Spojené státy americké - národní parky
(Kalifornie a Nevada)

Doporučený termín: 

září - listopad

Počet dní:

13 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Setkání s americkou gastronomií

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

San Francisco - NP Yosemite - NP Sequoia - Las Vegas - Grand Canyon - NP Dead Valley - Los Angeles

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy přes některé evropské tranzitní letiště do San Francisca. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Individuální volno na odpočinek, nocleh.

2. den

Snídaně. Poté okružní jízda městem - Union Square, centrum města, park Twin Peaks se svými dvěma vrcholy, původně rybářský přístav Fisherman's Wharf . Výlet lodí na skalnatý ostrov Alcatraz na prohlídku bývalé věznice. Odpoledne podle časových možností výstup na rozhlednu Coit Tower ve čtvrti Telegraph Hill. Nocleh v hotelu.
San Francisco je po New Yorku druhým nejhustěji obydleným městem USA. Je proslulé chladnými léty, strmými kopci a rozmanitostí architektury. Místní turistické cíle jsou např. most Golden Gate Bridge, lanová tramvaj, bývalé vězení na ostrově Alcatraz a Čínská čtvrť. Díky velkému množství zajímavostí a památek je označováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě.

3. den

Snídaně. Odjezd do oblasti Yosemitského NP. Podle zájmu a časových možností zastávka v některém vinařství na ochutnávku vína, např. v oblasti Modesto. Příjezd na ubytování v hotelu v Mariposa. Možnost společné večeře. Nocleh v Maripose.

4. den

Snídaně. Odjezd do NP Yosemite, celodenní pobyt v parku – pěší túry, výhledy na přírodní atraktivity. Navečer odjezd do oblasti Three Rivers. Ubytování v hotelu a nocleh.
Přírodní park Yosemite byl za národní prohlášen již v roce 1890 a je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Je světově proslulý svými velkolepými žulovými skalisky, vodopády, sekvojovými lesy a biologickou diverzitou. Nejoblíbenější částí je Yosemitské údolí podél řeky Merced s okolními skalisky a Yosemitským vodopádem, nejvyšším v Severní Americe.  Druhou dominantou parku je nejvyšší žulový monolit na světě zvaný El Capitan.

5. den

Snídaně. Celodenní pobyt v NP Sequoia – pěší túry. Návrat do Three Rivers, nocleh.
Národní park Sequoia byl založen v roce 1890 jako druhý národní park Spojených států (po Yellowstonu). Park nejvíce proslavily lesy sekvojovců obrovských včetně jednoho z největších stromů na světě – General Sherman s výškou 83 metrů. Roste v Giant Forest (Obřím lese), který je spojen Generals Highway (Silnicí generálů) s Grant Grove (Grantovým hájem), kde stojí mohutný strom Generála Granta.

6. den

Snídaně. Přesun z Three Rivers do Las Vegas. Cestou zastávka v Calico Ghost Town – historické důlní městečko z 19. století v oblasti pouště Mojave, které zůstalo opuštěné po ukončení těžby stříbra na přelomu 19. a 20. století. Po příjezdu do Las Vegas ubytování v hotelu a nocleh.

7. den

Po snídani panoramatická projížďka městem - průjezd Stripem, kde se nachází většina hotelových komplexů s obřími kasiny. Možnost výhledů z nejvyšší budovy ve městě – Stratosphere Tower. Odpoledne volný program, popř. společný výlet k přehradě Hoover Damm - prohlídka návštěvnického centra a prohlídka vodní elektrárny s místním průvodcem. Návrat do Las Vegas, příjezd na ubytování a nocleh.
Hoover Damm je betonová klenbová přehrada na řece Colorado na hranicích států Nevada a Arizona vybudovaná ve 30. letech 20. století. Patří mezi 7 technických zázraků USA. Hráz přehrady je oblíbeným turistickým cílem, návštěvnické centrum poskytuje podrobnosti o stavbě tohoto mohutného vodního díla.

8. den

Snídaně. Dopoledne možnost výletu se Scenic Airlines na vyhlídkový let nad Grand Canyon, jezerem Mead, přehradou Hoover a řekou Colorado. Návrat do hotelu. Odpoledne volno na individuální program. Nocleh v hotelu.
Grand Canyon (Velký kaňon) je nejdelší kaňon na světě a patří k nejmystičtějším místům planety. Byl vytvořen řekou Colorado ve státě Arizona. Kaňon je 1,6 km hluboký a 350 km dlouhý a je známý bizarními skalními útvary nejrůznějších barev.

9. den

Snídaně. Celodenní výlet do Death Valley - Údolí smrti. Návrat do Las Vegas, nocleh Las Vegas.
Údolí smrti je nejsušší, nejteplejší a nejníže položené místo celé Severní Ameriky. Charakterizují ho nekonečné písečné duny, hluboké vyprahlé kaňony, vyhaslé sopečné krátery a skály hrající všemi barvami. V parku žije řada druhů plazů, přes 300 druhů ptáků a přes 50 druhů savců. Z flóry převažují šalvějovité porosty, juky a borovice pinie. V parku je velké množství úchvatných míst a vyhlídek, např. solná pánev Badwater Basin ležící 86 metrů pod úrovní moře.

10. den

Po snídani odjezd směrem do Los Angeles přes Mohavskou poušť - hornaté, kamenitopísčité území protkané mnoha kaňony a suchými řečišti. Odpoledne po příjezdu do Los Angeles dle časových možností prohlídka oblasti Hollywoodu. Nocleh v Los Angeles.
Slavná čtvrť Hollywood leží ve střední části Los Angeles, severozápadně od Downtownu. Centrum čtvrti tvoří ulice Hollywood Boulevard a Sunset Boulevard. Z dlouhého bulváru je nejzajímavější část kolem Walk of Fame - Chodníku slávy, kde jsou v dlažbě umístěny hvězdy se jmény kulturních legend.

11. den

Snídaně v hotelu. Celodenní program v Los Angeles – „Downtown“ neboli centrum L. A. s mrakodrapy, Bradbury Building, čtvrť Venice se známou pláží a přímořské město Santa Monica s neméně známou pláží. Odpoledne možnost návštěvy Universal Studios nebo California Science Center zaměřeného na popularizaci vědy a raketoplánem Endeavour. Návrat do hotelu, nocleh v Los Angeles.

12. den

Snídaně. Dopoledne volno na individuální program - dokončení prohlídek, nákupy atd. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Evropy.

13. den

Přílet na evropské tranzitní letiště, pokračování do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od září do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.