Istanbul - brána Orientu

4 dny

Orientální turecká gastronomie

Istanbul

Odlet z Prahy do Istanbulu. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Podle zájmu pěší prohlídka Velkého bazaru (Kapali Çarşi), jednoho z největších a nejstarších komplexů krytých tržnic na světě, ráje pro milovníky nakupování a orientální atmosféry. Večeře v hotelu a nocleh.

Snídaně v hotelu. Dopolední návštěva starého města oblasti Sultanahmet, kde se nachází mešita sultána Ahmeda (Modrá mešita) s 6 minarety, nejvýznamnější památka osmanské doby. Dále navštívíte chrám sv. Sofie (Hagia Sofia), nejvýznamnější památku z byzantské doby, Basilica Cistern (Yerabatan), monumentální podzemní prostory, kam byla přiváděna voda z okolních kopců akvadukty a rozváděna do domácností. Společný oběd v místní restauraci. Odpoledne prohlídka paláce Topkapi z 15. století, který sloužil jako rezidence osmanských sultánů. Celý komplex leží na kopcovitém zalesněném výběžku a má čtyři nádvoří, několik desítek budov a řadu zahrad. K večeru transfer do malebné čtvrti Kumkapi, ležící na severním pobřeží Marmarského moře, známé svými rybími restauracemi. Krátká procházka čtvrtí a večeře v některé z místních rybích restaurací. Po večeři transfer do hotelu, nocleh.

Snídaně a odjezd na vyhlídkovou plavbu lodí po Bosporu (asi 1,5 hodiny) – výhledy na městské čtvrti na evropském i asijském pobřeží, na luxusní sídla, parníky a nákladní lodě. Po projížďce odjezd do čtvrti Taksim, oběd v místní restauraci.
Po obědě krátká prohlídka čtvrti Taksim s náměstím, které je centrem moderní části města a s rušnou obchodní třídou Istiklal Caddesi. Transfer do hotelu. Později odpoledne volno k individuálnímu programu. Večeře a zábavný večerní program „Turecká noc“ vč. vystoupení břišních tanečnic. Nocleh v hotelu.

Varianta odpoledního programu:
Prezentace s ochutnávkou Anatolských vín ve vinařském centru distribuční společnosti nebo v některém z vinných restaurantů.

Snídaně a dopoledne volno na individuální program – procházka s průvodcem, nákupy. Transfer na letiště odlet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a od září do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.