Peru a Bolívie – země starobylých památek i přírodních zajímavostí
(Lima - Cuzco - Machu Picchu - La Paz - Tiwanacu - Oruro - Salar de Uyuní - Sucre - La Paz - jezero Titicaca - Puno)

Doporučený termín: 

květen - říjen

Počet dní:

16 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Gastronomie Jižní Ameriky

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Lima - Cuzco - Machu Picchu - La Paz - Tiwanacu - Oruro - Salar de Uyuní - Sucre - La Paz - jezero Titicaca - Puno

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet ranní linkou z Prahy přes některé evropské tranzitní letiště do Limy. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, nocleh Lima.

2. den

Časná snídaně, transfer na letiště a odlet ranní linkou do Cuzco. Po příletu transfer autobusem do údolí řeky Urubamba - Svatého údolí, centra slavné Incké říše. Zastávka v Pisacu na návštěva místního trhu, možnost společného oběda. Návštěva města Ollantaytambo, jediného zachovalého města z doby Inků. Návštěva incké vojenské pevnosti s Chrámem slunce. Odjezd na ubytování do hotelu ve Svatém údolí, nocleh.

3. den

Snídaně, odjezd z hotelu autobusem do Ollantaytambo na vlak. Odjezd vlakem údolím řeky Urubamba do Aguas Calientes, výjezd na prohlídku Machu Picchu. Výstup na svatyně, prohlídka zřícenin města a terasovitých políček, oběd. Po obědě druhá část prohlídky. Později odpoledne návrat vlakem do Ollantaytambo a Aguas Calientes. Nocleh.
Machu Picchu jsou zříceniny „Ztraceného města Inků“ z předkolumbovského období na terase mezi strmými svahy pralesních And nad řekou Urubamba. Místo je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO, bylo zařazeno mezi 7 nových divů světa.

4. den

Snídaně, odjezd vlakem do Ollantaytmbo, odtud pokračování autobusem do Cuzca. Příjezd do hotelu, ubytování. Odpoledne první část prohlídky Cuzca s průvodcem - hlavní náměstí Plaza de Armas s katedrálou z r. 1550, kostel Iglesia de Jesús, María y José, klášter Santo Domingo. Nocleh.
Cuzco leží v nadmořské výšce 3.400 m. V předkolumbovském období bylo centrem Incké říše a dříve také hlavní město Peru. Historické centrum města je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO s význačnými sakrálními stavbami. Za návštěvu stojí i obrovský trh San Pedro (Mercado Central) s místními produkty nebo návštěva čtvrti San Blas, jejíž uličky vedou nahoru nad město, odkud je nádherný panoramatický výhled.

5. den

Snídaně. Dopoledne další část prohlídky Cuzca a okolních archeologických nalezišť - blízké zříceniny pevnosti Sacsayhuaman (další ukázka incké vojenské architektury), Puka Pukara ("červená pevnost“, zříceniny vojenské základny na strategickém místě nad údolím), Tambomachay („incké lázně“). Návrat do Cuzco. Odpoledne volno k individuálnímu programu - možnost návštěvy uliček místních výrobců stříbrných šperků, výrobků z vlny atd. Nocleh.

6. den

Snídaně, transfer na letiště. Odlet do La Pazu - administrativního centra a sídla vlády Bolívie, jedné z nejvýše položených motropolí světa. Po příletu transfer do hotelu na ubytování. Odpoledne prohlídka města – náměstí Plaza Murillo s dominující katedrálou Panny Marie, kostel sv. Františka na oblíbené ulici Sagárnaga, třída Arce s moderními výškovými budovami a zajímavou architekturou, a „měsíčního údolí“ Moon Valley. Nocleh La Paz.
Město La Paz je nekonečným kobercem nízkých domků, výškových budov není mnoho. Oblíbené jsou místní trhy. Unikátem je „čarodějnický“ s léčivým zbožím, ale i vyschlými embryi alpak nebo malými vysušenými lamami, který do značné míry slouží jako turistická atrakce. Zajímavý pohled na celou aglomeraci je z některé z vyhlídek nad městem – např. z "miradoru" Killi Killi.
Měsíční údolí je oblast nedaleko La Pazu se zvláštními pískovcovými útvary, které připomínají měsíční krajinu. Je to bludiště kaňonů a vysokých věží, které po staletí tvaroval vítr a déšť.

7. den

Snídaně. Půldenní výlet do Tiwanacu - významného archeologického naleziště, jedné z nejvýznačnějších památek Bolívie rozkládající se na náhorní plošině Altiplano. Lokalita se skládá ze čtyř hlavních celků - chrámu Kalasasaya, pyramidy Akapana, polopodzemního chrámu a Puma punku (Lví brány). Prohlídka lokality a možnost návštěvy místního muzea. Odpoledne návrat do La Pazu. Po návratu volno k individuální prohlídce La Pazu, nocleh v hotelu.
Altiplano je rozsáhlá náhorní plošina rozkládající se na území Bolívie a Peru, částečně zasahuje do Chile a na sever Argentiny. V jižní části plošiny leží jedno z nejsušších míst na světě – poušť Atacama. V oblasti se nachází několik velkých jezer (Laguna Verde a Salar de Uyuní).

8. den

Snídaně, odjezd autobusem do Oruro - historického důlního města na náhorní planině Altiplano. Odtud pokračování vlakem do Uyuní - východiska pro poznávání Salar de Uyuní, největší solné poušti. Po příjezdu transfer autobusem do hotelu, ubytování a nocleh.

9. den

Snídaně. Odjezd na celodenní prohlídku města Uyuní a jeho okolí - město Colchani (hornické město duchů se Solným muzeem), Ojos de Agua, průjezd solnou pouští na ostrov Incahuasi, sopečnou skálu s množstvím vysokých kaktusů. Odpoledne cesta přes Salar de Uyuní do Jirira a Coquesa, malých vesnic na úpatí sopky Tunupa (5.400 m n. m.). Oběd formou balíčku, návrat do Uyuní, nocleh.
Salar de Uyuní – největší solná poušť na světě, zaujímá plochu přes 10.000 km čtverečních. Sůl se zde těží stále původní primitivní technikou.

10. den

Časná snídaně. Odjezd autobusem do Sucre, hlavního města Bolívie. Cestou zastávka v Potosí a krátká prohlídka města. Po příjezdu do Sucre ubytování, nocleh v hotelu.
Město Potosí leží v nadmořské výšce zhruba 4.100 m.n.m. na úpatí hory Cerro Rico. Mnozí ho považují dokonce za nejvýše položené město vůbec. Dříve patřilo k největším a nejbohatším městům regionu díky těžbě stříbra. Díky zachovalému koloniálnímu centru města bylo Potosí zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

11. den

Snídaně. Prohlídka Sucre – zachovalé historické centrum s většinou budov s bílými fasádami, centrální Náměstí 25. května s katedrálou, honosnou budovou státní policie a Casa de la Libertad (Dům svobody), kde byla vyhlášena nezávislost Bolívie. Dále ulice Arenales kolem kostela sv. Moniky a sv. Barbary do parku Simona Bolívara. Náměstí Pedro de Anzures s bílým kostelem Recoleta. Možnost společného oběda během programu. Později odpoledne volno na individualní prohlídku Sucre, nocleh.

12. den

Snídaně, transfer na letiště a odlet do La Pazu. Po příletu transfer autobusem do Huatajata na jezeře Titicaca. Ubytování v hotelu. Účast na audiovizuální projekci a večerním programu Tajuplný svět Kallawayas (tradičních andských léčitelů). Večeře při svíčkách. Nocleh.

13. den

Snídaně. Návštěva místního muzea Andean Roots Eco Village o kultuře a historii regionu. Před polednem plavba lodí směrem do Puno, cestou zastávka na Měsíčním a Slunečním ostrově, oběd. Pokračování plavby do Copacabana, po připlutí odjezd autobusem do Puno. Příjezd do hotelu, ubytování, nocleh v Puno.
Puno – město na náhorní plošině Altiplano na břehu jezera Titicaca. V současnosti se jedná o důležité centrum zemědělské a dobytkářské oblasti, ale též předkolumbovskou archeologickou lokalitu s kruhovými konstrukcemi "chullpas" a řadou kostelů v charakteristickém koloniálním stylu.

14. den

Snídaně, dopoledne výlet na jezero Titicaca. Návštěva plovoucích ostrovů tvořených rákosem, blátem a rašelinou. Rákosové plovoucí ostrovy se nacházejí v mělkém a rozlehlém zálivu v západní části jezera. Návrat do Puno. Odpoledne výlet na prohlídku pohřebiště Sillustani na březích jezera Umayo. Po prohídce pohřebiště návrat do Puno. Nocleh.
Jezero Titicaca – největší jezero Jižní Ameriky je součástí náhorní plošiny Altiplano. V jezeře je řada různě velkých ostrovů s pozůstatky kultury Inků a několik desítek obydlených umělých "rákosových" ostrůvků.

15. den

Snídaně, dopoledne volno k individuálnímu programu. Transfer na letiště do Juliaca k odletu do Limy, z Limy dále večerní linkou na některé evropské tranzitní letiště.

16. den

Přílet na evropské tranzitní letiště, pokračování do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.