Exotická Kérala a nekonečné pláže
(Kóčin – Munnar – Thekkady – Kumarakom – Kovalam – Trivandrum)

Snídaně

Hotel ***+

Privátní program již od 2 osob. Odlet každý den.
ANGLICKY hovořící průvodce.

Kóčin – Munnar – Thekkady – Kumarakom – Kovalam – Trivandrum

LETECKY Praha - Kóčin / Trivandrum - Praha

3* - 4* hotely (za příplatek možnost ubytování ve vyšší kategorii)

snídaně

Odlet z Prahy do Kóčinu.

Kóčin
Přílet do Kóčinu. Na letišti setkání se zástupcem naší CK a transfer do hotelu, ubytování a individuální volno na vlastní prohlídku města. Kóčin, také nazývaný královnou Arabského moře, je jedním z nejpůvabnějších světových přístavů. Pro Nizozemce, Portugalce a Brity byl Kóčin první koloniální osadou v Indii.

Kóčin (snídaně)
Po snídani Vás průvodce vezme do historické oblasti Fort Kóčin. Dnes ráno navštívíme nizozemský palác, židovskou synagogu, kostel Sv. Františka a rovněž uvidíme dodnes používané autentické čínské sítě na rybolov.

Kóčin (snídaně) – Munnar – 135 km / 4,5 hodiny
Po snídani se vypravíte na vyhlídkovou cestu do Munnaru, jednoho z nejoblíbenějších jihoindických horských měst. V dobách Britské Indie byl Munnar lidmi nazýván „indickým Švýcarskem“ kvůli jeho okolí a chladnému klimatu. Celá oblast je porostlá hustými lesy a čajovými plantážemi. Mezi munnarské speciality patří med z džungle, čaj či vzácná květina „Neela Kurunji“, jež kvete jednou za 12 let. Po příjezdu do Munnaru se ubytujete v hotelu a užijete si volný večer.

Munnar (snídaně)
Po snídani navštívíte unikátní munnarskou iniciativu pro blahobyt, zaměřující se na vyhledávání skrytých talentů u lidí s různými postiženími. Většina těchto dětí jsou z rodin lokálních munnarských sběračů čajových lístků. Zde se seznámíte se třemi projekty zaměřujícími se na přípravu postižených dětí na budoucnost – centrem pro speciální vzdělávání, projektem tisknutí na tkaniny za použití přírodních barviv, ruční výrobou papíru a produktů z něj. Produkty vyrobené těmito dětmi se prodávají v malé prodejně nedaleko dílen a jsou vyváženy do Japonska a Evropy. Návštěva této unikátní iniciativy poukazuje na to, jak zápal pro věc je znakem duševního zdraví a jak jsou nedokonalosti krásné! Odpoledne navštívíte místní čajovou plantáž a čajové muzeum Tata, kde se dozvíte o pěstování, kultivaci a zpracování různých druhů indických čajů.

Munnar (snídaně) – Thekkady – 150 km / 4,5 hodiny
Po snídani se vypravíte na dechberoucí cestu do Thekkady, hlavní plantáže pro pěstování koření v Kérale. Po příjezdu do Thekkady se ubytujete v hotelu a osvěžíte se. Odpoledne na Vás čeká prohlídka plantáže, během níž proniknete do tajů a historie indického koření. Jistě Vás zaujmou různé druhy koření, jakými jsou například hřebíček, kardamom, zázvor, pepř, chilli, kurkuma, aj. Rovněž budete mít příležitost si nakoupit různá aromatická koření na místním trhu.

Thekkady (snídaně) – Kumarakom – 145 km / 4 hodiny
Dnes pojedete do Kumarakomu, pobřežního města nacházejícího se při spodní části jezera Vembanad. Po příjezdu se ubytujete a krátký odpočinek. Užijte si cestu výletní lodí na jezeře Vembanad. Noc strávíte v místním hotelu.

Kumarakom (snídaně) – Kovalam – 160km / 4 hodiny
Po snídani se vydáte do Kovalamu, jedné z nejpoklidnějších a zároveň nejkrásnějších pláží v jižní Indii. Po příjezdu do Kovalamu se ubytujete v hotelu. Užijte si volné odpoledne a nechte se rozmazlovat ájurvédou a dalšími ozdravnými lázeňskými metodami, jež jsou nabízeny hotelem.

Kovalam (snídaně)
Po snídani v hotelu doporučujeme navštívit kovalamské pláže, které stále ještě nejsou příliš zkomercionalizované a zaplněné turisty. Užijte si volný den, který můžete strávit buď relaxací na poklidných plážích, nebo oddáváním se wellness službám nabízeným Vaším hotelem.

Kovalam (snídaně) – Trivandrum
Po snídani bude následovat přesun na letiště v Trivandrumu, kde vás čeká nástup do letadla a odlet domů.

mezinárodní letenku Praha – Kóčin / Trivandrum – Praha (běžná ekonomická třída)
8 nocí ubytování ve 3* - 4* hotelech se snídaní (dvoulůžkové pokoje)
transfery klimatizovaným vozem Toyota Innova nebo podobným
program a vstupy do památkových objektů dle programu