Za krásami hor na kole nebo pěšky
(Filzmoos)

květen - září

3 dny

Autobusová

Rakouská kuchyně

Filzmoos

autobusová

hotel 2* - 5* podle přání

Praha – Filzmoos
Ráno odjezd z Prahy přes Salzburg do Filzmoosu. Příjezd okolo poledne, možnost společného oběda. Odpoledne - lehká cyklistická túra. V případě pěší túry lze cestu dle přání zkrátit. Návrat do hotelu, ubytování a večeře.
Možnost vstupu do wellnessu v hotelu.

Středisko Filzmoos – vzdálenost z Prahy cca 420 km. Idylická horská vesnice Filzmoos leží v Solnohradsku nedaleko Ramsau am Dachstein a Schladmingu. Z městečka vedou horské stezky přes okolní lesy, po alpských loukách až na majestátní vrcholy hor. Cesty jsou vhodné jak pro trekování, tak i pro horská kola.

Varianty cyklistických tras:
1. Z Filzmoosu pod vrcholek Filzweise: vzdálenost 11,5 km s převýšením 400 m, odhadovaný čas 2-3 hodiny.
2. Kombinace dvou tras s křížením a možným ukončením výletu zpět ve Filzmoosu. Výjezd od hotelu na sever pod vrchol Wurmegg (1.411 m n. m.) a následně krásný dlouhý sjezd zpět do Filzmoosu. Další trasa navazuje přejezdem na jih, okolo městečka Mandling. Celkem 13,7 km + 21.7 km.

Filzmoos
Po snídani odjezd na celodenní cyklistický výlet. V okolí je několik variant tras dle typu kol a náročnosti. Doporučuje se trekové, krosové nebo horské kolo. Cesty nejsou vhodné pro silniční kola.

Varianty cyklistických tras:
1. Okruh okolo Neubergu měří 24,5 km a po cestě se stoupá na 2 vrcholy. Cesta je značena jako středně obtížná.
2. Dachstein Panorama Tour měří 35,2 km a vede přes 3 vrcholky okolních hor. Povrch je smíšený (22,8 km šotolina/ 9,1 km asfalt / 2,1 km lesní stezky / 1,3 km traily).
3. Okružní jízda – volitelná pro sportovní jezdce. Smíšený povrch. Délka trasy 44,2 km, předpokládaný čas cca 9 hodin. Tři vrcholy s nejvyšším bodem 1824 m n. m.

Varianta pro pěší túru – túra pod vrcholem Rettenstein/Rötelstein:
Atraktivní vrchol o výšce 2.366 m n. m. svým tvarem úplně nezapadá do okolní krajiny zaobleného pohoří Kitzbühelských Alp. Cesta je vhodná pouze pro zdatné turisty a vyžaduje dobrou obuv a vybavení (trekové hole, batoh s nápojem, lékárničku, větrovku pro nepřízeň počasí, opalovací krém atd.). Vrchol je přístupný pouze po kamenité cestě! Po cestě je možné zastavit se v horské chatě Bachlalm, která je vyhlášena svým likérem. Cesta vede přes alpské louky, v lesích je možný sběr lesních plodů, při troše štěstí je možno zahlédnout i horské sviště. Trasa je dlouhá cca 12,24 km a zabere cca 5-6 hodin.

Filzmoos – Praha
Po snídani odjezd pod lanovku Dachsteinsüdwandbahn pod vrcholem Dachsteinu (16 km po horských silnicích). Výjezd lanovkou s panoramatickým výhledem do stanice Hunerkogel ve výšce 2.689 m n.m. (Místa v lanovce je možno rezervovat na určitý čas). Následuje vyhlídka SkyWalk na jižní stěny hor. Přechod přes visutý most, „schody do nebe“, ledový palác s nádhernou expozicí ledových krystalů a závěr s obědem v Gletscherrestaurant. Po obědě dle zájmu hřebenová túra po sněhovém poli (rolbou upravená cesta, celkem cca 2 hod) tzv. Dachsteinwarte k horské chatě Seethalerhütte, kde je možnost zakoupit si občerstvení. Návrat k vrchní stanici lanovky a jízda dolů zpět k parkovišti. Návrat do ČR (příjezd v pozdních večerních hodinách).

Fakultativně a dle časových možností transfer do solných lázní v Bad Ischl.Termální lázně v Bad Ischlu nabízejí ideální podmínky pro relaxační pobyt v krásném prostředí Solné komory. Téma soli obklopuje na každém kroku - Solná jeskyně, slané koupele, bazény se slanou vodou, solné lázně, solné bahenní zábaly, všude se využívá léčivé síly soli pro zdraví a relaxaci. Ke stylové atmosféře přispívá výzdoba s osvětlením v podobě solných sloupů v interiéru lázní. Bazén se slanou 32° C teplou vodou, podvodní masážní trysky i vířivka se slanou 34°C teplou vodou, přináší pocit naprosté relaxace.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do září. Termín si můžete určit podle vlastního přání.