Země polární záře - Island
(Jižní Island )

Snídaně

Hotel **+

Unikněte na chvíli každodenním starostem a vydejte se s námi objevovat přírodní a kulturní bohatství Islandu. Dva večery strávíte v hlavním městě severského ostrova a dva večery na Jižním Islandu, ideálním místě na pozorování severní polární záře. Navštivte Reykjavík, Modrou lagunu, černou lávovou pláž, vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, Zlatý kruh, statky s islandskými koňmi a především pozorujte úchvatnou polární záři. Fakultativně lze také vyrazit na túru po ledovci Sólheimajökull, či sledovat polární záři z lodě. Ideální příležitost na zpestření chladných zimních dnů.

SKUPINOVÝ ZÁJEZD v mezinárodní skupině.
Pouze pro osoby starší 8 let.

ANGLICKY hovořící průvodce.

Reykjavík – poloostrov Reykjanes – Hella – Jižní Island – Zlatý kruh – Reykjavík

LETECKY Praha - Rejkjavík - Praha

Hotel Cabin (2*), dvoulůžkové pokoje svlastní koupelnou o rozloze 10m² /Chaty Arhus Cottages, dvoulůžkové pokoje svlastní koupelnou

Za příplatek možnost ubytování ve 3* - 4* hotelech.

4x snídaně

Praha – odlet / Reykjavík – přílet
Odlet z Prahy. Přílet do Rejkjavíku, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK. Transfer do hotelu, ubytování a individuální volno na odpočinek.

Prohlídka Reykjavíku, Modrá laguna, poloostrov Reykjanes (snídaně)
Po snídani v 9:00h se na Vás bude těšit průvodce, který Vás provede po pamětihodnostech Reykjavíku. Poté odjezd na poloostrov Reykjanes na výpravu za horkými prameny, pustou měsíční krajinou, rozeklanými horami, ptačími útesy, majáky a rybářskými vískami. Odpoledne se můžete vykoupat v teplé Modré laguně. Pokračovat budete podél jižního pobřeží do vesnice Hella, kde strávíte 2 noci v jednoduchých chatkách. Za příplatek je možné se ubytovat v apartmánu v hotelu. Po setmění je na čase vyhlížet na nebi polární záři.. Průvodce bude s Vámi, aby Vám objasnil všechny dotazy ohledně těchto podivných úkazů.

Jižní Island (snídaně)
Po snídani odjezd podél moře, až k sopce Eyjafjallajökull a přilehlému ledovci. V této oblasti nejprve navštívíte vodopád Seljalandsfoss a muzeum lidového umění Skógar, včetně typických islandských „trávníkových domků“. K poledni se dopravíte k vodopádu Skógarfoss. Odpoledne možnost fakultativně výstup na ledovec. Ostatní navštíví namísto toho černou lávovou pláž Reynisfjara, mys Dyrhólaey a útesy Reynisdranger. Den končí návštěvou vesničky Vík. Obě skupinky se sejdou zpět ve vesnici Hella, kde mohou večer opět pozorovat úchvatnou polární záři. Pokud bude jasná noc, budete mít šanci spatřit, jak paprsky divoce tančí po obloze v rozmanitých tvarech a barvách.

Fakultativně: Odpoledne je možné uskutečnit dobrodružnou výpravu na ledovec. Cesta bude celkem trvat asi 3 hodiny a je třeba ji rezervovat předem. Je důležité si s sebou vzít pevnou obuv a teplé oblečení. Vybavení na lezení (mačky na boty) jsou v ceně.

Zlatý kruh, islandské koně (snídaně)
Ráno se dozvíte zajímavosti o islandských koních, jejich unikátních vlastnostech a historii. Následně navštívíte geotermální skleník a vydáte se na cestu po proslulém Zlatém kruhu - oblíbené islandské turistické trase. Na cestě se zastavíte u teplých pramenů na polích Geysir a u rozdvojeného vodopádu Gullfoss. Na konec denního programu dorazíte do Národního parku Thingvellir. V parku se nachází prastarý vikingský parlament, památka zapsaná na listině světového dědictví UNESCO. Večer návrat do Reykjavíku.

Fakultativně: Pokud nám bude počasí přát, tak je možnost si zarezervovat noční plavbu lodí s možností sledovat polární záři.

Reykjavík – odled / Praha - přílet
Po snídani individuální transfer autobusem (Flybus Shuttle) na letiště Keflavik k Vašemu odletu domů. Přílet do Prahy.

Fakultativně: Program je možné rozšířit o pobyt v Rejkjavíku.

ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou
anglicky hovořícího průvodce
4x snídaně
transfer letiště - hotel - letiště autobusem Flybus
program a vstupy dle itineráře
letenku Praha - Rejkjavík - Praha vč. všech tax (běžná rezervační třída)
zdarma WiFi připojení v autobuse

obědy a večeře
příplatky za jednolůžkový pokoj
spropitné a výdaje osobní povahy
cestovní pojištění (na požadavek rádi zajistíme)
fakultativní výlety, aktivity a rozšíření programu
ubytování v Reykjavíku před a po programu
veškeré nápoje
možnost zakoupení vyšší kategorie ubytování

Mezinárodní letenka Praha - Rejkjavík - Praha vč. všech tax.