Cesta do vnitrozemí
(Antalya – Urgup – Ankara – Istanbul)

Doporučený termín: 

Počet dní:

Doprava:

Letecky - Praha / Vídeň

Strava:

Orientální turecká gastronomie

Ubytování:

Hotel **+

Typ zájezdu:

Poznávací

Trasa

Antalya – Urgup  – Ankara – Istanbul

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Praha (odlet) / Antalya (přílet)
Odlet z Prahy do přímořského letoviska Antalya. Po příletu sraz s Vaším průvodcem na letišti a transfer do hotelu k ubytování. Poté individuální volno na objevování památek starého města. Večeře a nocleh v hotelu.

2. den

Antalya
Ráno začíná prohlídka historických památek v okolí. V nedalekých ruinách města Perge můžete obdivovat dochované antické lázně, sloupořadí, náměstí, divadlo a stadión. Perge kdysi bývalo nejsilnějším městem antické oblasti Pamfýlie. Další zastávkou je město Aspendos s výjimečně dobře zachovalým monumentálním amfiteátrem. Za povšimnutí zde stojí unikátní akustika prostoru. Poté odjezd do města Antalya, večeře a nocleh v hotelu.

3. den

Antalya – Urgup
Den začíná návštěvou údolí Göreme s unikátním skanzenem malovaných jeskynních kostelů. Středověcí pravoslavní mniši zde kolem roku 1000 n. l. vytesali do měkké vulkanické skály systém modliteben, které vyzdobily dodnes zachovalými byzantskými freskami. Nejlépe dochované fresky se nachází v tzv. „temném kostelu“ Karanlik Kilise. Poté návštěva podzemního města Derinkuyu, které vede až osm pater pod zem. Poté transfer do města Urgup, ubytování a nocleh.
Fakultativně – Odpoledne se naskýtá možnost panoramatického letu horkovzdušným balonem nad skalnatou oblastí Kappadokie.
Fakultativně – představení Turecká noc s tradiční hudbou, tancem a pohoštěním.

4. den

Urgup
Dnes prohlídka vulkanických útvarů a skanzenů v oblasti Kappadokie. Dávní obyvatelé této oblasti vytesali do skal modlitebny, hrady i celá města. Navštívíte skanzeny Zelve a Pasabaglar. Před návratem do Urgupu návštěva skalní pevnosti Uchisar.
Fakultativně – představení Turecká noc s tradiční hudbou, tancem a pohoštěním.

5. den

Urgup – Ankara
Ráno transfer do hlavního města Turecka Ankary s celodenní prohlídkou města. Navštívíte Muzeum anatolských civilizací, nejnavštěvovanější památku města. Muzeum vlastní bohatou sbírku předmětů a architektury z dob Chetitské a Frygské říše, království Urartu, asyrských obchodnických kolonií a dalších. Dále návštěva Anitkabiru, monumentální hrobky prvního prezidenta Turecké republiky Kemala Atatürka. Ubytování a nocleh v hotelu v Ankaře.

6. den

Ankara – Istanbul
Den začíná transferem do Istanbulu. Prohlídka za poznáním bohaté historie Istanbulu začíná návštěvou starého města na historickém poloostrově. Navštívíte proslulý chrám Hagia Sophia, který prošel ve své tisícileté minulosti transformací z křesťanské katedrály v mešitu. Dnes slouží už jen jako muzeum. Na závěr prohlídky navštívíte Mešitu sultána Ahmeta. Říká se jí také Modrá mešita a je jedna ze dvou v Turecku, které mají 6 minaretů. Nocleh v Istanbulu.
Fakultativně výlet k průplavu Bospor.

7. den

Ankara – Istanbul
Dnes pokračuje prohlídka historických pamětihodností Istanbulu. Návštěva paláce Topkapi, bývalého sídla osmanských sultánů. Palác dnes slouží jako muzeum Osmanské říše, od roku 1985 je na seznamu památek UNESCO. Po prohlídce individuální volno. Nocleh v Istanbulu.
Fakultativně výlet k průplavu Bospor.

8. den

Istanbul (odlet) / Praha (přílet)
Během dne transfer na letiště a odlet do Prahy.
 


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!

PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook   Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.