Německo – údolí Rýna a Mosely
(Porýní )

duben - říjen

4 dny

Kombinovaná letecká a autobusová doprava

Seznámení s německou kuchyní

Düsseldorf - oblast Koblence - Mohuč - údolí Rýna - údolí Mosely - Koblenc - Cáchy

letecká, autobusová, lodní

Odlet ranní linkou z Prahy do Düsseldorfu. Po příletu transfer do Kolína n/Rýnem. Odpoledne pěší procházka centrem města – katedrála sv. Petra, románský kostel sv. Martina, pěší zóna v historických uličkách. Možnost společného oběda. Pokračován do Bonnu, panoramatická projížďka městem. Pokračování do Remagenu na Rýně, podle časových možností zastávka u mostu u Remagenu a návštěva přilehlého muzea. Odjezd do hotelu v oblasti Koblence, večeře a přenocování.

Snídaně v hotelu. Dopoledne krátká prohlídka města - možnost návštěvy pevnosti Ehrenbreistein. Soutok Rýna a Mosely, podle časových možností staré město a císařská promenáda podél Rýna. Následně odjez do Mainzu (Mohuč) na oběd a návštěvu pivovaru. Odpoledne jízda Porýním přes Rüdesheim – Bacharach – St. Goarshausen a Boppard, cestou zastávka na ochutnávku vína. Návrat do hotelu a nocleh v oblasti Koblence.

Po snídani přejezd do St. Goarshausenu a odtud plavba lodí do Rüdesheimu kolem hradů, vinic a skály Loreley. Oběd na lodi. Po připlutí přesun autobusem do údolí Mosely – trajektem přes Rýn do Bingenu a dále do Cochemu v údolí Mosely, zde ochutnávka vína v některém vinařství. Večeře s místními specialitami. Po večeři návrat do hotelu, nocleh v oblasti Koblence.

Snídaně v hotelu, poté odjezd do Cách (Aachen). Po příjezdu krátká pěší prohlídka centra města – Katedrála Panny Marie, místo korunovace 30 králů Svaté říše římské, patří k nejvýznamnějším církevním stavbám v Německu, budova radnice s několika sály a Korunovační síní, řada středověkých domů, 2 brány – pozůstatky hradeb. Společný oběd. Odpoledne transfer na letiště v Düsseldorfu, odlet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.