Nový Zéland a Austrálie – malý okruh severním ostrovem, státy Viktorie a Nový Jižní Wales
(Nový Zéland - severní ostrov, Austrálie - Viktorie a Nový jižní Wales)

listopad - březen

Setkání s kuchyní Nového Zélandu a Austrálie

Auckland – Tauranga – Rotorua – Melbourne – Apollo Bay – Ballarat – Echuca – Albury/Wodonga – Canberra – Sydney

Odlet z Prahy např. linkou spol. Emirates do Dubaje.

Ve velmi časných hodinách přílet do Dubaje, pokračování do Aucklandu na Novém Zélandu.

Kolem poledne přílet do Aucklandu. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a krátký odpočinek v hotelu. Odpoledne prohlídka Aucklandu – centrum města s výškovými budovami, možnost vyjet na vyhlídku s telekomunikační věže Sky Tower, další vyhlídka z vyhaslé sopky Mount Eden, přístav s množstvím kotvících jachet. Nocleh v Aucklandu.

Snídaně. Odjezd směrem na jih zemědělskou krajinou okolo pastvin do oblasti Tauranga. Cestou návštěva některého vinařství v oblasti a ochutnávka vína. Krátká zastávka v Tauranga, přístavu a oblíbeném přímořském letovisku. Příjezd do Rotorua - střediska vulkanické aktivity. Příjezd do hotelu a ubytování. Možnost návštěvy večerních koupelí v tradičních polynéských lázních. Nocleh Rotorua.

Snídaně. Ráno výlet do termální oblasti Wai O Taopu. Sledování gejzíru Lady Knox a poté pěší prohlídka sulfatických termálních pozoruhodností - Šampaňské jezero, Ďáblovo oko a kalamář atd. Přesun autobusem a pěší túra údolím Waimangu, které bylo vytvořeno výbuchem sopky Tarrawera. Pozorování skalicového chladného jezera a termálního jezera. Cestou podél termálního potoka pozorování vývěrů horké vody a páry. Návrat zpět terénním busem. Možnost večerního programu - kultura kmene Maori vč. večeře - tradiční uvítací obřad, válečné písně a tance. Nocleh Rotorua.

Snídaně, odjezd zpět do Aucklandu. Volno na individuální program v centru města. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Melbourne ve státě Viktoria v Austrálii. Po příletu transfer autobusem do hotelu, ubytování a nocleh v Melbourne.

Snídaně. Prohlídka města Melbourne, druhého největšího australského města - centrum města s náměstím Federation Square, ulice Collins, Bourke, Swanston a Elisabeth, historická budova železniční stanice Flinders, novogotická katedrála sv. Patrika, katedrála Sv. Pavla. Návštěva starého Melbournského vězení a výjezd na vyhlídku z mrakodrapu Eureka Skydeck 88. Návštěva válečného památníku a poté odjezd na St Kildu k Melbournským plážím. Nocleh v hotelu v Melbourne.

Snídaně. Brzy ráno odjezd do Jižní Victorie po Great Ocean Road (Velké oceánské dálnici) na prohlídku "12 apoštolů" - skupiny vápencových skal na pobřeží vytvořených erozí. Pokračování do Apollo Bay, oblíbeného přímořského letoviska. V případě vhodných podmínek koupání v moři. Navečer odjezd na ubytování v oblasti. Nocleh.

Snídaně. Dopoledne volno na individuální program, popř. společný program podle místa ubytování. Kolem poledne cesta směrem do zlatokopeckého městečka Ballarat, které postihla „zlatá horečka“ v polovině 19. století. Příjezd na ubytování v hotelu, nocleh Ballarat.

Snídaně. Dopoledne prohlídka zlatokopeckého městečka - hlavní ulice lemované honosnými budovami nejrůznějších stylů, možnost návštěvy Sovereign Hill - „živého“ muzea pod širým nebem. Po prohlídce přesun do města Bendigo, spojené s těžbou zlata ve 2. polovině 19. století. Příjezd do města Echuca, kde se nachází historický říční přístav na řece Murray. Příjezd do hotelu, ubytování a nocleh Echuca.

Snídaně. Ráno možnost hodinové vyjížďky kolesovou lodí po řece Murray. Následně odjezd do vinařské oblasti v okolí Rutherglenu na návštěvu vinic, vinných sklepů a ochutnávku vína. Po prohlídce a ochutnávce jízda do dvojměstí Albury - Wodonga na hranicích mezi Viktoriíí a Novým Jižním Walesem. Příjezd do hotelu na ubytování, nocleh.

Snídaně. Odjezd z hotelu na panoramatickou projížďku městem a návštěvu válečného památníku na Monument Hill. Kolem poledne dále do Canberry. Příjezd do Canberry – panoramatická projížďka městem. Nocleh v hotelu v Canberra.

Snídaně. Dopoledne prohlídka Canberry, hlavního města Austrálie - návštěva staré a nové budovy parlamentu, Australský válečný památník, panoramatická vyhlídka z hory Mount Ainslie. Odjezd do Sydney do hotelu na ubytování. Nocleh Sydney.

Snídaně a poté výlet do Modrých hor. Zahájení prohlídky u skalnatého útvaru Tři sestry a pěší výprava podél přírodních skalních útvarů s vyhlídkami na eukalyptové lesy a skalní stěny v Modrých horách. Jízda lanovkou do údolí a po úpatí skalisek. Později odpoledne návrat do Sydney, cestou zastávka na prohlídku Olympijské vesnice. Nocleh v Sydney.
Modré hory (Blue Mountains) leží asi 100 km od Sydney ve vnitrozemí. Je to rozsáhlá převážně zalesněná oblast pískovcových skal s výskytem vzácných druhů eukalyptů. Jméno pochází z faktu, že v horkých letních dnech se odpařuje olej z listů eukalyptů a tím vzniká nad horami modrý opar. Podstatná část parku je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Snídaně. Po snídani prohlídka města Sydney, nejrozlehlejšího a nejlidnatějšího města Austrálie - historická čtvrť Rocks s úzkými dlážděnými ulicemi, budova Opery v přístavu Port Jackson, Sydney Harbour Bridge, Martin Place. Dále pěší zóna v obchodní čtvrti, radnice, kostel St. Andrew, Darling Harbour. Navečer transfer na letiště a odlet noční linkou do Dubaje.

V ranních hodinách přílet do Dubaje, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od listopadu do března. Termín si můžete určit podle vlastního přání.