Solná komora

Solnohradsko - výlet lanovkou na Krippenstein - Hallstatt

autobusová

hotel 2* - 5* podle přání

Odjezd  z Prahy přes České Budějovice do Rakouska. Cestou možnost oběda. Pokračování podél Attersee do Bad Aussee, lázeňského města v podhůří Dachsteinu, ubytování  v oblasti, podle časových možností využití lázeňského zařízení hotelu. Večeře v hotelu, nocleh.
Solná komora (Salzkammergut) - překrásná krajina hor a jezer zasahuje na území Salcburska, Dolního Rakouska a Štýrska. Právě ve Štýrsku v údolí říčky Traun leží poklidné lázeňské městečko Bad Aussee. Je označováno jako střed Rakouska, což symbolizuje i kamenný památník v centru městečka. Oblíbené jsou návštěvy v lázních Vital-Bad, blízké golfové hřiště, procházky parkem v místech bývalých solných pánví. Městečko je východiskem k pěším výletům do okolních kopců.

Po snídani odjezd autobusem z hotelu do Obertraun k dolní stanici lanovky na Krippenstein. Jízda lanovkou do střední stanice Schönbergalm (1350 m n. m.). V docházkové vzdálenosti od lanovky se nacházejí dva jeskynní systémy - Mamutí a Obří ledová jeskyně, které patří k největším ledovým jeskynním systémům na světě. Procházka k Ledové jeskyni a prohlídka jeskyně. Pokračování lanovkou na vrchol Krippenstein (2100 m n. m.), možnost společného oběda během programu. Odpoledne návrat do hotelu, podle časových možností využití lázeňského zařízení hotelu. Večeře a nocleh.

Snídaně, odjezd do Hallstattu v srdci Solné komory u Hallstadtského jezera. Toto městečko s malebnými uličkami lemovanými starými domy se proslavilo těžbou soli. Nad městem na kopci Salzberg se nacházejí nejstarší solné doly v Evropě. Společná návštěva solných dolů - odborný výklad o těžbě soli, prohlídka dolů při jízdě důlní drahou. Po prohlídce dolů návrat do centra Hallstadtu, zde možnost společného oběda v některé typické restauraci. Po obědě odjezd směrem do ČR, příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.