Velká Británie - malý okruh Skotskem
(Skotsko)

květen - červen, září - říjen

Možnost seznámit se s místní gastronomií

Edinburgh – Aberdeen – Inverness – Glasgow

Odlet z Prahy do Edinburghu. Prohlídka města – možnost návštěvy Edinburského hradu, majestátní pevnosti zbudované na vrcholku čedičové skály nazvané Castle Rock. Nejstarší zachovalou stavbou na hradě je kaple sv. Markéty z 12. století. Další zajímavou součástí hradu je panské sídlo Governor´s House z 18. století. Od roku 1707 jsou v hradu uloženy skotské korunovační klenoty. Dále procházka po Royal Mile (Královská míle) ve starém městě, možnost návštěvy katedrály sv. Jiljí (St. Giles). Transfer do hotelu, ubytování, nocleh Edinburgh.

Snídaně v hotelu. Po snídani celodenní výlet po okolí Edinburghu. Zastávka na prohlídku historického města Stirling s jedním z nejkrásnějších hradů v celém Skotsku. Historie Stirling Castle je dlouhá a tajemná, hrad se stal dějištěm nejvýznamnějších událostí skotského národa. Po prohlídce pokračování k břehům jezera Loch Lomond, největšího jezera ve Skotsku. Břehy jezera a národní park Loch Lomond a Trossachs jsou oblíbenou turistickou oblastí. Možnost oběda během programu. Návrat do Edinburgu. Po příjezdu společná večeře, návrat do hotelu, nocleh Edinburgh.

Snídaně, po snídani odjezd směrem do Aberdeenu. Krátká zastávka v Perth na pěší prohlídku historického centra s kostelem sv. Jana. Příjezd do Aberdeenu, ubytování. Později odpoledne prohlídka města - Aberdeen bývá nazýván „žulové“ město pro množství staveb vybudovaných z šedé žuly, které jsou pro celé město charakteristické. Největší historickou památkou je budova univerzity King´s College, ležící v části starého města s typickými uličkami s kamennými domy. Večer možnost procházky po Union Street, hlavní třídě nového centra města. Možnost společné večeře. Nocleh Aberdeen.

Po snídani dokončení prohlídky Aberdeenu a zastávka na pláži u Severního moře. Pokračování směrem na Invernes. Zastávka v Keith na návštěvu palírny whisky Strathisla spojenou s ochutnávkou. Po prohlídce cesta do Inverness, dle časových možností krátká prohlídka města – episkopální katedrála sv. Ondřeje, nábřeží řeky Ness, most Greig, kostel sv. Štěpána. Ubytování, možnost společné večeře, nocleh v Inverness.

Snídaně, odjezd z Invernes k jezeru Lochness do Drumnachroit. Jezero je populární díky pověstné lochnesské příšeře, která udělala z Loch Ness nejznámější jezero světa. Na jižním konci jezera leží městečko Fort Augustus se zdymadly mezi jezerem a jeho přítoky. Na západním konci jezera je možno při projížďce lodí vidět zříceninu hradu Urquhart. Přejezd krásnou přírodní scenerií do Fort  William kolem nejvyšší hory Skotska Ben Nevis. Přesun do Glasgow, ubytování, možnost společné večeře, nocleh v Glasgow.

Snídaně. Prohlídka Glasgow (dle časových možností) -  areál budov University of Glasgow, katedrála sv. Munga, impozantní náměstí George Square, budovou radnice, most přes řeky Clyde, secesní budova Central Station, fotbalový stadion Celtic Glasgow. Po prohlídce Glasgow transfer na letiště do Edinburghu, odlet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.