Kambodža - fascinující památky i neblahé svědectví nedávné doby
(Kambodža - Siem Reap / Angkor Wat - jezero Tonlesap - Phnom Penh)

Doporučený termín: 

únor - duben, říjen - listopad

Počet dní:

9 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Ukázka kambodžské gastronomie

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Siem Reap / Angkor Wat - jezero Tonlesap - Phnom Penh

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy přes Dubaj do Bangkoku.

2. den

Z Bangkoku pokračování do Siem Reapu. Na letišti v Siem Reapu vyřízení vstupních formalit. Transfer do hotelu, ubytování. Začátek prohlídky khmérských památek - přesun ke chrámovému komplexu Angkor Wat, symbolu Kambodži zobrazenému na státní vlajce, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Večer návrat do hotelu, procházka po Siem Reapu. Nocleh v hotelu.
Siem Reap je branou do Angkoru, středověkého města vybudovaného v 9. – 13. století vládci Khmerského impéria. Nejrušnější centrum Siem Reap se rozkládá kolem Phsar Chhas (Old Market neboli Starý trh) a kolem přilehlé ulice Siwatha Blvd. Dalším hojně navštěvovaným místem je Angkor Night Market. Centrum města je vybudováno v klasickém francouzském koloniálním stylu, na mnoha stavbách je ovšem patrný vliv čínské architektury. Angkor s množstvím starobylých staveb je jedním z největších náboženských komplexů na světě a je hlavním důvodem návštěvy Siem Reapu.

3. den

Časná snídaně v hotelu. Odjezd na návštěvu starého trhu a dále pokračování na prohlídku dalších chrámů - Banteay Srei z růžového pískovce s bohatými květinovými motivy a výjevy z eposu Ramajána, Pre Rup s pěti cihlovými věžemi na vrcholu, vodní nádrž Sras Srong, chrám Ta Phrom - s obrovskými stromy a kořenovými systémy "stékajícími" po zdech. Možnost společného oběda během programu. Návrat do Siem Reapu. Možnost podvečerního letu vrtulníkem nad khmérskými chrámovými komplexy. Nocleh v hotelu.

4. den

Snídaně, pokračování prohlídky - chrám Bayon v komplexu Angkor Thom, Terasa slonů. Možnost pozorování západu slunce z hory Phnom Bakheng. Večerní program - khmérská večeře s tradičními tanci Apsara. Transfer zpět do hotelu, nocleh Siem Reap.

5. den

Časná snídaně. Transfer autobusem do přístavu, plavba klimatizovanou expresní lodí po řece Sap a po jezeře Tonlésap, kolem rybářských osad a plovoucí vietnamskou vesnicí. Pokračování transferu do Phnompenhu autobusem. Po příjezdu ubytování v hotelu. Podvečerní návštěva Phasar Čaru – Starého trhu. Nocleh v hotelu.

6. den

Snídaně. Celodenní okružní jízda v Phnompenhu: návštěva královského paláce, přilehlá Stříbrná pagoda s křišťálovou sochou smaragdového Buddhy, chrám Wat Ounalon - centrum kambodžského buddhismu, chrám Wat Phnom na 27 m vysokém zalesněném vršku, Památník nezávislosti, Památník vietnamsko-kambodžského přátelství. Návštěva muzea polpotovské genocidy ve věznici Tuol Sleng. Zastávka u mostu Monivong - výhled na dvě mohutná ramena řeky Mekongu, na řeky Basak a Sap, „smrtící pole“ Choeung Ek. Návrat do hotelu, možnost společné večeře, nocleh Phnom Penh.

7. den

Snídaně. Volno na individuální prohlídku dalších zajímavostí a trhů v Phnompenhu. Nocleh v hotelu.
Varianta programu:
Možnost společného výletu do okolí města - Chrám na hoře Phnom Chrisor (60 km jižně od Phnompenhu, khmérský kamenný hrad z 11. stol. s úchvatným výhledem do krajiny, pěší výstup po 500 schodech). Nang Khmau - Chrám Černé panny (pozůstatky dvou pagod zasvěcených ve středověku bohyni Kálí, obklopeny soudobým „urnovým hájem“). Lateritový chrám / hrad Ta Phrom a pagoda Džej Pe. Možnost společného oběda během výletu.

8. den

Snídaně v hotelu. Dopoledne volno na individuální program. Odpoledne transfer na letiště a odlet z Phnom Penhu přes tranzitní letiště do Prahy.

9. den

Přílet do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od února do dubna a od října do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.