Myanmar - tajuplná země tisíců chrámů
(Yangon - Inle - Mandalay - Bagan - Yangon )

říjen - duben

Gastronomie Myanmaru

Yangon (Rangún) – Mandalay – Amarapura – Inwa – Bagan – Heho – jezero Inle

Odlet z Prahy.

Přílet na tranzitní letiště, pokračování do Yangonu (Rangúnu). Po příletu transfer do hotelu, ubytování a odpočinek. Nocleh Yangon.

Po snídani prohlídka Yangonu, který byl do roku 2005 hlavního města Myanmaru. Navštívíte centrum, pagodu Sule, sochu ležícího Buddhy v Chaukhtatgyi. Poté transfer k jezeru Kandawgyi ke Karaweik Hall, kopii starobylé královské lodi v podobě dvou mytických ptáků Karaweik nesoucích na zádech palác, a pagodě Shwedagon, jedné z nejvýznamnějších náboženských staveb a symbolu Yangonu. Nocleh v Yangonu.

Časná snídaně (snídaňový balíček). Transfer na letiště a přelet do Mandalay, druhého největšího města v Barrně a bývalého hlavního města královské Barmy. Po příletu návštěva Pagody Mahamuni, dřevěného kláštera Shwenandaw, Pagody Kuthodaw, přezdívané „největší kniha světa“ díky 729 kamenným deskám, do kterých je vytesán text všech 15 knih Tripitaky (budhistický kánon). Večer návštěva hory Mandalay Hill s krásným výhledem na město a řeku Ayeyarwaddy. Nocleh Mandalay.

Snídaně, odjezd na výlet do nedaleké Amarapury, bývalého (předposledního) hlavního královského města. Po příjezdu okružní jízda – klášter Mahagandayon, most U Bein, nejstarší a nejdelší dřevěný most na světě. Odpoledne návštěva starobylého královského města Inwa, prohlídka šikmé věže Ava, kláštera Maha Aungmye Bonzan a kláštera Bagaya Kyaung z teakového dřeva. Nocleh v Mandalay.

Časná snídaně (snídaňový balíček), transfer na letiště a přelet do Baganu (Paganu), nejlákavější archeologické lokality Barmy. Po příletu na letiště Nyaung návštěva místního trhu a poté transfer do hotelu. Celodenní výlet po Baganu s prohlídkou Pagody Shwezigon, prototypu pozdějších stúp (pohřebních pagod) Barmy, jeskynního chrámu ze 13. století Wetkyi In Gubyaukgyi a chrámu Htilominlo. Dále chrám Ananda a Ananda Ok Kyaung, jeden z mála zachovaných cihlových klášterů z raného období Baganu. Odpoledne pokračování přes tradiční vesnici Myinkabar, k chrámu Dhammayangyi a nejvyššímu baganskému chrámu Thatbyinnyu. Nocleh v Baganu.

Snídaně, odjezd na celodenní výlet v oblasti Baganu. Návštěva jednoho z nejatraktivnějších baganských chrámů Sulamani a chrámu Lemyet Hna, k propojeným svatyním Phaya Thon Zu a chrámu Nan Da Man Nya z poloviny 13. století. Krátká procházka tradiční vesnicí Min Nan Thu. Odpoledne návštěva chrámu Abeyadana s freskami hinduistických bohů. Nocleh v Baganu. (V době největší slávy bylo v Baganu postaveno přes 10 000 chrámů – zvoncovitých stúp i stupňovitých gu, dochovalo se jich přes 2000. V rámci časových možností jsou do programu zahrnuty návštěvy nejvýznamnějších a nejzajímavějších staveb.)

Po časné snídani (snídaňový balíček) transfer na letiště a přelet do Heho, pokračování do přístaviště Nyuang Shwe u unikátního jezera s průzračnou vodou Inle, ležícího cca 900 m nad hladinou moře a dlouhého 22 km. Okružní plavba po jezeře - Pagoda Phaung Daw Oo, nejposvátnější budhistické místo v jižní části státu Shan s pěti zlatými soškami Buddhy. Návštěva vesničky Inphekhon a její kovářské dílny specializované na výrobu nožů, kláštera NgaPheChaung, známého díky svým obratným kočičím obyvatelkám také jako „Chrám skákajících koček“. Nocleh v Inle.

Po snídani pokračování v plavbě po jezeře Inle, k jeho západnímu konci - dlouhým kanálem lemovaným bambusovým pralesem ke skryté vesničce Shwe Indein, komplexu starobylých stúp. V odpoledních hodinách transfer do Heho a přelet do Yangonu.  Po příletu transfer na mezinárodní letiště k odletu na tranzitní letiště.

Přílet na tranzitní letiště, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od října do dubna. Termín si můžete určit podle vlastního přání.