Spojené státy americké - to nejlepší na západě a Havaj
(Kalifornie - Nevada - Havaj)

září - listopad

Setkání s americkou gastronomií

San Francisco – Napa Valley – Las Vegas – Honolulu (Havaj)

Odlet z Prahy přes některé evropské tranzitní letiště do San Francisco. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Volno na odpočinek a aklimatizaci, nocleh.

Snídaně. Poté okružní jízda městem - Union Square, centrum města, park Twin Peaks se svými dvěma vrcholy, původně rybářský přístav Fisherman's Wharf . Výlet lodí na skalnatý ostrov Alcatraz na prohlídku bývalé věznice. Odpoledne podle časových možností výstup na rozhlednu Coit Tower ve čtvrti Telegraph Hill. Nocleh v hotelu.
San Francisco je po New Yorku druhým nejhustěji obydleným městem USA. Je proslulé chladnými léty, strmými kopci a rozmanitostí architektury. Místní turistické cíle jsou např. most Golden Gate Bridge, lanová tramvaj, bývalé vězení na ostrově Alcatraz a Čínská čtvrť. Díky velkému množství zajímavostí a památek je označováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě.

Snídaně. Odjezd na celodenní výlet do Napa Valley, cesta z města po Golden Gate Bridge. V údolí jízda po trase Napa – St. Helena – Calistoga. Návštěva vinařských firem a ochutnávka vína. Možnost společného oběda během programu, později odpoledne návrat do San Francisco a nocleh v hotelu.
Údolí Napa v kalifornské Wine County je proslulé krásnými přírodními scenériemi a kombinací úrodné půdy a ideálních klimatických podmínek. Celá oblast je rájem pro pěstování oliv, ořechů, ovoce a samozřejmě hroznů. V údolí Napa se daří různým druhům vína, např. Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Pinot Noir, Merlot nebo Zinfandel.

Časná snídaně, transfer na letiště a odlet ranní linkou do Las Vegas, města známého svým nočním životem. Panoramatická projížďka městem - průjezd Stripem, kde se nachází většina hotelových komplexů s obřími kasiny. Možnost výhledů z nejvyšší budovy ve městě – Stratosphere Tower. Odpoledne volný program, popř. společný výlet k přehradě Hoover Damm - prohlídka návštěvnického centra a prohlídka vodní elektrárny s místním průvodcem. Návrat do Las Vegas, příjezd na ubytování a nocleh.
Hoover Damm je betonová klenbová přehrada na řece Colorado na hranicích států Nevada a Arizona vybudovaná ve 30. letech 20. století. Patří mezi 7 technických zázraků USA. Hráz přehrady je oblíbeným turistickým cílem, návštěvnické centrum poskytuje podrobnosti o stavbě tohoto mohutného vodního díla.

Snídaně. Dopoledne možnost výletu se Scenic Airlines na vyhlídkový let nad Grand Canyon, jezerem Mead, přehradou Hoover a řekou Colorado. Návrat do hotelu. Odpoledne volno na individuální program. Nocleh v hotelu.
Grand Canyon (Velký kaňon) je nejdelší kaňon na světě a patří k nejmystičtějším místům planety. Byl vytvořen řekou Colorado ve státě Arizona. Kaňon je 1,6 km hluboký a 350 km dlouhý a je známý bizarními skalními útvary nejrůznějších barev.

Snídaně, transfer na letiště a odlet přes Los Angeles do Honolulu na havajském ostrově O´ahu. Po příletu transfer do hotelu na ubytování. Nocleh Honolulu.
Havaj je ostrovní stát USA. Je tvořen sopečnými ostrovy uprostřed Tichého oceánu a patří k nejkrásnějším místům na světě. Nejznámější ostrovy Havaje jsou O´ahu, Maui a Kauai-. Na každém rohu se najdou fantastické pláže, tropické pralesy a sopečné vrcholy s divokými vodopády.

Snídaně. Prohlídka ostrova O´ahu – hlavní město Honolulu se slavnou pláží Waikiki, které dominují mrakodrapy. Vyhlídka na širé okolí s vrcholku Diamond Head (Diamantová hlava), přístav Pearl Harbour. Odpoledne volno k individuálnímu programu. Večer možnost návštěvy folklórního představení „Luau“ vč. večeře. Nocleh v hotelu.

Snídaně. Volno k individuálnímu programu – koupání apod. Nocleh v hotelu.

Snídaně. Dopoledne možnost výletu na severní stranu ostrova a účast na „Shark Adventure“ – pozorování žraloků v jejich přírodním prostředí vč. sestupu do podmořské klece. Odpoledne volno k individuálnímu programu. Nocleh v hotelu.

Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Los Angeles a přelet do evropské tranzitní destinace.

Přílet na evropské tranzitní letiště, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od září do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.