Istanbul - brána Orientu
(Istanbul)

Doporučený termín: 

duben - červen, září - listopad

Počet dní:

4 dny

Doprava:

Letecká

Strava:

Orientální turecká gastronomie

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Istanbul

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Podle zájmu pěší prohlídka Velkého bazaru (Kapali Çarşi), jednoho z největších a nejstarších komplexů krytých tržnic na světě, ráje pro milovníky nakupování a orientální atmosféry. Večeře v hotelu a nocleh.

2. den

Snídaně v hotelu. Dopolední návštěva starého města oblasti Sultanahmet, kde se nachází mešita sultána Ahmeda (Modrá mešita) s 6 minarety, nejvýznamnější památka osmanské doby. Dále navštívíte chrám sv. Sofie (Hagia Sofia), nejvýznamnější památku z byzantské doby, Basilica Cistern (Yerabatan), monumentální podzemní prostory, kam byla přiváděna voda z okolních kopců akvadukty a rozváděna do domácností. Společný oběd v místní restauraci. Odpoledne prohlídka paláce Topkapi z 15. století, který sloužil jako rezidence osmanských sultánů. Celý komplex leží na kopcovitém zalesněném výběžku a má čtyři nádvoří, několik desítek budov a řadu zahrad. K večeru transfer do malebné čtvrti Kumkapi, ležící na severním pobřeží Marmarského moře, známé svými rybími restauracemi. Krátká procházka čtvrtí a večeře v některé z místních rybích restaurací. Po večeři transfer do hotelu, nocleh.

3. den

Snídaně a odjezd na vyhlídkovou plavbu lodí po Bosporu (asi 1,5 hodiny) – výhledy na městské čtvrti na evropském i asijském pobřeží, na luxusní sídla, parníky a nákladní lodě. Po projížďce odjezd do čtvrti Taksim, oběd v místní restauraci.
Po obědě krátká prohlídka čtvrti Taksim s náměstím, které je centrem moderní části města a s rušnou obchodní třídou Istiklal Caddesi. Transfer do hotelu. Později odpoledne volno k individuálnímu programu. Večeře a zábavný večerní program „Turecká noc“ vč. vystoupení břišních tanečnic. Nocleh v hotelu.

Varianta odpoledního programu:
Prezentace s ochutnávkou Anatolských vín ve vinařském centru distribuční společnosti nebo v některém z vinných restaurantů.

4. den

Snídaně a dopoledne volno na individuální program – procházka s průvodcem, nákupy. Transfer na letiště odlet do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a od září do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook   Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.