Kyjev - za památkami i nedávnou historií
(Kyjev)

Doporučený termín: 

duben - červen, září - říjen

Počet dní:

4 dny

Doprava:

Letecká

Strava:

Možnost seznámení s kuchyní Ukrajiny

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Kyjev

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy do Kyjeva. Po příletu transfer do centra města a okružní jízda s návštěvou starého města. Kolem 18. hodiny příjezd do hotelu, ubytování a krátký odpočinek. Společná večeře (např. v restauraci Khutorok). Návrat do hotelu, nocleh.

2. den

Snídaně v hotelu a celodenní prohlídka města. Dopoledne procházka s průvodcem, půjdete přes bulvár Kresčatik – 1 km dlouhá hlavní kyjevská třída, která protíná Náměstí Nezávislosti (Majdan Nězaležnosti – místo konání demonstrací v r. 2004), dále navštívíte krytou tržnici Besarabka, malebný Andrejevskij spusk (Andrejevský úvoz) - klikatá ulice dlážděná kočičími hlavami vedoucí k chrámu sv. Ondřeje, katedrála sv. Sofie. Společný oběd v místní restauraci. Odpoledne návštěva pravoslavného kláštera - Kyjevskopečerské lavry. Klášter leží na kopcích, hluboký příkop ho dělí na Horní a Dolní lavru. Každý z celků tvoří několik chrámů, administrativních, obytných a hospodářských budov. Hlavním chrámem je Velký Pečerský kostel - známý také jako Uspenský chrám nacházející se uprostřed ústředního náměstí Horní lavry. Zážitkem je průchod zdejšími posvátnými jeskyněmi, chodbami kolem výklenků s prosklenými rakvemi a mumifikovanými mnichy se svíčkou v ruce. Společná večeře (např. v restauraci Shato Robert Doms). Nocleh v hotelu.

3. den

Snídaně v hotelu. Dopoledne návštěva skanzenu Pirogovo. V původní vesničce u jižního okraje Kyjeva se nachází Muzeum lidové architekury. Jsou zde stavení ze 17. – 20 století, pocházející ze všech koutů Ukrajiny – dřevěné venkovské domky, zemědělské usedlosti, kostely, větrné mlýny. Skanzen je rozdělen do 7 vesniček představujících stavby z různých oblastí Ukrajiny. Společný oběd v restauraci. Odpoledne návštěva Muzea Černobylu. Muzeum navozuje atmosféru nechvalně známé nukleární katastrofy, která se odehrála 100 km severně od Kyjeva v r. 1986, prostřednictvím filmových záznamů, fotografií z místa tragédie a hudebního doprovodu. Společná večeře v hotelu. Nocleh v hotelu.

4. den

Snídaně v hotelu. Dopoledne volno na individuální program nebo procházka s průvodcem. Transfer na letiště, odlet do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook   Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.