Severní krásy Indie s NP Ranthambore
(Dillí - Jaipur - NP Ranthambore - Agra)

Viz popis zájezdu

Hotel ***+

Privátní program již od 2 osob. Odlet každý den.
ANGLICKY hovořící průvodce.

Dillí - Jaipur - NP Ranthambore - Agra

LETECKY Praha - Dillí - Praha

3*-4* hotely

snídaně / plná penze v NP Ranthambore

Odlet z Prahy.

Dillí
Přílet do Dillí. Přivítání na letišti anglicky hovořícím zástupcem naší CK a transfer do hotelu. Individuální volno na vlastní prohlídku města nebo odpočinek. Přenocování.

Dillí – Jaipur (250km / 5h), snídaně
Snídaně v hotelu. Dopoledne prohlídka města Dillí. Uvidíte Indickou bránu, parlament a prezidentský palác. Odpoledne odjezd do tzv. „růžového města“ Jaipur, kde se nachází nespočet pevností a paláců. Po příjezdu ubytování a individuální volno.

Jaipur, snídaně
Ráno zahájíte návštěvu pevnosti Amber, která byla postavena v 16. století. Jízda na slonovi Vám pomůže zdolat výstup na kopec, kde se nachází pevnost. Alternativně můžete vystoupit k pevnosti pěšky nebo vyjet autem. Odpoledne navštívíte komplex městských paláců, které zahrnují - muzeum, astronomickou observatoř Jantar Mantar (UNESCO) a palác větru z 18. století – Hawa Mahal. Tento palác s nespočtem oken a zakrytými balkony byl postaven maharádžou Pratap Sawaj Singem pro jeho ženy, aby mohly skrytě pozorovat okolní ruch města a života kolem. Odpoledne navštívíte některé z místních řemeslných dílen na výrobu šperků, porcelánu, koberci a dalšími suvenýry. Návrat do hotelu a přenocování.

Jaipur – NP Ranthambore (170km / 3 ½h), plná penze
Po snídani Vás čeká odjezd do Národního parku Ranthambore, který je domovem tygrů indických (bengálských), leopardů, hyen, antilop, krokodýlů a dalších druhů zvěře. Po příjezdu ubytování. Večerní safari v parku. Přenocování v hotelu.

NP Ranthambore, plná penze
Dnes se můžete těšit na dopolední a odpolední safari v parku. Pozorování divoké zvěře a ptactva v parku o rozloze 392m2. Návrat do hotelu a přenocování.

NP Ranthambore – Fatehpur Sikri – Agra (240km / 6h), snídaně
Snídaně v hotelu., a poté odjezd do Agry. Po cestě návštěva města Fatehpur Sikri. Po příjezdu transfer do hotelu a ubytování.

Agra  – Taj Mahal (205km / 4h), snídaně
Snídaně v hotelu. Poté budete svědky neskutečného pohledu na dech beroucí Taj Mahal. Vstoupíte do věčného symbolu lásky a zajisté oceníte spletitý design a symetrii, které vzájemně rýmují jako zamilovaná báseň. Taj Mahal je ukázkou honosného vyznání lásky, který nechal postavit Shah Jahan na památku své milé ženě Mumtaz Mahal. Poté navštívíte ještě pevnost Agra, která byla postavena z červeného kamene. Návrat do hotelu.

Agra – Dillí (205km / 4h), snídaně
Po snídani odjezd zpět do Dillí. Odpoledne prohlídka Dillí s návštěvou Qutab Minar, chrámu Akshardam. Později večer transfer na letiště k vašemu odletu domů.

Praha – přílet

letenku Praha – Dillí – Praha vč. letištních tax (běžná ekonomická třída)
ubytování ve 3*-4* hotelech se snídaní (dvoulůžkové pokoje)
plná penze v NP Ranthambore
program a vstupy do dle programu (Qutub Minar, Taj Mahal, Agra Fort, Fatehpur Sikri, Amber Fort, City Palace, observatoř)
jeep safari v NP Ranthambore (3x) vč. vstupů
jízdu na slonovi na pevnost Amber, zpět jeepem
přepravu klimatizovaným vozem (Toyota Etios apod.)
místního anglicky mluvícího průvodce
vládní taxy

vízum do Indie
příplatek za jednolůžkový pokoj
nápoje a stravování nad rámec programu
spropitné místním průvodcům a řidičům
výdaje osobní povahy (prádelna, internet, suvenýry)
poplatky za kamery a fotoaparáty v památkách
fakultativní výlety, aktivity
cestovní pojištění – na požadavek rádi zajistíme

Mezinárodní letenka Praha - Dillí - Praha vč. všech tax.