Velký okruh Indií s ČESKÝM PRŮVODCEM
(Dillí - Agra - NP Ranthambore - Jaipur - Váránasí)

Letecky - Praha

Snídaně

Hotel ****

Skupinový zájezd s ČESKÝM průvodcem po celou dobu zájezdu.
Minimální počet 12 osob.

Dillí – Agra – NP Ranthambore – Jaipur – Váránasí

LETECKY Praha – Dillí – Praha s leteckou společností TURKISH AIRLINES
Uvedená cena letenky je kalkulována v běžné ekonomické rezervační třídě.

09.10.2018        14:35    18:10    Praha – Istanbul
10.10.2018        20:20    04:35    Istanbul – Dillí
18.10.2018        06:15    10:30    Dillí – Istanbul
18.10.2018        12:05    13:40    Istanbul – Praha

Dillí – Holiday Inn 4*
Agra – Fern Howard Plaza 4* / Mansingh 4*
NP Ranthambore – Tigress 4*
Jaipur – Park Regis 4* / Mansingh 4*
Váránasí – The Amayaa 4*

snídaně / plná penze v NP Ranthambore

Setkání na letišti s vaším průvodcem. Ve 14:35h společný odlet z Prahy do Istanbulu a dále do Dillí.

Dillí (snídaně)
Ve 04:35h ráno přílet do Dillí. Přivítání na letišti a transfer do vašeho hotelu a krátký odpočinek. Snídaně v hotelu. Později se vydáte na odpolední prohlídku města Dillí. Uvidíte Qutub Minar jako příklad Indo-islámské architektury, projdete se historickou částí města, rušnými ulicemi, největším trhem Chandni Chowk až dojdete k mešitě Jama Masjid. Odpoledne uvidíte bránu Indie, budete projíždět kolem budovy parlamentu a prezidentského paláce a nakonec navštívíte hinduistický chrám Akšardham. Návrat do hotelu a přenocování.

Dillí – Agra  – Taj Mahal (205km / 4h jízdy), snídaně
Po snídani odjezd do Agry, po příjezdu ubytování v hotelu. Poté budete svědky neskutečného pohledu na dech beroucí Taj Mahal. Vstoupíte do věčného symbolu lásky a zajisté oceníte spletitý design a symetrii, které vzájemně rýmují jako zamilovaná báseň. Taj Mahal je ukázkou honosného vyznání lásky, který nechal postavit Shah Jahan na památku své milé ženě Mumtaz Mahal. Poté navštívíte ještě pevnost Agra, která byla postavena z červeného kamene. Návrat do hotelu.

Agra – Fatehpur Sikri – NP Ranthambore (290km / 7h jízdy), polopenze
Po snídani Vás čeká odjezd do Národního parku Ranthambore, který je domovem tygrů indických (bengálských), leopardů, hyen, antilop, krokodýlů a dalších druhů zvěře. Po cestě navštívíte město Fatehpur Sikri, které nechal postavit Akbar Veliký. Uvidíte zde mughalskou architekturu. Po příjezdu ubytování, odpočinek a přenocování v hotelu.

NP Ranthambore (plná penze)
Dnes se můžete těšit na dopolední a odpolední safari v parku. Pozorování divoké zvěře a ptactva v parku o rozloze 392m2. Při troše štěstí budete moci zahlédnout tygry indické. Návrat do hotelu a přenocování.

NP Ranthambore – Jaipur (170km / 3h jízdy), snídaně
Po snídani odjezd do tzv. „růžového města“ Jaipur, kde se nachází nespočet pevností a paláců. Po příjezdu ubytování a individuální volno na odpočinek. Přenocování v hotelu.

Jaipur (snídaně)
Dnes se můžete těšit na celodenní prohlídku růžového města. Ráno zahájíte návštěvou pevnosti Amber, která byla postavena v 16. století. Jízda na slonovi Vám pomůže zdolat výstup na kopec, kde se nachází pevnost. Alternativně můžete vystoupit k pevnosti pěšky nebo vyjet autem. Odpoledne navštívíte komplex městských paláců, které zahrnují - muzeum, astronomickou observatoř Jantar Mantar (UNESCO) a Palác větru z 18. století – Hawa Mahal. Tento palác s nespočtem oken a zakrytými balkony byl postaven maharádžou Pratap Sawaj Singem pro jeho ženy, aby mohly skrytě pozorovat okolní ruch města a života kolem. Odpoledne navštívíte některou z místních řemeslných dílen na výrobu šperků, porcelánu, koberců a dalších suvenýrů. Návrat do hotelu a přenocování.

Jaipur - Váránasí (místní přelet), snídaně
Ranní transfer na letiště k vašemu přeletu do Váránasí (06:25 – 08:15h). Po příletu transfer do hotelu, snídaně a ubytování. Odpoledne prohlídka města a večer návštěva posvátné řeky Gangy, kde budete svědky tradičního rituálu pohřbívání mrtvých. Návrat do hotelu a přenocování.

Váránasí - Dillí (místní přelet), snídaně
Ranní plavba po řece při východu slunce. Poté návrat do hotelu na snídani. Odpoledne transfer na letiště k Vašemu přeletu do Dillí (15:45 – 17:25h). Transfer do hotelu v Dillí a přenocování.

Dillí - Praha
Brzký ranní transfer na letiště k Vašemu odletu v 06:15 hod do Istanbulu a dále domů. Ve 13:40 hod přílet do Prahy.