Zemědělský program s návštěvou veletrhu Growtech
(Istanbul - Bursa - Pamukkale - Finike - Antalya)

listopad 2020

Growtech 25. 28.11. 2020

Polopenze

Hotel **+

hotely 2* 5* podle přání

polopenze

Praha – Istanbul (večeře)
Setkání s průvodcem na letiště a společný odlet z Prahy. Přílet do Istanbulu. Transfer do hotelu. Přenocování.

Istanbul – Bursa (snídaně, večeře)
Po snídani přejedete z evropské části Turecka do té asijské. Navštívíte Atatürkův výzkumný institut hortikultury, který je zodpovědný za zlepšování zemědělské produkce a agrotechniky, zavlažování ad. Poté následuje cesta do Bursy, tj. města ležícího při úpatí hory Uludag. Bude-li to možné, navštívíte největšího pěstitele a vývozce ovoce, případně semenářskou farmu či mléčnou farmu. Pokud zbyde dostatek času, půjdete do města na krátkou prohlídku, na níž uvidíte hedvábný trh, Velkou mešitu a mauzoleum. Transfer do hotelu. Přenocování.

Bursa – Pamukkale (snídaně, večeře)
Pojedete do vnitrozemské části Egejského pobřeží, kde se nachází nejúrodnější zemědělská půda již od počátku civilizace. Navštívíte ovocné sady, budete svědky produkce zeleniny a vína a také uvidíte zemědělskou zvěř (např. drůbež) či si prohlédnete mlékárnu. Navečer si budete moct prohlédnout unikátní přírodní div – Pamukkale. Termální prameny tekoucí kaskádovitě dolů vytvořily úchvatnou scenerii připomínající zamrzlé vodopády. Transfer do hotelu. Přenocování.

Pamukkale – Finike (snídaně, večeře)
Navštivte světově nejproslulejší travertinové terasy Pamukkale a starodávné lázně Hierapolis. Následují návštěvy různých míst v okolí Pamukkale, jedné z lokací s nejúrodnější půdou v Turecku, potažmo na světě. Pokračujte pohořím Taurus až do města Finike, nacházejícího se na pobřeží Středozemního moře. Transfer do hotelu. Přenocování.

Finike – Antalya (snídaně, večeře)
Celý den strávíte na různých místech Finike – citrusové háje, skleníky, zemědělská laboratoř, balírna zemědělských produktů ad. Přesun do Antalye, následný transfer do hotelu a přenocování.

Východní Antalya (snídaně, večeře)
Dnes navštívíte rodinnou farmu, na níž se pěstují různé plodiny (četné druhy ovoce, ořechy, léčivé či aromatické byliny, okrasné rostliny, rajčata pro export ad.). V Antalyi se rovněž nachází různé výzkumné instituty, semenářské farmy, instituce zabývající se zavlažováním, skleníkovými technologiemi, produkcí banánů atd. Transfer do hotelu. Přenocování.

Veletrh GROWTECH (snídaně, večeře)
Dnešek strávíte na veletrhu GROWTECH pořádané organizací UBM NTSR. Veletrh je rozdělen do několika tematických oddílů – skleníkové technologie, mechanizace v zemědělství, semenářství, sazenice, výživa a ochrana rostlin, organické zemědělství, zavlažovací systémy a vybavení, služby a logistika (projektový design, monitoring, testování, měření, bankovnictví a finance atd.).
Více informací na https://www.growtech.com.tr/about/about-growtech.
Transfer do hotelu. Nocleh.

Veletrh GROWTECH (snídaně, večeře)
Pokračování prohlídky veletrhu GROWTECH.
Transfer do hotelu. Nocleh.

Antalya – Praha (snídaně)
Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.