Východ USA - po stopách historie
(New York - Pennsylvánie - Washington DC)

Duben – červen, září – říjen

Setkání s americkou gastronomií

New York City – Philadelphie – Washington D. C. – Gettysburg – Harrisburg – Lancaster – New York City

Odlet z Prahy do New Yorku. Po příletu transfer do hotelu v oblasti Long Island. Večerní program podle zájmu a časových možností. Nocleh.

Snídaně v hotelu. Celodenní prohlídka New Yorku – transfer autobusem na jih Manhattanu k Battery Park, odtud projížďka lodí kolem Sochy svobody. Následně projížďka čínskou a italskou čtvrtí a návštěva muzea letecké, námořní a vesmírné historie. Projížďka Central Parkem do čtvrti Harlem. Navečer návrat do hotelu. Večer dle zájmu např. návštěva muzikálu nebo hudebního klubu. Nocleh.

Snídaně v hotelu. Dopoledne volno k individuálnímu programu – návštěva muzea, nákupy, pěší procházka s průvodcem atd. Kolem poledne odjezd autobusem z New Yorku do Philadelphie, největšího města Pensylvánie. Po příjezdu prohlídka města - „tzv. Národní historický park Nezávislosti, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti USA, náměstí Nezávislosti a Zvon svobody. Po prohlídce odjezd na ubytování v hotelu, nocleh Philadelphie.

Snídaně. Po snídani odjezd autobusem do Washingtonu D. C., hlavního města USA, které je zároveň sídlem prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu. Po příjezdu první část prohlídky města – návštěva Arlingtonského národního hřbitova. Navečer příjezd do hotelu na ubytování, nocleh v oblasti Washingtonu D. C.

Po snídani pokračování prohlídky hlavního města: budova Kapitolu, Bílého domu, dále Washingtonův, Lincolnův a Jeffersonův památník, Union Station, National Mall s parkem a památníky osobnostem amerických dějin. Nocleh v oblasti Washingtonu D. C.

Po snídani odjezd směrem do Gettysburgu v Pensylvánii. Návštěva Gettysburg National Military Park, památníku občanské války. Odpoledne pokračování směrem do oblasti Harrisburg - Lancaster na ubytování. Nocleh v oblasti.

Snídaně. Celodenní výlet po oblasti – panoramatická projížďka Harrisburgem, administrativní čtvrť, Kapitol, sídlo guvernéra, Market Square a dále prohlídka města Lancaster – staré město, Penn Square, radnice, historická tržnice, Fultova Opera. Během výletu možnost ochutnávky vína v některém vinařství v oblasti. Podle časových možností návštěva historických městeček Columbia a Marietta. Nocleh v oblasti.

Po snídani odjezd směrem do New Yorku na letiště JFK. Cestou zastávka v některém nákupním centru. Večer odlet do Evropy.

Přílet do Prahy – přímou linkou z New Yorku, popř. přes některé evropské tranzitní letiště.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.