Pouť do Istanbulu
(Antalya – Pamukkale – Kusadasi – Canakkale – Bursa – Istanbul)

Doporučený termín: 

Počet dní:

Doprava:

Letecky - Praha / Vídeň

Strava:

Orientální turecká gastronomie

Ubytování:

Hotel **+

Typ zájezdu:

Poznávací

Trasa

Antalya – Pamukkale – Kusadasi – Canakkale – Bursa – Istanbul

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Praha (odlet) / Antalya (přílet)
Odlet z Prahy do přímořského letoviska Antalya. Po příletu sraz s Vaším průvodcem na letišti a transfer do hotelu k ubytování. Poté individuální volno na objevování památek starého města. Večeře a nocleh v hotelu.

2. den

Antalya
Ráno začíná prohlídka historických památek v okolí. V nedalekých ruinách města Perge můžete obdivovat dochované antické lázně, sloupořadí, náměstí, divadlo a stadión. Perge kdysi bývalo nejsilnějším městem antické oblasti Pamfýlie. Další zastávkou je město Aspendos s výjimečně dobře zachovalým monumentálním amfiteátrem. Za povšimnutí zde stojí unikátní akustika prostoru. Poté odjezd do města Antalya, večeře a nocleh v hotelu.

3. den

Antalya – Pamukkale
Na začátku dne jízda do města Tavas, kde navštívíte stoletou školu tkaní koberců. Poté projížďka panoramatickou krajinou pohoří Taurus. Po příjezdu do Pamukkale individuální volno, večeře a nocleh.

4. den

Pamukkale – Kusadasi / Selcuk
Po snídani vyrazíte na cestu krajinou provincie Aydin až k zříceninám starověkého řeckého města Efez. Zde navštívíte pozůstatky Celsovi knihovny, divadla, náměstí Agora, amfiteátru Odeon, Hadriánova chrámu a přístavní ulice. Mezi tisíciletými budovami se vžijete do role obyvatel antického města. Další zastávkou je dům Panny Marie. Jedná se o populární křesťanské poutní místo, neboť zde údajně Panna Marie dožila svůj život. Nachází se na vrcholku hory Bulbul odkud se naskýtá panoramatický výhled na město Efez. Transfer do města Kusadasi nebo Selcuk podle momentální situace. Zde večeře a přenocování.

5. den

Kusadasi / Selcuk – Canakkale
Ráno vyrazíte do města Canakkale. Cestou zastávka v zříceninách legendárního města Trója. Archeologické vykopávky zde objevily sídliště až z roku 3500 před Kristem. Poté příjezd do Canakkale a ubytování v hotelu. Večeře a nocleh.

6. den

Canakkale – Bursa
Dnes Vás čeká výlet do bývalého hlavního města Osmanské říše, do města Bursa. Zde návštěva bohatě vyzdobené Velké mešity a Zeleného mauzolea, které se nachází naproti Zelené mešitě. Poté transfer do hotelu a přenocování.

7. den

Bursa – Istanbul
Ráno transfer do Istanbulu. Prohlídka za poznáním bohaté historie Istanbulu začíná návštěvou starého města na historickém poloostrově. Navštívíte palác Topkapi, bývalé sídlo osmanských sultánů, dále proslulý chrám Hagia Sophia, který prošel ve své tisícileté minulosti transformací z křesťanské katedrály v mešitu. Dnes slouží už jen jako muzeum. Na závěr prohlídky navštívíte Mešitu sultána Ahmeta. Říká se jí také Modrá mešita a je jedna ze dvou v Turecku, které mají 6 minaretů. Nocleh v Istanbulu.

8. den

Istanbul (odlet) / Praha (přílet)
 průběhu dne transfer na letiště a odlet do Prahy.
 


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!

PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook   Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.