Řecko - malý okruh pro začátečníky
(Soluň - Trikala - Meteora - Levadie - Atény)

červen - září

Kouzlo řecké kuchyně

Soluň – Trikala – Meteora – Levadie – Atény

Odlet z Prahy do Soluně, po příletu panoramatická projížďka městem a příjezd na ubytování, nocleh Soluň.
Soluň - druhé největší řecké město, významné hospodářské a průmyslové centrum s velkým obchodním přístavem. Křesťanské a byzantské památky Soluně jsou zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Snídaně, odjezd na krátkou prohlídku Soluně – Bílá věž, centrum města s malebnými uličkami a kostelíky, kostel Agios Demetrios, Agia Sofia, rotunda. Kolem poledne odjezd přes Larissu do Trikaly, nocleh v oblasti.

Snídaně, odjezd do Kalambaky a ke klášterům v Meteoře na vrcholcích bizarních slepencových skal, prohlídka některého z přístupných klášterů. Odjezd do hotelu v oblasti Levadie, cestou zastávka v Thermopylách u památníku legendární bitvy. Ubytování, nocleh Levadie.
Meteora je významným centrem ortodoxní církve od 11. století. Zdejší mniši jsou považováni za strážce a nositele náboženského učení. Kláštery jsou postavené vysoko na vrcholcích pískovcových skal a jsou zapsány v UNESCO.

Snídaně, odjezd na výlet do Delf na prohlídku významného archeologického areálu s proslulou věštírnou (UNESCO). Navečer návrat do hotelu na ubytování, nocleh Levadie.
Delfy leží ve svahu pod pohořím Parnassos nad Korintským zálivem. Věštírna, která zde vznikla, byla zasvěcena bohu Apollónovi a byla nejposvátnějším místem starých Řeků. Součástí “posvátného okrsku“ jsou římská agora, svatá cesta, Apollónův chrám a stadion.

Snídaně, odjezd do Atén, po příjezdu ubytování v hotelu. Odpoledne podle zájmu procházka s průvodcem na náměstí Syntagma s prezidentským palácem nebo do čtvrti Pláka, nejstarší čtvrti řecké metropole u východního úpatí Akropole. V současné době je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Aténách, úzké uličky lemované obchody a tavernami vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru. Nocleh Atény.

Snídaně, dopoledne panoramatická projížďka městem – Akropole, Olympijský stadion, Chrám Dia Olympského, Propylaje, Chrám bohyně Atény, Parthenón (výběr podle časových možností). Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.
Akropolis je jednou z nejdůležitějších starověkých památek západního světa. Tyčí se nad Aténami na skalnatém pahorku a její dominanta Parthenón, největší dórský chrám jaký byl kdy zbudován, je zároveň dominantou řecké metropole.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od června do září. Termín si můžete určit podle vlastního přání.