Trek z Ghorepani na Poon Hill
(Kathamandu - Pokhara - Ghorepani - Poonhill)

Plná penze

Penzion

Turistika

Obtížnost: Střední (5-6 hodin chůze ve výškách do 4.000 m.n.m.) / celkové max. převýšení 3.180 m
Nejlepší období pro cestu: únor – květen, září – listopad

Trek do Ghorepani ve spojení s vyhlídkou z Poon Hill je zřejmě ten nejlepší způsob, jak si užít nepálské velehory a vychutnat si jedny z nejkrásnějších výhledů, jaké může Himálaj nabídnout.  Výhled na pasiv Annapurny a jeho ledové vrcholky je skutečně nezapomenutelný. Během treku uvidíte nejrůznější horské scenérie a poznáte i místní flóru a faunu.

Káthmándú - Pokhara - Nayapul - Tikhedhunga - Ghorepani - Poonhill - Tadapani - Ghandruk - Nayapul - Pokhara - Bhaktapur - Kathmandu

LETECKY Praha - Káthmándú - Praha

penzion vKáthmándú a Pokhaře / „tea house“ (jednoduché lodge) během treku(společná koupelna)

snídaně v Káthmándú a Pokhaře / plná penze během treku

Odlet z Prahy.

Káthmándú
Přílet na mezinárodní letiště v Káthmándú. Po příletu setkání se zástupcem naší CK a transfer do ubytování a krátký odpočinek. Poté transfer do čtvrti Thamel, kde se seznámíte se svým průvodcem, se kterým vyřídíte nezbytné formality potřebné k treku. V neposlední řadě Vás průvodce seznámí s itinerářem a detaily ohledně cesty. Přesun zpět do penzionu a nocleh.

Káthmándú (snídaně)
Po snídani se vydáte na zajímavou prohlídku města Káthmándú s anglicky mluvícím průvodcem, díky které se dozvíte mnohé o nepálské kultuře a historii. Během prohlídky uvidíte například opičí chrám Swayambhunath, komplex hindských chrámů Pashupatinath, stúpu Bouddhanath nebo náměstí Durbar. Transfer do penzionu a nocleh.

Káthmándú – Pokhara (snídaně)
Transfer do Pokhary - cca 6 až 8 hodin jízdy (za příplatek možnost přeletu, který trvá pouhých 25 min) – krásného rezortního města na březích jezera Fewa, hlavního východiska pro treky. Individuální volno, možnost prohlídky města. Nocleh v penzionu v Pokhaře.

Pokhara – Nayapul – Tikhedhunga (plná penze)
Ranní transfer do Nayapul, výchozího bodu pro dnešní trek do Tikhedhunga (1.577 m.n.m.). Zdoláte cca 500 metrů převýšení za cca 4 - 5 hodin chůze. Po cestě projdete několika vesnicemi, které obývá etnikum zvané Gurung. Během cesty si zde budete moci dopřát šálek pravého nepálského čaje a načerpat tak potřebnou energii. Po příchodu do Tikhedhunga nocleh v lodži.

Tikhedhunga – Ghorepani (plná penze)
Trek z Tikhedhunga (1.577 m.n.m.) do Ghorepani (2.675 m.n.m.) bude již náročnější, zabere Vám cca 6 hodin a vystoupáte převýšení cca 1.100 m. Po cestě bude možnost odpočinout si ve vesnici Ulleri nebo Banthanti (cca 2.070 m.n.m.). Cestou se naskytne výhled např. na Mount Machhapuchhre neboli Fish Tail (6.997 m.n.m.), Mount Huinchuli (6.441 m.n.m.) nebo Annapurna South (7.219 m.n.m). Stezka vede rododendronovým lesem a můžete zde zahlédnout opice nebo různé druhy ptáků. Přenocování v lodži.

Ghorepani – Poon Hill – Tadapani (plná penze)
Dnešní trek bude scénickým vrcholem celého pobytu. Z Ghorepani vyrazíte ještě před úsvitem, abyste dorazili na vrchol Poon Hill před úsvitem a užili si tak výhled na východ slunce nad masivem Annapurna, který je opravdu zážitkem na celý život. Poté sestoupíte do vesnice Tadapani (za cca 5 hodin) a zde přenocujete v lodži.

Tadapani – Ghandruk (plná penze)
Po snídani se vydáte směrem na východ do srdce Annapurna Sanctuary neboli Svatyně Annapurna. Stezka skýtá krásné výhledy na Mount Machhapuchhre. K večeru dorazíte do Ghandruku, velmi pěkné vesnice kmene Gurung, kde si budete moci odpočinout za západu slunce nad vrcholky hor nebo také navštívit muzeum kultury kmene Gurung a nakoupit ručně vyráběné suvenýry. Nocleh v lodži v Ghandruku.

Ghandruk – Nayapul – Pokhara (snídaně, oběd)
Váš sestup pokračuje z Ghandruku do Nayapulu (cca 5 hodin chůze). Po cestě míjíte malebné vesnice Kimshe, Shaulo a Birethanti a máte možnost se zastavit na čaj. Po příchodu do Nayapulu následuje transfer do Pokhary. Odpočinek a nocleh v penzionu v Pokhaře.

Pokhara – Káthmándú (snídaně)
Po snídani odjezd z Pokhary do Káthmándú (za příplatek možnost přeletu) a transfer do místního penzionu. Ubytování a nocleh.

Káthmándú – Bhaktapur – Káthmándú (snídaně, večeře)
Po snídani se vydáte na návštěvu Bhaktapuru – jednoho ze tří starobylých měst v údolí Káthmándú. Prohlídka města: náměstí Durbar, královský palác, pagoda. Návrat do Káthmándú a nocleh.

Káthmándú (snídaně, večeře)
Individuální volno v Káthmándú, možnost nákupu suvenýrů atd. Večer Vás čeká rozloučení s Nepálem v podobě večeře za doprovodu nepálské hudby a tanců. Nocleh.

Káthmándú (snídaně)
Dle času odletu transfer na letiště a odlet domů.

mezinárodní letenku Praha – Káthmándú – Praha vč. všech tax (běžná rezervační třída)
vládní taxy
vodu během treku (2 l denně)
poplatek za elektřinu během treku
nosiče (1 nosič na 2 osoby)
doprovod anglicky hovořícího průvodce a kuchaře během treku
povolení ke vstupu do navštívených oblastí
stany, matrace, spací pytle, kempingové vybavení
uvedené transfery turistickým autobusem či privátním vozem
rozlučkovou večeři v Káthmándú s programem
plná penze během treku vč. kávy, čaje, pitné vody
prohlídka Bhaktapuru s anglicky hovořícím průvodcem (11. den)
prohlídka Káthmándú s anglicky hovořícím průvodcem (3. den)
ubytování v kempech / tea house během treku
ubytování v penzionu se snídaní v Káthmándú a v Pokhaře

vízum do Nepálu (po příletu na letišti za poplatek 25 USD / 15 dní)
stravování a nápoje nad rámec programu
místní přelety Káthmándú – Pokhara – Káthmándú
osobní turistické vybavení (dobré trekové boty, teplé oblečení atd.)
spropitné řidiči / místním průvodcům
fakultativní výlety, aktivity a rozšíření programu
výdaje osobní povahy
cestovní pojištění – na požadavek rádi zajistíme

Mezinárodní letenka Praha - Káthmándú - Praha vč. všech tax.