To nejlepší z Peru
(Lima - Cuzco - Yucay - Ollantaytambo - Yucay - Machu Picchu - Cuzco - Puno - Titicaca)

Strava dle itineráře

Hotel ***

SKUPINOVÝ zájezd / ANGLICKY hovořící průvodce

Garantovaná data odjezdů s mezinárodní skupinkou od 2 do 16 účastníků.

Lima - Cuzco - Yucay - Ollantaytambo - Yucay - Machu Picchu - Cuzco - Puno - Titicaca - Lima

LETECKY Praha - Lima - Praha

3* hotely (za příplatek možnost zajištění ubytování ve 4* hotelech)

8x snídaně, 3x oběd, 1x večeře formou balíčku

Praha - Lima
Odlet z Prahy. Večerní přílet do Limy, přivítání zástupcem naší cestovní kanceláře a následný transfer do hotelu. Nocleh Lima.

Lima (snídaně)
Snídaně v hotelu. Dopoledne prohlídka města - Plaza de Armas, vládní palác, radnice, arcibiskupský palác, katedrála, klášter sv. Františka se sbírkami náboženského umění a jeho katakomby. Moderní čtvrti San Isidro a Miraflores, pobřeží Pacifiku. Návštěva archeologického muzea Rafaela Larco Herrery s nejrozsáhlejšími sbírkami umění předkolumbovské éry. Návrat do hotelu. Nocleh Lima.

Fakultativně: Návštěva vodního světa s večeří a show (4h).

Lima – Cuzco - Yucay (snídaně)
Po snídani transfer na letiště a přelet do Cuzca. Po cestě navštívíte komunitu Chinchero, kde se nacházejí pozůstatky císařské haciendy Tupac Inca Yupanqui a krásné koloniální chrámy, dále si prohlédnete tradiční nedělní trh s možností nákupu tradičních rukodělných řemeslných a textilních výrobků. Transfer na vyhlídku El Mirador de Racchi s úchvatným výhledem na Posvátné údolí. Odjezd do hotelu v Yucay ve Svatém údolí, nocleh.

Yucay (snídaně, oběd)
Snídaně v hotelu. Dopoledne návštěva pevnosti Ollantaytambo s Chrámem slunce tvořeným šesti gigantickými monolity a Terasou deseti výklenků. Návrat do hotelu a odpoledne možnost fakultativních výletů. Nocleh Yucay.

Fakultativně:
1) Moray a Maras - návštěva andského městečka Moray a solných dolů v Maras.

2) Treking po terasách v Yucay.

Yucay – Machu Picchu – Cuzco (snídaně)
Snídaně v hotelu. Celodenní výlet ke zříceninám předkolumbovského inckého města Machu Picchu. Pojedete vlakem Vista dome údolím řeky Urubamba až do Aguas Calientes, poté výjezd na prohlídku Machu Picchu. Odpoledne návrat do údolí a transfer do hotelu. Nocleh Cuzco.

Cuzco (snídaně)
Snídaně v hotelu. Půldenní prohlídka města Cuzco – náměstí Plaza de Armas, katedrála, staré město s koloniálními budovami, návštěva blízké zříceniny pevnosti Sacsayhuaman, ukázky incké vojenské architektury. Návrat do hotelu, odpoledne volný program. Nocleh Cuzco.

Cuzco – Puno (snídaně, oběd)
Snídaně v hotelu. Transfer na autobusové nádraží v Cuzcu. Přejezd panoramatickou cestou se zastávkami k fotografování a s nádhernými výhledy do okolní krajiny. Příjezd do města Puno a ubytování v hotelu v Puno. Nocleh.

Puno – jezero Titicaca – Lima (snídaně, oběd, večeře)
Dnes vás čeká výlet k nejvýše položenému jezeru světa - Titicaca, návštěva plovoucích ostrovů ze slámy Uros a Taquiles, kde se můžete setkat s místními žijícími podle tradic starých Inků s tradiční výrobou vlněných oděvů, které pletou výhradně muži. Oběd během cesty. Následně transfer na letiště v Juliaca a odlet do Limy. Večeře formou balíčku. Transfer do hotelu a nocleh.

Lima - odlet (snídaně)
Po snídani dle časových možností fakultativně gastronomická prohlídka města nebo návštěva umělecké čtvrti Barranco. Poté odhlášení z hotelu, transfer na letiště. Odlet z Limy.

mezinárodní letenku Praha – Lima - Praha vč. všech tax (běžná ekonomická třída)
místní přelet Lima - Cuzco / Juliaca - Lima vč. letištních tax (běžná ekonomická třída)
ubytování ve 3* hotelech (dvoulůžkové pokoje)
strave dle programu (8x snídaně, 3x oběd, 1x večeře)