Malý okruh – to nejznámější z Číny
(Peking - Xian - Šanghai)

Doporučený termín: 

duben - květen, září - říjen

Počet dní:

12 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Viz popis zájezdu

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Peking – Xian (Si-an) – Šanghaj

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 3* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

V odpoledních hodinách odlet z Prahy přímou linkou do Pekingu.

2. den

V časných ranních hodinách přílet do Pekingu, transfer do hotelu a ubytování. Dopoledne volno na odpočinek a aklimatizaci. Odpoledne první část prohlídky města - prohlídka Chrámu nebes Tiantan z 15. století, místa konání nejvýznamnějších slavností a rituálů v dobách čínských císařů. Společná večeře v místní restauraci, nocleh Peking.

3. den

Snídaně. Pokračování prohlídky města - Zakázané město, palác čínských císařů, areál historických budov po 500 let nepřístupných obyčejným smrtelníkům, a náměstí Nebeského klidu - největší náměstí světa. Přejezd do pekingské ZOO, kde je možno vidět mj. populární pandy, symbol Číny. Oběd během programu. Večeře a představení čínských akrobatů (Chaoyang Theatre Show), nocleh v Pekingu.

4. den

Snídaně. Výlet do Badalingu ležícího asi 70 km od Pekingu na Velkou čínskou zeď, prohlídka hrobky člena dynastie Ming v podhůří Tchien-šou a Císařské cesty duchů. Oběd. Odpoledne návrat do Pekingu, jízda kolem Olympijského stadionu a „Vodní kostky“, nocleh v Pekingu

5. den

Snídaně. Dokončení prohlídky Pekingu - návštěva Letního paláce, letního sídla čínských císařů, zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Večer ochutnávka místní speciality - pekingské kachny. Nocleh v Pekingu.

6. den

Snídaně. Po snídani transfer na letiště a odlet do Xianu, po příletu transfer do hotelu a ubytování. Později odpoledne první část prohlídky původně hlavního města čínského císařství - impozantní městské hradby, Bubnová věž v muslimské čtvrti uprostřed pitoreskních uliček a bazaru, Velká mešita (jedna z nejstarších v Číně). Společná večeře, nocleh Xian.

7. den

Snídaně. Odjezd do Lingtongu na prohlídku „Terakotové armády“ - největšího archeologického objevu 20. století, hliněných soch v životní velikosti zobrazujících vojáky a jejich koně z doby císaře dynastie Čchin. Oběd. Odpoledne dokončení prohlídky Xianu - pagody Malé a Velké divoké husy, taoistický klášter Osmi nesmrtelných. Nocleh v Xianu.

8. den

Snídaně, transfer na letiště a odlet do Šanghaje. Po příletu panoramatická projížďka městem. Příjezd na ubytování do hotelu, později podle zájmu procházka obchodním centrem města – po Nanjinské třídě a Bundu. Nocleh Šanghaj.

9. den

Snídaně. Prohlídka města – chrám Jadeitového Buddhy s dvoumetrovou sochou Buddhy přivezenou z Barmy, proslulá mandarínská zahrada Yuyuan a Bazar a tržnice v City God Temple, projížďka lodí po řece Huangpu. Podle časových možností procházka po oblíbené pěší zóně Xin Tian Di lemované rekonstruovanými domy z 19. století, s obchody a kavárnami. Oběd během programu. Nocleh Šanghaj.

10. den

Snídaně, odjezd na výlet do Su-čou do bývalých císařských zahrad - návštěva Zahrady mistra rybářských sítí a projížďka lodí po Velkém kanálu. Oběd. Návrat do Šanghaje. Později odpoledne výlet do čtvrti Tianzifang a po bývalé francouzské koncesi, pěší prohlídka s průvodcem, možnost nákupů. Nocleh Šanghaj.

11. den

Snídaně, dopoledne výlet na historické předměstí Šanghaje do vodního města Zhujiajiao - pěší prohlídka starých mostů, Severní ulice se starými domky, zahrady Kezhi. Společný oběd v místní restauraci. Později odpoledne transfer na letiště, odlet do Pekingu.

12. den

Noční let z Pekingu do Prahy přímou linkou.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!



Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do května a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: email(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
Tel.: +420 266 311 543 - 5
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.