Cesta do vnitrozemí
(Antalya – Urgup – Ankara – Istanbul)

Orientální turecká gastronomie

Hotel **+

Antalya – Urgup  – Ankara – Istanbul

hotely 2* 5* podle přání

Praha (odlet) / Antalya (přílet)
Odlet z Prahy do přímořského letoviska Antalya. Po příletu sraz s Vaším průvodcem na letišti a transfer do hotelu k ubytování. Poté individuální volno na objevování památek starého města. Večeře a nocleh v hotelu.

Antalya
Ráno začíná prohlídka historických památek v okolí. V nedalekých ruinách města Perge můžete obdivovat dochované antické lázně, sloupořadí, náměstí, divadlo a stadión. Perge kdysi bývalo nejsilnějším městem antické oblasti Pamfýlie. Další zastávkou je město Aspendos s výjimečně dobře zachovalým monumentálním amfiteátrem. Za povšimnutí zde stojí unikátní akustika prostoru. Poté odjezd do města Antalya, večeře a nocleh v hotelu.

Antalya – Urgup
Den začíná návštěvou údolí Göreme s unikátním skanzenem malovaných jeskynních kostelů. Středověcí pravoslavní mniši zde kolem roku 1000 n. l. vytesali do měkké vulkanické skály systém modliteben, které vyzdobily dodnes zachovalými byzantskými freskami. Nejlépe dochované fresky se nachází v tzv. „temném kostelu“ Karanlik Kilise. Poté návštěva podzemního města Derinkuyu, které vede až osm pater pod zem. Poté transfer do města Urgup, ubytování a nocleh.
Fakultativně – Odpoledne se naskýtá možnost panoramatického letu horkovzdušným balonem nad skalnatou oblastí Kappadokie.
Fakultativně – představení Turecká noc s tradiční hudbou, tancem a pohoštěním.

Urgup
Dnes prohlídka vulkanických útvarů a skanzenů v oblasti Kappadokie. Dávní obyvatelé této oblasti vytesali do skal modlitebny, hrady i celá města. Navštívíte skanzeny Zelve a Pasabaglar. Před návratem do Urgupu návštěva skalní pevnosti Uchisar.
Fakultativně – představení Turecká noc s tradiční hudbou, tancem a pohoštěním.

Urgup – Ankara
Ráno transfer do hlavního města Turecka Ankary s celodenní prohlídkou města. Navštívíte Muzeum anatolských civilizací, nejnavštěvovanější památku města. Muzeum vlastní bohatou sbírku předmětů a architektury z dob Chetitské a Frygské říše, království Urartu, asyrských obchodnických kolonií a dalších. Dále návštěva Anitkabiru, monumentální hrobky prvního prezidenta Turecké republiky Kemala Atatürka. Ubytování a nocleh v hotelu v Ankaře.

Ankara – Istanbul
Den začíná transferem do Istanbulu. Prohlídka za poznáním bohaté historie Istanbulu začíná návštěvou starého města na historickém poloostrově. Navštívíte proslulý chrám Hagia Sophia, který prošel ve své tisícileté minulosti transformací z křesťanské katedrály v mešitu. Dnes slouží už jen jako muzeum. Na závěr prohlídky navštívíte Mešitu sultána Ahmeta. Říká se jí také Modrá mešita a je jedna ze dvou v Turecku, které mají 6 minaretů. Nocleh v Istanbulu.
Fakultativně výlet k průplavu Bospor.

Ankara – Istanbul
Dnes pokračuje prohlídka historických pamětihodností Istanbulu. Návštěva paláce Topkapi, bývalého sídla osmanských sultánů. Palác dnes slouží jako muzeum Osmanské říše, od roku 1985 je na seznamu památek UNESCO. Po prohlídce individuální volno. Nocleh v Istanbulu.
Fakultativně výlet k průplavu Bospor.

Istanbul (odlet) / Praha (přílet)
Během dne transfer na letiště a odlet do Prahy.