To nejlepší z Ománu (self-drive)
(Muscat)

Strava dle itineráře

Hotel ***

Náš TIP!
Poznávací zájezd se zapůjčeným vozem.

Muscat – Ras Al Jinz – Wahibská poušť – Hajar Mountains – Nizwa – Al Hamra – Al Hoota – Muscat

LETECKY Praha - Muscat - Praha

• Levatio Hotel Muscat, pokoj Deluxe City View
  • Ras Al Jinz Turtle Reserve, pokoj Carapace
  • 1000 Nights Camp, Sheik Tent
  • Sama al Wasil Camp, Standard Chalet (1.6.-31.8.2020)
  • Golden Tulip Nizwa, Standard Room
  • The View, Superior Room

6x snídaně, 2x večeře

Další poznámky

Zapůjčení vozu:
Klienti musí mít platný mezinárodní nebo evropský řidičský průkaz.
Nutná garance platnou kreditní kartou pro případ nehody.
Povolený věk 23 – 70 let. Druhý řidič za poplatek.
V případě převzetí auta s plnou nádrží je nutné auto opět vrátit s plnou nádrží.
Všechna auta musí být tankována se „Super grade petrol“
Možnost připojištění „CDW“.
V případě přejezdu do SAE je zde poplatek.
Děti do 12 let musí mít autosedačku, která je za poplatek

Praha / Muscat
Odlet z Prahy. Přílet do Muscatu, kde Vás na letišti přivítá řidič a privátní transfer do hotelu a ubytování se.

Muscat (100 km) snídaně
Ráno přistavení vozu do Vašeho hotelu. Dnes doporučujeme prohlídku orientálního Muscatu. Navštivte, pro ománskou kulturu a tradici, velice významná místa jako mešitu sultána Kábuse (5. největší mešita na světě), nejstarší a největší ománský trh Muttrah souq, palác Al Alam a muzeum ománské historie Bait Az-Zubar. Den můžete zakončit prohlídkou Muscatu z paluby lodi během vyhlídkové plavby.

Muscat – vádí Arbiyeen – vádí Shab – Ras Al Jinz (300 km) snídaně
Po snídani odjezd směrem na jih. Po cestě do vádí Arbiyeen budete mít nádherné výhledy na útesy, údolí a zelenou pouštní oázu. V centru pouště navštívíte vesnici, která je domovem mnoha vodních bazénků s křišťálově čistou vodou. Možnost osvěžení, nezapomeňte si tedy plavky s sebou. Dále budete pokračovat k vádí Shab, která je jedna z nejkrásnějších v Ománu. Večer Vás čeká nezapomenutelný zážitek – na „Turtle Beach“, budete moci sledovat, jak mořské želvy vylézají na pláž a kladou zde svá vejce.

Ras Al Jinz – vádí Bani Khalid – Wahibská poušť (240 km) polopenze
Ráno návštěva rybářského městečka Sur, která je domovem ománských tradičních lodí „dhows“, návštěva muzea. Po prohlídce odjezd po pobřeží Ománského zálivu. Vaším cílem je vádí Bani Khalid, ve kterém oproti většině vádí celoročně protéká voda. Nalezneme zde nespočet jezírek azurové až smaragdové barvy, které jsou lemovány nádhernými palmami. K pouštnímu kempu, který je pro tuto noc Vaším domovem, se budete muset dostat přes duny rozsáhlé Wahibské pouště. Za odměnu Vám bude nepopsatelná atmosféra autentického pouštního kempu, kde ochutnáte místní pokrmy a prožijete originální zábavu.

Wahibská poušť – Ibra – Jebel Al Akhdar – Nizwa (250 km) snídaně
Nastupte do terénního auta a vydejte se pouští vstříc městu Nizwa. Po cestě navštívíte řadu zajímavých míst jako např. město Mudayrib a jeho antické ruiny, pevnost Al Kanajirah a tradiční místní trh. Pokračovat budete do města Nizwa. Prohlídka města s návštěvou trhu se stříbrem, pevnosti či Birkat  Al Mauz. Právě v posledním jmenovaném budete moci spatřit mimo datlové háje také tzv. aflaj, starověký zavlažovací systém, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Nizwa – Al Hamra – Jebel Shams (170 km) polopenze
Dnes ještě navštívíte hrad Jabreen a další památku ze seznamu UNESCO, pevnost Bahla. Obě tyto památky jsou po cestě do vesnice Al Hamra, kde Vám místní ženy předvedou tradiční řemesla. Dalším cílem Vám bude hora slunce, Jebel Shams. Se svým vrcholem ve výšce 3.075 m n. m. se jedná o nejvyšší horu arabského světa. Při dobrodružném výjezdu na vrchol projedete vesničkou Ghul se zelenými terasami a po pár kilometrech dojedete k propasti Wadi Ghul, nazývaného také jako ománský Grand Canyon.

Jebel Shams – Al Hoota – Nakhal – Muscat (250 km) snídaně
Ráno po snídani odjezd do oblasti Al Hoota, jedná se o jeden z největších podzemních jeskynních systémů na světě. Budete přecházet přes jezero, kde je stálá teplota 23°C. Poté se vydáte směrem k vesnici Bilad Sayt, zažijete jednu z nejvíce vzrušujících terénních jízd vádím Bani Awf a projdete se okolo pevnosti Nakhal a horkých pramenů, než dorazíte zpět do Muscatu, kde Vaše nezapomenutelné dobrodružství končí. Vrácení vozu na letišti a odlet domů.

mezinárodní letenku Praha – Muscat – Praha vč. všech tax (v běžné ekonomické třídě)
ubytování ve dvoulůžkových pokojích
stravování podle program (6x snídaně, 2x večeře)
privátní transfer z letiště do hotelu