Indie - za architektonickými klenoty a ke svaté řece Ganze
(Indie - Dillí - Jaipur - Agra - Khajuraho - Váránásí )

Doporučený termín: 

listopad - březen

Počet dní:

12 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Ostrá kořeněná indická kuchyně

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Dillí – Jaipur – Agra – Khajuraho – Váránásí

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 3* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy přes některé tranzitní letiště do Dillí.

2. den

Po příletu v časných ranních hodinách transfer do hotelu na ubytování. Po pozdější snídani prohlídka Dillí – červená pevnost Red Fort, největší muslimská mešita v Indii Jama Masjid, Humájjúnova hrobka, India Gate – brána k uctění památky Indů padlých v první světové válce, lososový chrám Bahájské víry. Návrat do hotelu, nocleh v Dillí.

3. den

Snídaně. Pokračování v prohlídce města - dopoledne návštěva páteční mešity ve starém Dillí. Odpoledne návštěva komplexu archeologického parku Mehraule, bývalého historického města z 18. století s mešitou Kutub Minár. Nocleh v Dillí.

4. den

Po snídani odjezd do hlavního města státu Rádžasthán Jaipuru - růžové město. Po poledni příjezd do města, prohlídka středověké observatoře Jantal Mantar s největšími slunečními hodinami na světě, prohlídka místních bazarů a dílen brusičů diamantů. Ubytování a nocleh v Jaipuru.

5. den

Po časné snídani odjezd k rádžpútské pevnosti Amber (cca 10 km od Jaipuru na skalnatém hřebeni). Tento palácový komplex sestává z řady významných staveb a architektonických klenotů. Možnost návštěvy muzea turbanů. Návrat do Jaipuru, později odpoledne dokončení prohlídky města – městský palácový komplex, starý minaret, Chanda Mahal – královský palác (pouze exteriéry), Hawa Mahal (palác větrů). Nocleh v Jaipuru.

6. den

Po snídani odjezd do Agry. Cestou návštěva bývalého sídelního města Fatehpur Sikri (město vítězství) a prohlídka místního královského paláce. Po prohlídce pokračování jízdy do Agry, po příjezdu prohlídka mauzolea Taj Mahal. Ubytování a nocleh Agra.

7. den

Snídaně, prohlídka Agry – Agra Fort z červeného pískovce s Perlovou mešitou, Jahāngīr's Palace, Khās Mahal, Zrcadlovým palácem a Musamman Burj. Nocleh Agra.

8. den

Po časné snídani odjezd na nádraží a odjezd vlakem do Jhansi, po příjezdu krátká přestávka a cesta do Khajuraho. Cestou zastávka ve městě Orcha, návštěva chrámových komplexů a paláce Jehanjir Mahal. Po prohlídce dále do Khajuraho, po příjezdu ubytování a nocleh Khajuraho.

9. den

V dopoledních hodinách návštěva slavných chrámů s erotickými skulpturami lakshmana a Kandariya Mahadeva. Po prohlídce odjezd na letiště a odlet do Váránásí, jednoho z nejstarších osídlených měst světa a jednoho z nejposvátnějších míst hinduismu. Po příletu návštěva místa Sarnáth (asi 10 km severně od Váránasí), jednoho z hlavních míst buddhismu. Po prohlídce ubytování ve Váránásí, podle zájmu možnost večerní prohlídky některého chrámu. Nocleh Váránasí.

10. den

Snídaně v hotelu. Celodenní prohlídka Váránásí, možnost návštěvy nejposvátnějšího chrámu z celého Váránasí - Vishvanath Mandir, což je Chrám Pána Všehomíra, ale častěji bývá nazýván Zlatý chrám. Nocleh Váránasí.

11. den

Brzy ráno výlet lodí po svaté řece Ganze a prohlídka ghátů - kamenných schodů vedoucích do vod řeky, které jsou lemovány chrámy a svatyněmi. Po prohlídce návrat do hotelu na snídani. Po snídani dokončení prohlídky města (chrámy Bharat Mata s velkou mapou Indie a Durga Mandir, chrám zasvěcený bohyni Durga). Po prohlídce odjezd na letiště a přelet do Dillí. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a nocleh Dillí.

12. den

Snídaně v hotelu (podle času odletu), transfer na letiště a odlet přes některé tranzitní letiště do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje! 
Nejvhodnější období pro vaši cestu je od listopadu do března. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: email(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
Tel.: +420 266 311 543 - 5
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.