NETRADIČNÍ EMIRÁTY s odborným zemědělským programem
(Dubaj - Al Ain - Meydan - Abu Dhabi - Ras Al Khaima)

Polopenze

Hotel ****

SKUPINOVÝ zájezd na MÍRU / minimální počet 12 osob / ČESKÝ PRŮVODCE
Program lze upravit dle vašich přání a požadavků.

Během netradičního programu ve Spojených Arabských Emirátech navštívíte mimo jiné i jedno z nejluxusnějších měst na světě – Dubaj, prohlédnete si Staré a Nové město, nejvyšší věž na světě Burj Khalifu, ale také Dubajské muzeum perel. Cesta Vás zavede mimo město až do hor Jebel Hafeet, kde navštívíte trh s velbloudy a budete mít možnost vidět tradiční zavlažovací systém. Návštěva světového koňského závodiště včetně stájí. Pokračovat budete do arabské pouště, kde se setkáte s beduíny a seznámíte se s jejich tradičním životem. Celodenní poznávání hlavního města Abu Dhabí zakončíte návštěvou záchranné stanice pro sokoly.

Dubaj – Al Ain – Meydan – Abu Dhabi – Ras Al Khaima

LETECKY Praha - Dubaj - Praha

Cena letenky je kalkulována v běžné ekonomické rezervační třídě. Aktuální cena letenky bude potvrzena po ověření volných míst dle Vámi vybraného termínu a na základě objednávky na jména.

Metropolitan Hotel Dubai 4*, Dvoulůžkový pokoj Deluxe

Hotel se nachází 2,4 km od nákupního centra Mall of the Emirates a 2,6 km od pláže Jumeirah. Hotel disponuje wellness centrem a vířivkou. Pokoje jsou klimatizované s TV s
plochou obrazovkou, koupelnou s vanou nebo sprchou. Zhotelu Vám bude kdispozici zdarma shuttle bus na metro a zpět.

strava dle itineráře

Odlet z Prahy. Přílet do Dubaje a transfer do vašeho hotelu. Ubytování a odpočinek.

Po snídani v 09:00 hodin odjezd na celodenní prohlídku Dubaje. Navštívíte staré i nové město a muzeum perel. V nové části Dubaje budete projíždět po slavné ulici Sheik Zayed Road kolem obchodního centra Emirates Mall a luxusního 7* hotelu ve tvaru plachetnice - Burj Al Arab. Ve staré Dubaji navštívíte historickou oblast Bastakiya, Dubajské muzeum, trh se zlatem a kořením, mešitu Jumeirah a přeplujete zátoku tradičním vodním taxi zvaným „abra“. Mezi 09:00 – 13:00 hodinou se můžete těšit na návštěvu nejvyšší věže na světě – Burj Khalifa, odkud budete mít fantastický výhled na město. Oběd v restauraci Danial Restaurant formou bufetu včetně vody a nealkoholických nápojů.

Snídaně v hotelu. V 09:00 hodin odjezd do historického města Al Ain, které se nachází 140 km od Dubaje na úpatí hor. Město je díky své zeleni nazývané také jako „zahradní město“. Al Ain je důležitým centrem zemědělství a historických památek. Návštěva národního muzea uvnitř Al Jahili Fort, a poté se zúčastníte místního rušného trhu s velbloudy. Odjezd do Buraimi Oasis v ománském teritoriu. Oběd bude servírován nad městem v horách Jebel Hafeet, odkud budete mít úchvatný výhled. V pouštní oáze budete mít příležitost vidět tradiční zavlažovací systém. Návrat do Dubaje a po cestě možnost koupání v horkých pramenech.

Návštěva světoznámého koňského závodiště. Program zahájíte v 07:30 hodin bufetovou snídaní v 5* hotelu Meydan v restauraci Farriers během které můžete sledovat ranní trénovaní. V čase od 08:15 do 11:45 hodin návštěva stájí, kde můžete vidět, jak se starají o koně, hřebelcují, trénují a
připravují na závody. Budete mít přístup do  padoku, kde se shromažďují koně před dostihem a připravují žokeji. Návštěva obchodu se suvenýry.

Pozn. Jedná se o dostihové koně, proto by zde měla být zvýšená opatrnost vůči zvířatům. Vstup do stáje a padoku je na vlastní nebezpečí.

Odpoledne vyzvednutí v hotelu kolem 15:00 hodiny a odjezd na pouštní safari a návštěvu beduínské vesnice, kde poznáte život místních obyvatel. 30 minutová jízda pouští na čtyřkolkách, poté barbecue s ochutnávkou místního vína a piva. Návrat do hotelu ve 21:30 hodin.

V 08:00 hodin vyzvednutí v hotelu a odjezd na celodenní prohlídku hlavního města Abu Dhabí. První zastávkou bude mešita Sheik Zayed Grand Mosque. U vchodu do mešity ženy obdrží místní oděv, aby se zakryly. Po prohlídce budete projíždět centrem kolem Al Husn Palace, Corniche a mimořádného hotelu Emirates Palace 5*, kde se obvykle slaví královské svatby a jiné oslavy. Odpoledne 2 hodinová návštěva záchranné stanice pro sokoly. Návrat do hotelu.

Ranní návštěva lokální farmy, kde se pěstuje zelenina. Odjezd do Ras Al Khaima, kde navštívíte muzeum perel. Oběd v místní restauraci a návštěva horské pevnosti.

Po snídani transfer na letiště k vašemu odletu domů. Přílet do Prahy.