Kambodža - fascinující památky i neblahé svědectví nedávné doby
(Kambodža - Siem Reap / Angkor Wat - jezero Tonlesap - Phnom Penh)

únor - duben, říjen - listopad

Ukázka kambodžské gastronomie

Siem Reap / Angkor Wat - jezero Tonlesap - Phnom Penh

Odlet z Prahy přes Dubaj do Bangkoku.

Z Bangkoku pokračování do Siem Reapu. Na letišti v Siem Reapu vyřízení vstupních formalit. Transfer do hotelu, ubytování. Začátek prohlídky khmérských památek - přesun ke chrámovému komplexu Angkor Wat, symbolu Kambodži zobrazenému na státní vlajce, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Večer návrat do hotelu, procházka po Siem Reapu. Nocleh v hotelu.
Siem Reap je branou do Angkoru, středověkého města vybudovaného v 9. – 13. století vládci Khmerského impéria. Nejrušnější centrum Siem Reap se rozkládá kolem Phsar Chhas (Old Market neboli Starý trh) a kolem přilehlé ulice Siwatha Blvd. Dalším hojně navštěvovaným místem je Angkor Night Market. Centrum města je vybudováno v klasickém francouzském koloniálním stylu, na mnoha stavbách je ovšem patrný vliv čínské architektury. Angkor s množstvím starobylých staveb je jedním z největších náboženských komplexů na světě a je hlavním důvodem návštěvy Siem Reapu.

Časná snídaně v hotelu. Odjezd na návštěvu starého trhu a dále pokračování na prohlídku dalších chrámů - Banteay Srei z růžového pískovce s bohatými květinovými motivy a výjevy z eposu Ramajána, Pre Rup s pěti cihlovými věžemi na vrcholu, vodní nádrž Sras Srong, chrám Ta Phrom - s obrovskými stromy a kořenovými systémy "stékajícími" po zdech. Možnost společného oběda během programu. Návrat do Siem Reapu. Možnost podvečerního letu vrtulníkem nad khmérskými chrámovými komplexy. Nocleh v hotelu.

Snídaně, pokračování prohlídky - chrám Bayon v komplexu Angkor Thom, Terasa slonů. Možnost pozorování západu slunce z hory Phnom Bakheng. Večerní program - khmérská večeře s tradičními tanci Apsara. Transfer zpět do hotelu, nocleh Siem Reap.

Časná snídaně. Transfer autobusem do přístavu, plavba klimatizovanou expresní lodí po řece Sap a po jezeře Tonlésap, kolem rybářských osad a plovoucí vietnamskou vesnicí. Pokračování transferu do Phnompenhu autobusem. Po příjezdu ubytování v hotelu. Podvečerní návštěva Phasar Čaru – Starého trhu. Nocleh v hotelu.

Snídaně. Celodenní okružní jízda v Phnompenhu: návštěva královského paláce, přilehlá Stříbrná pagoda s křišťálovou sochou smaragdového Buddhy, chrám Wat Ounalon - centrum kambodžského buddhismu, chrám Wat Phnom na 27 m vysokém zalesněném vršku, Památník nezávislosti, Památník vietnamsko-kambodžského přátelství. Návštěva muzea polpotovské genocidy ve věznici Tuol Sleng. Zastávka u mostu Monivong - výhled na dvě mohutná ramena řeky Mekongu, na řeky Basak a Sap, „smrtící pole“ Choeung Ek. Návrat do hotelu, možnost společné večeře, nocleh Phnom Penh.

Snídaně. Volno na individuální prohlídku dalších zajímavostí a trhů v Phnompenhu. Nocleh v hotelu.
Varianta programu:
Možnost společného výletu do okolí města - Chrám na hoře Phnom Chrisor (60 km jižně od Phnompenhu, khmérský kamenný hrad z 11. stol. s úchvatným výhledem do krajiny, pěší výstup po 500 schodech). Nang Khmau - Chrám Černé panny (pozůstatky dvou pagod zasvěcených ve středověku bohyni Kálí, obklopeny soudobým „urnovým hájem“). Lateritový chrám / hrad Ta Phrom a pagoda Džej Pe. Možnost společného oběda během výletu.

Snídaně v hotelu. Dopoledne volno na individuální program. Odpoledne transfer na letiště a odlet z Phnom Penhu přes tranzitní letiště do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od února do dubna a od října do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.