Nepál - výhledy na střechu světa a památky starých královských měst
(Nepál - Káthmándú - Dhulikhel - Bhaktapur - Nagarkot - NP Chitwan - Pokhara - Káthmándú)

říjen - květen

Malá ukázka nepálské kuchyně

Káthmándú - Dhulikhel - Bhaktapur - Nagarkot - NP Chitwan - Pokhara - Káthmándú

hotely / lodže 3* - 5* podle přání

Odlet z Prahy přes některé tranzitní letiště do Káthmándú.

Přílet do Káthmándú v dopoledních hodinách, setkání se zástupcem partnerské kanceláře, transfer do hotelu. Ubytování v hotelu, oběd, odpočinek na aklimatizaci. Později odpoledne pěší prohlídka starého města a královského náměstí Darbar. Možnost společné večeře v místní restauraci. Nocleh v Káthmándú.
Hlavní město Nepálu má více než 1 milion obyvatel a leží ve výšce 1 400 m n. m. v zeleném údolí, které je historickým centrem Nepálu a nachází se zde na 130 památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO, především ve třech bývalých královských městech - Káthmándú, Bhaktapuru a Patanu. V Káthmándú se doporučuje navštívit buddhistické svatyně, obrovské stúpy Svajambhunáth a Bodhnath nebo hinduistické pohřebiště Pašupatináth u řeky Bagmati.

Snídaně v hotelu, hodinový vyhlídkový let nad horami (vč. Mt. Everestu) se společností Buddha Air. Následně prohlídka nejvýznačnějších chrámů – komplex Pašupatináth - chrám boha Šivy-Pašupatinatha s dvojitou zlatou střechou a stříbrnými dveřmi a s jedním z nejvýznamnějších hinduistických klášterů, a stúpa Bódhnáth - největší na světě. Možnost společného oběda v místní restauraci. Odpoledne prohlídka města Patan - města s bohatou tradicí umělců a řemeslníků s množstvím hinduistických a buddhistických chrámů a památek. Odjezd na ubytování do starého města Dhulikhel, které skýtá panoramatický výhled na zasněžené vrcholky horského hřebenu. Možnost pozorování západu slunce v horách. Ubytování v lodži. Možnost společné večeře. Nocleh.

Pozorování východu slunce v horách. Snídaně. Následně odjezd z Dhulikhelu do Bhaktapuru (jméno znamená „město věřících“), centra hrnčířství a tkalcovství. Prohlídka královského města – palác s 55 vyřezávanými okny, Zlatá brána, nejvyšší nepálská pagoda Njatapóla. Společný oběd v místní restauraci. Odpoledne pokračování cesty do Nagarkotu nad údolím s výhledem na himalájský masiv. Ubytování v hotelu / lodži, společná večeře. Nocleh Nagarkot.

Pozorování východu slunce v horách. Snídaně. Následně odjezd do královského národního parku Chitwan. Cestou zastávka na společný oběd. Příjezd na ubytování. Večeře a nocleh v hotelu / lodži.
NP Chitwan - oblast největšího souvislého lesního porostu v Nepálu, domov množství živočišných druhů - nosorožec, lenochod, leopard, divočák, sladkovodní delfín, krokodýl, více než 350 druhů ptactva, vzácný bengálský tygr.

Snídaně. Celodenní program v džungli (safari na slonech, procházky v džungli, jízda na kánoi atd.), během dne oběd a večeře. Nocleh.

Snídaně, odjezd z národního parku Chitwan do města Pokhara v údolí. Cestou oběd formou pikniku. Odpoledne podle časových možností prohlídka údolí. Ubytování a večeře v hotelu / lodži. Nocleh Pokhara.
Údolí leží asi 200 km západně od Káthmándú, je to jedna z nejmalebnějších oblastí Nepálu, s jezery Phewa, Begnas a Rupa. Skýtá se odtud grandiózní výhled na 5 vrcholů Anapurny. K vidění jsou i terasovitá rýžová políčka na svazích zvedajících se z kaňonů řek, řada vodopádů, typické vesničky atd.

Snídaně v hotelu / lodži, celodenní program v údolí, možnost absolvovat některou z nabízejících se vycházek. Nocleh Pokhara.

Snídaně v hotelu / lodži, odlet do Káthmándú linkou společnosti Buddha Air. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne volno k individuálnímu programu (nákupy apod.). Společná večeře v hotelu. Nocleh Káthmándú.

Snídaně v hotelu. Transfer na letiště, odlet z Káthmándú na některé tranzitní letiště, odtud pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od října do května. Termín si můžete určit podle vlastního přání.