Výprava napříč historií
(Istanbul – Canakkale – Kusadasi – Pamukkale – Antalya)

Orientální turecká gastronomie

Hotel **+

Istanbul – Canakkale – Kusadasi – Pamukkale – Antalya

hotely 2* 5* podle přání

Praha (odlet) / Istanbul (přílet)
Odlet z Prahy do Istanbulu. Po příletu sraz s Vaším průvodcem na letišti a transfer do hotelu k ubytování. Poté individuální volno na objevování památek starého města. Doporučujeme návštěvu Velkého bazaru, jednoho z největších krytých trhů na světě z více jak 6000 stánky a obchody. Za návštěvu stojí také čtvrti Beyoglu a Nisantasi, či Egyptský trh s kořením. Večeře a nocleh v Istanbulu.
Fakultativně – výlet k průplavu Bospor.

Istanbul
Ráno začíná prohlídka za poznáním bohaté historie Istanbulu návštěvou starého města na historickém poloostrově. Navštívíte palác Topkapi, bývalé sídlo osmanských sultánů, dále proslulý chrám Hagia Sophia, který prošel ve své tisícileté minulosti transformací z křesťanské katedrály v mešitu. Dnes slouží už jen jako muzeum. Na závěr prohlídky navštívíte Mešitu sultána Ahmeta. Říká se jí také Modrá mešita a je jedna ze dvou v Turecku, které mají 6 minaretů. Nocleh v Istanbulu.

Istanbul – Canakkale
Ráno opustíte Istanbul a vyrazíte směrem do města Canakkale. Cestou zastávka v zříceninách legendárního města Trója. Archeologické vykopávky zde objevily sídliště až z roku 3500 před Kristem. Poté příjezd do Canakkale a ubytování v hotelu. Večeře a nocleh.

Canakkale – Kusadasi / Selcuk
Na začátku dne vyrazíte na cestu krajinou provincie Aydin až k zříceninám starověkého řeckého města Efez. Zde navštívíte pozůstatky Celsovi knihovny, divadla, náměstí Agora, amfiteátru Odeon, Hadriánova chrámu a přístavní ulice. Mezi tisíciletými budovami se vžijete do role obyvatel antického města. Další zastávkou je dům Panny Marie. Jedná se o populární křesťanské poutní místo, neboť zde údajně Panna Marie dožila svůj život. Nachází se na vrcholku hory Bulbul odkud se naskýtá panoramatický výhled na město Efez. Transfer do města Kusadasi nebo Selcuk podle momentální situace. Zde večeře a přenocování.

Kusadasi / Selcuk – Pamukkale
Ráno jízda do města Tavas, kde navštívíte stoletou školu tkaní koberců. Poté projížďka panoramatickou krajinou pohoří Taurus. Po příjezdu do Pamukkale individuální volno, večeře a nocleh.

Pamukkale – Antalya
Dnes zamíříte do přímořského města Antalya. V nedalekých ruinách města Perge můžete obdivovat dochované antické lázně, sloupořadí, náměstí, divadlo a stadión. Perge kdysi bývalo nejsilnějším městem antické oblasti Pamfýlie. Další zastávkou je město Aspendos s výjimečně dobře zachovalým monumentálním amfiteátrem. Za povšimnutí zde stojí unikátní akustika prostoru. Poté odjezd do města Antalya, ubytování, večeře a nocleh v hotelu.

Antalya
Dnes individuální volno na nákupy, objevování města, či koupání v moři. Doporučujeme navštívit historickou čtvrť Kaleici. Nocleh v Antalya.

Antalya (odlet) / Praha (přílet)
V průběhu dne transfer na letiště a odlet do Prahy.