Historická Karnátaka a prosluněná Goa
(Bengalúru – Majsúr – Kabini – Kodagu – Hassan – Hospet – Hampi – Badami – Goa)

Snídaně

Viz popis zájezdu

PRIVÁTNÍ zájezd. Zájezd se pořádá již při minimálním počtu 2 osob.

ANGLICKY hovořící průvodce.

Bengalúru – Majsúr – Kabini – Kodagu – Hassan – Hospet – Hampi – Badami – Goa

LETECKY Praha - Bengalúru / Goa - Praha

3* - 4* hotely (za příplatek možnost ubytování ve 4* nebo 5* hotelu)

Praha (odlet)
Odlet z Prahy do Bengalúru.

Bengalúru
Přílet do Bengalúru. Na letišti setkání se zástupcem naší CK a transfer do hotelu a čas na odpočinek. Odpoledne prohlídka města Bengalúru, třetího největšího města Indie, tzv. „Silicon Valley“ Indie. Město je na indické poměry velmi čisté a je plné zeleně, takže představuje ideální vstupní bod Vašeho putování po Indii. Nocleh v Bengalúru.

Bengalúru - Srirangapatna – Majsúr (140 km / 3 hodiny), snídaně
Po snídani se vydáte do Majsúru, cestou se zastavíte ve Srirangapatnam – nekdejším hlavním městě Majsúrského království pod vedením Tipu Sultána, a prohlédnete si zdejší chrám a letní palác. Po příjezdu do Majsúru ubytování a nocleh.

Majsúr – Kabini  (80 km / 2 hodiny), snídaně
Snídaně. Dopolední prohlídka města Majsúr. Jedná se o druhé největší město státu Karnátaka, známé svými královskými paláci, zahradami, produkcí hedvábí a zpracováním santalového dřeva. Vrcholem návštěvy města jistě bude úchvatný Maharádžúv palác, jeden z největších paláců v Indii. Dále navštívíte uměleckou galerii, chrám Chamundeshwari a zahrady Brindavan. Po prohlídce odjezd do rezervace Kabini a nocleh.

Kabini – Kodagu (110 km / 4 hodiny), snídaně
Brzy ráno vyrazíte do rezervace Kabini, která je součástí národního parku Nagarhole a kde si užijete úžasné ranní safari. Této národní park dokazuje, že Indie má z přírodního hlediska vskutku co nabídnout. V parku je k vidění mnoho druhů ptáctva, sloni, panteři, gepardi, a pokud budete mít štěstí, spatříte i tygry bengálské. Po návratu ze safari se občerstvíte snídaní a poté vyrazíte dále do oblasti Kodagu neboli Coorg, přezdívané „Skotsko Indie“, a to nejen díky častému dešti, ale i nádherné mlžné a zelené krajině. Pro tuto oblast je typické pěstování kávy a pomerančů. Nocleh ve městě Madikeri.

Kodagu - Hassan (120 km / 4 hodiny), snídaně
Dnešní dopoledne strávíte přesunem do města Hassan. Po příjezdu ubytování a volný čas k vlastnímu objevování města plného architektonických skvostů dob dávno minulých. Nocleh v Hassanu.

Hassan – Belur – Halebid - Hospet (350 km / 8 hodin), snídaně
Snídaně. Z Hassanu se vydáte do Hospetu. Po cestě navštívíte prastaré chrámy v Beluru a Halebidu. Nocleh v Hospetu.

Hospet – Hampi - Hospet (20 km / 1 hodina), snídaně
Po snídani Vás čeká celodenní výlet do jednoho z historicky nejcennějších míst celé Indie – ruin chrámového města Hampi (UNESCO). Kdysi, za časů dynastie Vijayanagara, oplývalo toto město nesmírným bohatsvím díky svému monopolu na obchod s bavlnou a kořením. Pozůstatky této velkolepé říše ohromují cestovatele již po staletí. Návrat do hotelu v Hospetu a nocleh.

Hospet – Pattadkal – Aihole – Bádámí (170 km / 6 hodin), snídaně
Cesta dále vede do Pattadkal a Aihole a jejich místních chrámů, které jsou zapsány v UNESCO. Cílovým městem pro dnešek je Bádámí. Zde se ubytujete a přenocujete.

Bádámí – Goa (260 km / 7 hodin), snídaně
Snídaně, poté prohlídka města Bádámí (UNESCO). Starobylé jeskynní chrámy, vytesané do skalního masivu z červeného pískovce, jsou dokonalým příkladem indické skalní architektury z 6. století. V komplexu se nachází 4 chrámy, které se chlubí překrásnou detailní výzdobou, dokonalými sochami hinduistických bohů, vytesanými přímo do kamene. Pozdě odpoledne přesun do státu Goa, pozdě v noci ubytování v hotelu na pobřeží a nocleh.

Goa, snídaně
Individuální volno na odpočinek a koupání v Indickém oceánu na exotické pláži plné palem. Možnost fakultativních výletů. Přenocování.

Goa (odlet)
Po snídani volný program, transfer na letiště v Goa a odlet domů.

mezinárodní letenku Praha – Bengalúru / Goa – Praha (běžná ekonomická třída)
12 nocí ubytování ve 3-4* hotelech se snídaní (dvoulůžkové pokoje)
transfery klimatizovaným vozem dle programu
program a vstupy do památkových objektů dle programu