Nizozemsko a Belgie - z Amsterdamu do Bruselu

4 dny

Gastronomie Nizozemska a Belgie

Amsterdam - Antverpy -  Brusel

Odlet ranní linkou z Prahy do Amsterdamu. Odjezd na prohlídku nejvýznačnějších památek – centrum města s náměstím Dam, královský palác, Nový kostel (Nieuwe Kerk), Národní pomník na památku obětí 2. sv. války, Rembrandtův pomník, květinový trh u kanálu Singel. Možnost návštěvy brusírny diamantů. Odpoledne projížďka lodí po grachtech (vodních kanálech). Navečer odjezd na ubytování v oblasti Amsterdamu, večeře a nocleh.

Snídaně, odjezd směrem do Antverp (Belgie).

Možnosti programu cestou z Amsterdamu do Antverp:
- zastávka v Aalsmeeru na aukci květin (nutnost časného odjezdu z Amsterdamu)
- zastávka v městě Gouda, návštěva autentického sýrového trhu (každý čtvrtek ráno)
- zastávka na prohlídku Haagu (historické budovy Binnenhof, obrazárna v Mauristhuis, palác Noordeinde – sídlo panovníka, Palác Vredespaleis - sídlo Mezinárodního soudního dvora)
- Madurodam - areál s modely významných a typických staveb z celého Nizozemí v měřítku 1:25
- síť větrných mlýnů v Kinderdijk-Elshout

Příjezd na ubytování v oblasti Antverp, večeře a nocleh.

Snídaně v hotelu. Po snídani prohlídka Antverp, nazývaných „Jeruzalému západu“ - náměstí Grote Markt s renesanční radnicí, cechovními domy a Brabovou kašnou, gotická katedrála Panny Marie (největší a nejkrásnější chrám v Belgii). Návštěva pivovaru De Koninck – prohlídka pivovaru s průvodcem a ochutnávka piva. Možnost společného oběda během programu. Později odpoledne odjezd na ubytování v oblasti Bruselu. Večeře a nocleh.

Po snídani autobusem do centra města na krátkou pěší prohlídka historického centra Bruselu – náměstí Grand Place, radnice, Manneken Pis, královský palác. Možnost společného oběda. Odpoledne návštěva čokoládovny Manon nebo odjezd do Lovaně na prohlídku a ochutnávku piva v pivovaru Stella Artois. Transfer na letiště a odlet večerní linkou do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od května do září. Termín si můžete určit podle vlastního přání.