Sasko a malý okruh Polskem
(Drážďany - Vratislav - Lodž - Mazurská jezera - Malbork - Poznaň)

Doporučený termín: 

květen - červen, září

Počet dní:

7 dní

Doprava:

Autobusová

Strava:

Možnost seznámení s německou a polskou gastronomií

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Drážďany – Vratislav – Lodž – Mazurská  jezera -  Malbork – Poznaň

Doprava

autobusová

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

V ranních hodinách odjezd z Prahy do Německa – příjezd do Drážďan, možnost společného oběda. Odpoledne procházka starým městem - Brühlova terasa s pozůstatkem původního opevnění a muzeem, Albertinum, Augustův most, Stavovský dům, katedrála, Rezidenční zámek, Semperovu operu, Frauenkirche – kostel, který byl po válce prakticky celý postaven znovu. Zwinger, systém barokních staveb, které byly součástí původního opevnění a dnes slouží jako sbírky muzea. Navečer odjezd na ubytování. Nocleh v Drážďanech.

Varianty programu 1. den odpoledne nebo 2. den:
Výlet k pevnosti Königstein, jedné z největších skalních pevností v Evropě ležící uprostřed Labských pískovců v oblasti Saského Švýcarska. Prohlídka pevnosti s místním průvodcem, možnost společné večeře v restauraci „V kasematech“. (popř. cestou z ČR – zastávka na oběd a následně prohlídka pevnosti).
nebo
Výlet do zámku Moritzburg - perly saského baroka, jak se zámku přezdívá, známého z filmové pohádky „Tři oříšky pro Popelku“. Pohádce bývá v zámku věnovaná výstava v zimním období, od jara do podzimu jsou přístupny sbírky loveckých trofejí a čínského, japonského a míšeňského porcelánu. Zajímavostí je „péřová místnost“ zdobená množstvím ptačích per nejrůznějších barev.

2. den

Snídaně v hotelu.
Možnosti programu:
1. - prohlídka města se zastávkou na oběd v tradiční místní restauraci.
Možnost pronájmu „konferenčních“ kol (1 kolo pro 7 osob)
2. – na projížďku historickým centrem a na projížďku podél Labe za ochutnávkou vína
3. - na projížďku historickým centrem a do výletního areálu na grilování.
Nocleh v Drážďanech.

3. den

Po snídani odjezd do Polska do Vratislavi (Drážďany – Vratislav je cca 280 km, asi 3,5 – 4 hodiny jízdy), přestávka na oběd a krátkou pěší prohlídku města – náměstí s barevnými měšťanskými domy s výrazně vysokými štíty, které je jedním z největších v Evropě, Vratislavská radnice - perla gotiky s věží ozdobenou renesanční helmicí s nejstaršími polskými hodinami a se Świdnickou pivnicí ve sklepení, která patří k nejstarším restauracím v Evropě. Pokračování jízdy do Lodže (cca 210 km, 4 hodiny jízdy), nocleh v Lodži.

4. den

Po snídani prohlídka města - prohlídka města - Palác Karla Poznaňského, katedrála Alexandra Něvského, 7 km dlouhá Piotrkovského ulice – pěší zóna patřící k nejdelším v Evropě, náměstí Svobody, původní  průmyslové areály s podnikatelskými domy v zahradách. Přestávka na oběd a odpoledne odjezd do oblasti Mazurských jezer (Lodž – Olštýn –  cca 280 km, asi  5 hodin jízdy), nocleh v oblasti.

5. den

Snídaně v hotelu. Celodenní program v oblasti Mazurských jezer – zvané „kraj tisíce jezer“, ale ve skutečnosti je zde jezer asi dva tisíce. Celková plocha přesahuje 39 tisíc hektarů. Je to oblíbená rekreační oblast s ideálními podmínkami pro jachting či rybaření, řada ostrovů a ostrůvků byla ovšem vyhlášena přírodními rezervacemi a vstup je tam zakázán. „Srdcem Mazurských jezer“ je městečko Giżycko na břehu jezera Niegocin, oblíbené jsou rovněž Mikołajki na břehu stejnojmenného jezera. Možnost vycházek, popř. možnost projížďky na člunu, anebo výlet do historického Ketrzyna  a do vesnice Gierlož, kde bylo během druhé světové války umístěno Hitlerovo „Vlčí doupě“. Nocleh v oblasti.

6. den

Po snídani odjezd do Malborku (cca 180 km, 3 hodiny jízdy) na návštěvu středověkého hradu zapsaného na seznamu dědictví UNESCO. Je to jedna v největších gotických staveb a jeden z  nejkrásnějších středověkých hradů Evropy. V interiérech je umístěno několik vzácných sbírek středověkých uměleckých předmětů, mincí, keramiky, tapisérií a zbraní. Stálá výstava seznamuje s důležitými událostmi a historií hradu založeného již koncem 13. století. Odjezd do Poznaně (Malbork – Poznaň – cca 300 km, 4,5 – 5  hodin jízdy), nocleh v Poznani.

7. den

Po snídani prohlídka města – překrásná budova radnice v renesančním stylu, Studánka Bamberky na Starém rynku,  barokně-klasicistní palác Działyńských, barokní farní kostel sv. Stanislava biskupa. Kolem poledne odjezd zpět do ČR (Poznaň – Praha – cca  450 km, asi 7 hodin jízdy).


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do června a v září. Termín si můžete určit podle vlastního přání.PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook   Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.