Neziderské jezero s návštěvou Vídně
(Neziderské jezero - výlet do Vídně)

duben - červen, září - říjen

3 dny

Autobusová

Rakouská kuchyně

Neziderské jezero - výlet do Vídně

autobusová

hotel 2* - 5* podle přání

Odjezd z Prahy přes Brno, Mikulov a Vídeň do oblasti Neziderského jezera ve východním Rakousku, ubytování, večeře a nocleh u Neziderského jezera.
Neziderské jezero (Neusiedlersee) je vedle Balatonu jediné stepní jezero v Evropě. Vyznačuje se velmi malou hloubkou, mírným a větrným klimatem. Jedinečná fauna a flóra jsou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Díky síti cyklotras je oblast rájem cyklistů.

Po snídani odjezd do Vídně, návštěva ranního tréninku ve Španělské jezdecké škole, možnost oběda. Odpoledne pěší procházka centrem Vídně, popř. společná návštěva Prátru, navečer návrat zpět na ubytování. „Kapitánská večeře“ na lodi na jezeře s vínem, nocleh v oblasti Neziderského jezera.
Španělská jezdecká škola ve Vídni je jedinou institucí na světě, kde se již 450 let v nezměněné podobě udržuje tradiční renesanční vysoká škola jezdectví. Španělský styl, někdy nazývaný „lipicánský balet“, se vyučuje a představuje veřejnosti v budově jízdárny v areálu Hofburgu.

Po snídani možnost cyklistického výletu kolem jezera. Po skončení výletu společný pozdní oběd na rozloučenou, odjezd zpět do ČR, předpokládaný příjezd v pozdních večerních hodinách.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.