Myanmar - tajuplná země tisíců chrámů
(Yangon - Inle - Mandalay - Bagan - Yangon )

Doporučený termín: 

říjen - duben

Počet dní:

10 dní

Doprava:

Letecká

Strava:

Gastronomie Myanmaru

Ubytování:

Hotelová kategorie na přání  

Typ zájezdu:

Incentivní, poznávací zájezd na míru

Trasa

Yangon (Rangún) – Mandalay – Amarapura – Inwa – Bagan – Heho – jezero Inle

Doprava

letecká

Ubytování

hotely 2* - 5* podle přání

Stravování

obědy a večeře podle požadavku

Program

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet na tranzitní letiště, pokračování do Yangonu (Rangúnu). Po příletu transfer do hotelu, ubytování a odpočinek. Nocleh Yangon.

3. den

Po snídani prohlídka Yangonu, který byl do roku 2005 hlavního města Myanmaru. Navštívíte centrum, pagodu Sule, sochu ležícího Buddhy v Chaukhtatgyi. Poté transfer k jezeru Kandawgyi ke Karaweik Hall, kopii starobylé královské lodi v podobě dvou mytických ptáků Karaweik nesoucích na zádech palác, a pagodě Shwedagon, jedné z nejvýznamnějších náboženských staveb a symbolu Yangonu. Nocleh v Yangonu.

4. den

Časná snídaně (snídaňový balíček). Transfer na letiště a přelet do Mandalay, druhého největšího města v Barrně a bývalého hlavního města královské Barmy. Po příletu návštěva Pagody Mahamuni, dřevěného kláštera Shwenandaw, Pagody Kuthodaw, přezdívané „největší kniha světa“ díky 729 kamenným deskám, do kterých je vytesán text všech 15 knih Tripitaky (budhistický kánon). Večer návštěva hory Mandalay Hill s krásným výhledem na město a řeku Ayeyarwaddy. Nocleh Mandalay.

5. den

Snídaně, odjezd na výlet do nedaleké Amarapury, bývalého (předposledního) hlavního královského města. Po příjezdu okružní jízda – klášter Mahagandayon, most U Bein, nejstarší a nejdelší dřevěný most na světě. Odpoledne návštěva starobylého královského města Inwa, prohlídka šikmé věže Ava, kláštera Maha Aungmye Bonzan a kláštera Bagaya Kyaung z teakového dřeva. Nocleh v Mandalay.

6. den

Časná snídaně (snídaňový balíček), transfer na letiště a přelet do Baganu (Paganu), nejlákavější archeologické lokality Barmy. Po příletu na letiště Nyaung návštěva místního trhu a poté transfer do hotelu. Celodenní výlet po Baganu s prohlídkou Pagody Shwezigon, prototypu pozdějších stúp (pohřebních pagod) Barmy, jeskynního chrámu ze 13. století Wetkyi In Gubyaukgyi a chrámu Htilominlo. Dále chrám Ananda a Ananda Ok Kyaung, jeden z mála zachovaných cihlových klášterů z raného období Baganu. Odpoledne pokračování přes tradiční vesnici Myinkabar, k chrámu Dhammayangyi a nejvyššímu baganskému chrámu Thatbyinnyu. Nocleh v Baganu.

7. den

Snídaně, odjezd na celodenní výlet v oblasti Baganu. Návštěva jednoho z nejatraktivnějších baganských chrámů Sulamani a chrámu Lemyet Hna, k propojeným svatyním Phaya Thon Zu a chrámu Nan Da Man Nya z poloviny 13. století. Krátká procházka tradiční vesnicí Min Nan Thu. Odpoledne návštěva chrámu Abeyadana s freskami hinduistických bohů. Nocleh v Baganu. (V době největší slávy bylo v Baganu postaveno přes 10 000 chrámů – zvoncovitých stúp i stupňovitých gu, dochovalo se jich přes 2000. V rámci časových možností jsou do programu zahrnuty návštěvy nejvýznamnějších a nejzajímavějších staveb.)

8. den

Po časné snídani (snídaňový balíček) transfer na letiště a přelet do Heho, pokračování do přístaviště Nyuang Shwe u unikátního jezera s průzračnou vodou Inle, ležícího cca 900 m nad hladinou moře a dlouhého 22 km. Okružní plavba po jezeře - Pagoda Phaung Daw Oo, nejposvátnější budhistické místo v jižní části státu Shan s pěti zlatými soškami Buddhy. Návštěva vesničky Inphekhon a její kovářské dílny specializované na výrobu nožů, kláštera NgaPheChaung, známého díky svým obratným kočičím obyvatelkám také jako „Chrám skákajících koček“. Nocleh v Inle.

9. den

Po snídani pokračování v plavbě po jezeře Inle, k jeho západnímu konci - dlouhým kanálem lemovaným bambusovým pralesem ke skryté vesničce Shwe Indein, komplexu starobylých stúp. V odpoledních hodinách transfer do Heho a přelet do Yangonu.  Po příletu transfer na mezinárodní letiště k odletu na tranzitní letiště.

10. den

Přílet na tranzitní letiště, pokračování do Prahy.


POZNÁMKY K ZÁJEZDU:

Jedná se o skupinový zájezd na míru s uvažovaným počtem nejméně deseti účastníků.

Cena zájezdu:

Závaznou cenu za osobu Vám rádi připravíme podle Vašich požadavků na Vámi určený termín, na požadovanou kvalitu služeb a podle počtu účastníků.

Rozsah služeb, obvykle zahrnutých v ceně:
- ubytování se snídaní, kategorie hotelu podle vlastního výběru
- letecká doprava do cílové země, případně místní přelety, vč. letištních tax
- autobusová doprava do cílové země busem s maximální výbavou
- obědy, večeře a nápoje podle programu a přání
- vstupné do památek a atrakcí
- společenské, kulturní a sportovní aktivity podle zájmu
- doprovod česky mluvícího průvodce
- cestovní pojištění ČP u evropských cest

Programy "NA MÍRU"
Program zájezdu je možno upravit na přání zákazníka. Doplnit o odborné návštěvy jako jsou výstavy a veletrhy, farmy a zemědělské podniky, i obohatit o kulinářské, kulturní a sportovní zážitky.
 
Nevyplňili jste všechny požadované údaje!Nejvhodnější období pro vaši cestu je od října do dubna. Termín si můžete určit podle vlastního přání.


PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR s.r.o.

Drahobejlova 6/2215
190 00 Praha 9, Česká republika
Facebook Člen Asociace Cestovních Kanceláří IČ: 25626132, DIČ: CZ25626132

Email: email(@)prazsky-klub.cz 
Web:   www.prazsky-klub.cz 
Tel.: +420 266 311 543 - 5
COPYRIGHT Pražský Klub Tour Operator s.r.o., designed by OMEGACZECH s.r.o.
CK si vyhrazuje právo na úpravu programu, cen a termínu.