Namibie – země kontrastů, nezkrotná divočina, poušť a oceán
(Windhoek - NP Namib - Damarland - NP Etosha - NP Waterberg Plateau)

Doporučený termín: 

Duben – říjen

Počet dní:

14 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Plná penze z místních zdrojů

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Windhoek – NP Namib – Naukluft – Walvis Bay – Swakopmund – Erongo – Opuwo – NP Etosha – NP Waterberg Plateau

Doprava

letecká

Ubytování

penziony ve městech / kempy v parcích

Stravování

snídaně, obědy a večeře připravované místními kuchaři / v některých kempech možnost večeří v místní restauraci

Program

1. den

Odlet z Prahy do Johannesburgu.

2. den

Přílet do Johannesburgu, odtud pokračování do Windhoeku v Namibii. Po příletu transfer do penzionu a ubytování, nocleh Windhoek.

3. den

Snídaně, odjezd směrem do národního parku Namib – Naukluft, příjezd do kempu v parku. Možnost podvečerní vycházky k duně Elim, pozorování fauny a flóry (zmije písečná, mravenci, bodláky, pouštní trávy) a západu slunce, nocleh v kempu.
Namibijská poušť je považována za nejstarší na světě. Park Namib – Naukluft se rozprostírá na 50.000 km2, je to krajina nejvyšších písečných dun světa, oblast Sossusvlei je známá červenými dunami až 400 m vysokými a mrtvými stromy v solné pláni.

4. den

Před svítáním odjezd do oblasti dun Sossusvlei, výstup na duny a pozorování východu slunce a barevných odstínů okolních dun. Přesun do Dead Vlei a Nara Vlei a později dle místních podmínek možno vystoupat na dunu číslo 45. Odpoledne návštěva malebného kaňonu Sesriem vyhloubeného řekou Tsauchab, možnost procházky kaňonem a pozorování reliéfu krajiny. Nocleh v kempu.

5. den

Snídaně, jízda pouští směrem na Walvis Bay, krátká prohlídka města – hlavního namibijského přístavu. Pokračování do Swakopmundu rekreační přímořskou oblastí a kolem lagun, kde hnízdí množství brodivých ptáků včetně pelikánů. Prohlídka Swakopmundu, malebného a čistého městečka s řadou budov s postavených v době německé koloniální vlády.

6. den

Ranní odjezd směrem na West Coast, zastávka na Cape Cross v rezervaci tuleňů. Poté pokračování do vnitrozemí do oblasti Erongo kde se nachází nejvyšší hora Namibie Brandberg (2573 m). Večer možnost procházek v okolí kempu, nocleh v kempu.

7. den

Snídaně, pokračování v průjezdu kamenitou pouští Damarlandu až do oblasti Seisfontain. Cestou prohlídky přírodních zajímavostí a zkamenělých stromů, zastávka v Twyfelfontain a prohlídka skalních rytin. Večeře a nocleh v kempu.

8. den

Odjezd na sever oblastí Damarlandu a Kaokolandu a jeho střediska Opuwo, které je vstupní branou do odlehlé oblasti jižně od řeky Kunene. Řeka je domovem kočovných kmenů Himba a Herero, které si dodnes zachovaly svoji identitu a kulturu. Příjezd do kempu, večeře a nocleh.

9. den

Snídaně, odjezd na návštěvu vesnice pasteveckého kmene Himba, cestou nákup potravinových darů. Návštěva vesnice s tradičními chýšemi z hlíny jejich Kraalu, předání potravinových darů, možnost nákupu rukodělných výrobků. Po prohlídce vesnice odjezd ke hranicím národního parku Etosha, příjezd do kempu a ubytování, večeře a nocleh. Národní park Etosha je jeden z největších parků v Africe (22 000 km2), příroda v parku je snad stejně zachovalá jako před stovkami let. Pestrost živočišných druhů je velká – je možno uvidět – lvy, levharty, gepardy, slony, černé nosorožce, hyeny, žirafy, černorohé antilopy, žije zde přes 340 druhů ptáků.

10. den

Snídaně, vstup do Národního parku Etosha západní branou a průjezd západní částí parku, která je přístupná pouze na zvláštní povolení. Průjezd parkem, cestou možnost pozorování zvěře. Podvečerní safari v parku, nocleh v kempu.

11. den

Snídaně, poslední návštěva parku Etosha a přesun východní stranou parku, která je volně přístupná návštěvníkům. Příjezd do kempu, ubytování. Nocleh v kempu.

12. den

Odjezd směrem k NP Waterberg Plateau, přes Twumebu a Grootfontain. Příjezd do kempu, odpoledne možnost výstupu s místním průvodcem na vrchol, večeře a nocleh v kempu. Dominantou Národního parku Waterberg Plateau je stolová hora, na kterou je možno vystoupit pouze za doprovodu místního průvodce. Příroda v parku je velmi živá, park je domovem bohaté flóry, množství opic a některých chráněných druhů zvěře – bílých nosorožců nebo antilopy grošované.

13. den

Ranní transfer na letiště Windhoek Eros a odlet do Johanesburgu, a dále domů.

14. den

Přílet do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook   Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: info(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.