Řecko - Atény a bájný ostrov Kréta

květen - říjen

All inclusive

Atény - ostrov Kréta

hotely 4* - 5* podle přání (možnost nižší kategorie bez garance all-inclusive)

all-inclusive nebo podle požadavku

Odlet z Prahy do Atén. Po příletu transfer do hotelu, cestou panoramatická okružní jízda městem. Ubytování, večeře v hotelu, nocleh.

Snídaně, výstup na Akropoli s prohlídkou nejvýznamnějších antických památek a muzea, panoramatické výhledy na město. Společný oběd v místní restauraci. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Heraklionu na Krétě. Po příletu transfer do hotelu a ubytování ve vybraném rezortu. Večerní občerstvení, nocleh.
Akropolis je jednou z nejdůležitějších starověkých památek západního světa. Tyčí se nad Aténami na skalnatém pahorku a její dominanta Parthenón, největší dórský chrám jaký byl kdy zbudován, je zároveň dominantou řecké metropole.
Kréta je největší řecký ostrov s bohatou historii opředenou mnoha legendami. Podle starořeckých mýtů je ostrov považován za místo zrození Dia – vládce olympských bohů. Ostrov nabízí rozmanité přírodní podmínky - hornaté vnitrozemí se soutěskami a jeskyněmi, čisté moře a také četné historické památky.

Pobyt v hotelu u moře, stravování formou all-inclusive, možnost společných výletů (objednaných předem). Nocleh.

Dopoledne pobyt u moře v rámci all-inclusive, po poledni transfer na letiště a odlet do Prahy.

Možnosti výletů:

• Knossos a Herakleion – celodenní výlet seznámení s krétskou historií a starobylou mínojskou kulturou. Návštěva archeologického naleziště paláce Knossos – procházka 4000 let starým labyrintem, jenž vstoupil do starořeckých bájí a mýtů jako sídlo Mínotaura. Následně prohlídka Heraklionu, hlavního města Kréty, s benátským hradem a fontánou, vč. volna na individuální poznávání starých uliček, posezení v kavárně, nákup suvenýrů.
  • Ostrov Santorini - brzký ranní odjezd katamaránem/rychlým trajektem na Santorini, po vylodění (cca 3 hodiny plavby) pokračování autobusem po nejzajímavějších místech ostrova. Krátká procházka z Firostefani do Fira podél ohromující kaldery, návštěva městeček Fira a Oia, možnost vykoupat se na některé z “černých” sopečných pláží. Návrat na Krétu v pozdních večerních hodinách.
  • Západní Kréta a klášter Arkadi - výlet za kulturním dědictvím západní Kréty. Návštěva kláštera Arkadi, jehož zdi připomínají jedno z nejtěžších období krétské historie – tureckou okupaci. Dále po západním pobřeží do Chanie, jednoho z nejhezčích měst na ostrově. Procházka úzkými uličkami a starou čtvrť s orientálním trhem. Cestou zpět zastávka v Rethymnu a prohlídka benátské čtvrti s pevností, k vidění jsou též turecké minarety a fontány jako doklad bouřlivé krétské historie.
  • Den v akvaparku - návštěva a pobyt ve vodním parku aneb den plný zábavy a vodních her. Tobogány, líné řeky, černá díra, bazény s umělými vlnami a spousta dalších atrakcí.
  • Tradiční krétský večer v horské vesnici - večer plný zábavy a kulinářských zážitků se skvělou domácí krétskou kuchyni a místním vínem, večeři doprovodí zábavná show s tradiční řeckou hudbou a tanci.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.