Kulturní a agro program do Andalusie
(Andalusie)

duben - květen, září - říjen

Malá ukázka španělské kuchyně

Hotel ****

Malaga - Granada - Costa Tropical - Sevilla - Jerez - Ronda - Malaga

Ubytování v hotelu vTorremolinos: Puente Real 4*, pokoj Standard

Hotel je umístěn přímo na pláži v Torremolinos vsrdci Costa del Sol, pouhých 15 minut pěšky do centra. Hotel kombinuje svoji ideální polohou a excelentní služby, a proto Vám nabízí perfektní odpočinkovou dovolenou. Wifi, ručníky a lehátka jsou za poplatek. V hotelu se nachází 24h recepce, restaurace, bar u bazénu, café v hale, bazén, možnost sportovních aktivit a fitness.

polopenze

Praha – odlet / Malaga – přílet
Odlet z Prahy a přílet do Malagy (bez průvodce z Prahy). Přivítání na letišti s místním slovensky hovořícím průvodcem CK a transfer do hotelu na pobřeží Costa Del Sol (Torremolinos). Odpočinek, večeře a přenocování v hotelu.

Granada
Po snídani vás bude čekat jedinečný kulturní zážitek. Odjezd na celodenní výlet do Granady a návštěva nejznámější památky Andalusie, arabského palácového komplexu Alhambra a krásných zahrad Generalife.
Prohlídka této perly arabské architektury. Následně procházka centrem města a individuální volno na vlastní oběd. Odpoledne návštěva mléčné farmy (147 krav, výroba sýra a mléka). Večerní návrat do hotelu.

Costa Tropical – Costa del Sol
Ráno odjezd podél pobřeží směrem na východ až k pobřeží Costa Tropical – známé zemědělské oblasti provincie Granada. Tato oblast má jedinečné subtropické klima, díky němuž se tady dobře daří tropickým plodinám jako je avokádo, mango, citrusy, ale také se tu pěstuje zelenina jako rajčata a okurky pod folií. Návštěva místní farmy s produkcí rajčat. Následně se zastavíme v Nerje, jedné z nejkrásnějších bílých vesnic na Costa del Sol. Procházka centrem a volno. Návrat do hotelu.

Sevilla
Odjezd na celodenní výlet do Sevilly. Po cestě se zastavíte v Carmone, kde navštívíte statek s produkcí aloe vera, oliv, citrusů a dalších plodin. Poté budete pokračovat do Sevilly, krátká panoramatická prohlídka. Volno na vlastní prohlídku města a návrat do hotelu.

Jerez
Snídaně v hotelu a odjezd na západní pobřeží Andalusie, do města Jerez. Jedná se o město, kde je jezdecká škola a v jeho oblasti se vyrábí světoznámé suché víno sherry. Návštěva vinařství s ochutnávkou. Večer návrat do hotelu.
 Fakultativně: vystoupení Královské jezdecké školy.

Ronda
Celodenní výlet do městečka Ronda, které se nachází v krásném pohoří Sierra de las Nieves. Brzký ranní odjezd z hotelu. Návštěva farmy s chovem prasat na výrobu španělské šunky. Poté volno na procházku městem, kterému dominuje most přes 75m hlubokou propast a jedna z nejstarších býčích arén ve Španělsku. Večerní návrat do hotelu.
 Fakultativně: návštěva farmy, kde se chovají býci na býčí zápasy (corridu).

Malaga
Dnes si prohlédneme hlavní město pobřeží Costa del Sol – Malagu. Panoramatická prohlídka města a procházka centrem. Vydáte se na kopec Gibralfaro, odkud budete mít úchvatný výhled na město a přístav. Projdete se kolem rodného domu Pabla Picassa a jeho muzea, dále kolem krásné katedrály a arabské pevnosti Alcazaba. Volno na vlastní prohlídku města a přístavu. Odpoledne návštěva 120 let starého lisu na olivový olej, kde vám ukáží tradiční postup výroby a moderní techniky při výrobě nejdůležitějšího zemědělského produktu Andalusie. Ochutnávka olivového oleje. Návrat do hotelu a přenocování.

Malaga – odlet / Praha – přílet
Dle času odletu transfer na letiště a odlet domů. Přílet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do května a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.