována pěstiteli zaměřuje se na specializovaný výzkum ve všech oblastech pěstování a zpracovávání kávy.
The Kenya Coffee College, nacházející se v areálu Coffe Research Institute, nabízí místním lidem i cizincům profesionální trénink ve všech oblastech pěstování a zpracovávání kávy. Vysoce kvalifikovaní zaměstnanci neúnavně pracují, aby byly informace o nejlepších a nejmodernějších technologiích pro pěstování kávy rozšiřovány k zainteresovaným osobám.
Oběd ve městě Ruiru. Večeře a nocleh ve Spurwing.

Poznámka: Pokud bude v daný den Coffee Research Institute nepřístupný návštěvám, tak pojedete do Kiambethu, kde navštívíte místní čajovou farmu a dozvíte se mnohé o pěstování čaje.

Ruiru – Nyeri
Po snídani odjezd do Mount Kenya v oblasti Nyeri. Po cestě, trvající 3 hodiny, uvidíte malé kávové farmy a velké ananasové farmy. Check in v Outspan Hotel, odpočinek a oběd. Poté odjezd na Nyeri Hill Farm. Nyeri Hill Farm se nachází zhruba 2 km cesty na severozápad od města Nyeri. Tato farma leží cca 170 km severně od keňského hlavního města Nairobi v nadmořské výšce 1800 m.n.m.
Návrat do Outspan Hotel na večeři a nocleh.

Nyeri – Ol Pejeta Ranch
Po snídani máte možnost buď navštívit Nyeri Hill Farm, nebo jednu z menších farem, a strávit tak ráno sbíráním kávy s místními. Poté odjezd na ranč Ol Pejeta, kde se ubytujete ve Sweetwater’s Camp. Zde se naobědváte a poté vyrazíte na safari projížďku. Návrat do Sweetwater’s Camp na večeři a nocleh.

Ol Pejeta Ranch – Mugunda
Ranní safari projížďka, návrat na snídani a poté odjezd do oblasti Nakuru, nacházející se ve Velké příkopové propadlině. Příjezd do kávové farmy Mugunda na oběd. Odpoledne strávíte na farmě, kde si budete moct prohlédnout sběr a zpracovávání kávy, dokonce si upražit několik kávových zrn na vaše kafe. Večeře a nocleh na farmě Mugunda.

Farma Mugunda – Národní park Lake Nakuru
Po snídani poslední kávové tour, následně odjezd do NP Lake Nakuru. Dopolední safari projížďka. Oběd ve Flamingo Hill Camp. Odpolední odpočinek, poté další safari projížďka. Toto mělké, silně zásadité jezero je obklopené malebnou z lesů a travin sestávající krajinou, která je domovem plameňáků, buvolů, lvů, zeber, žiraf, mnoha druhů ptáků a velkého množství dalších zvířat. Návrat buď do Nakuru Flamingo Hills Tented Camp, nebo do Lake Nakuru Sopa Lodge na večeři a nocleh.

Národní park Lake Nakuru – Nairobi
Ranní safari projížďka, poté návrat na snídani. Následuje odjezd do Nairobi, kde se naobědváte a budete mít čas na nákupy před večerním odletem. Večer transfer na letiště a odlet do Prahy.